Jesteś tutaj: HomeInowrocławZamiast w sieć wodociągową zainwestowali w wodę mineralną

Zamiast w sieć wodociągową zainwestowali w wodę mineralną

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Inowrocław wtorek, 18 luty 2014 16:35

Radny Jacek Olech zarzuca prezydentowi Inowrocławia, że 5 mln zł, które powinny zostać przeznaczone na remont infrastruktury wodociągowej  zainwestował na budowę linii produkującej wodę mineralną ,,Inowrocławianka”.

 

Zarzuty radnego są dość poważne, gdyż należące do miasta Przedsiębiorstwo Wodne i Kanalizacyjne finansowane jest z taryf jakie płacą za przesyłaną wodę mieszkańcy Inowrocławia. Te pieniądze powinny zatem służyć realizacji tego zadania, a część z nich powinna być odkładana na potrzeby amortyzacji urządzeń wodno-kanalizacyjnych, które ulegają eksploatacji.

 

W ubiegłym roku przy zgodzie prezydenta PWiK w Inowrocławiu przeznaczyło około 5 mln zł na uruchomienie produkcji wody mineralnej ,,Inowrocławianka” oraz poszukiwania źródeł wód solankowych.

 

Z punktu widzenia Inowrocławia rozwój bazy uzdrowiskowej jest bardzo ważne. Z kolei produkcja wody mineralnej przysłuży się na pewno względom promocji gminy. Nie są to jednak zadania, którymi powinny się zajmować komunalne przedsiębiorstwa wodno-kanalizacyjne.

 

Mieszkańcy zostali pozbawieni lepszych wyremontowanych urządzeń np. do uzdatniania wody w Trzaskach i w efekcie tego na co dzień słyszymy narzekania na jakość wody. PWiK prawie w całości „utrzymuje się”  z usług dostarczania wody i odprowadzania ścieków. Nie może zatem generować dodatkowych milionów złotych w innych usługach, które mogłyby pokryć różnice na umorzeniach środków trwałych – komentuje sprawę radny Jacek Olech -  Panie Prezydencie zadysponował Pan autorytarnie około 5 mln zł na własne zachcianki zamiast przeznaczyć te pieniądze na odbudowę majątku trwałego PWiK np. na remont stacji uzdatniania wody w Trzaskach. Tym bardziej , ze jak widać linia produkująca wodę nie przynosi zysków, które można by przeznaczyć zwrotnie na odbudowę infrastruktury służącej mieszkańcom. Generalnie Pańskie pomysły okazały się fiaskiem finansowym.

 

Do sprawy wrócimy. 

Komentarze

Warte obejrzenia

 • Finał okręgowego Pucharu Polski przyniósł emocję za cały sezon

  Unia Janikowo zdobywcą okręgowego Pucharu Polski – w nagrodę zespół z Kujaw w przyszłym tygodniu zmierzy się w rozgrywkach Pucharu Polski na szczeblu centralnym z I ligowym Zagłębiem Sosnowiec. W finale Unia pokonała we Włocławku Zawiszę Bydgoszcz.

 • Wychowanek Zawiszy trafił do Niemiec

  Adrian Małachowski przygodę z piłką nożną rozpoczynał w Zawiszy, jako młody adept piłkarski urodzony w Bydgoszczy. Później trafił do juniorów Legii Warszawa, tego lata został kupiony przez 3 ligowy 1. FC Magdeburg. Małachowski występuje głównie na pozycji defensywnego pomocnika.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Bydgoska policja nie jest zabawką.Nie może byc używana bez powodu i nie powinna gnebić ludzi..Takich polecen nie powinni wydawac przełozeni.. W trosce zarowno o mieszkańców jak i naszych policjantów moje wystapienie na posiedzeniu Komisji Administracji 29.06.2020..posłuchajcie...będzie pisemne stanowisko Ministra

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Wtorek, 30 czerwca 2020

 

W sprawie interwencji policyjnych w Bydgoszczy

 • Prezydent Andrzej Duda rozpoczyna II kadencję

  W czwartek 6 sierpnia na sali plenarnej Sejmu odbyło się uroczyste posiedzenie Zgromadzenia Narodowego, w czasie którego prezydent Andrzej Duda złożył ślubowanie, tym samym rozpoczynając swoją drugą kadencję w roli głowy państwa. Zgromadzenie przebiegało jednak w dość specyficznej atmosferze, nie tylko z powodu założonych masek z uwagi na sytuację epidemiczną.

 • Wesela bez dziadków

  W maseczkach i bez seniorów – tak według nowych zasad będą bawić się goście - pisze czwartkowa "Rzeczpospolita". Wiceminister rozwoju Olga Semieniuk zapowiada, że nowe wytyczne pojawią się jeszcze w tym tygodniu, a w życie wejdą najpewniej niezwłocznie.

  Etykiety: covid19

Wiadomości z regionu