Jesteś tutaj: HomeInowrocławZamiast w sieć wodociągową zainwestowali w wodę mineralną

Zamiast w sieć wodociągową zainwestowali w wodę mineralną

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Inowrocław wtorek, 18 luty 2014 16:35

Radny Jacek Olech zarzuca prezydentowi Inowrocławia, że 5 mln zł, które powinny zostać przeznaczone na remont infrastruktury wodociągowej  zainwestował na budowę linii produkującej wodę mineralną ,,Inowrocławianka”.

 

Zarzuty radnego są dość poważne, gdyż należące do miasta Przedsiębiorstwo Wodne i Kanalizacyjne finansowane jest z taryf jakie płacą za przesyłaną wodę mieszkańcy Inowrocławia. Te pieniądze powinny zatem służyć realizacji tego zadania, a część z nich powinna być odkładana na potrzeby amortyzacji urządzeń wodno-kanalizacyjnych, które ulegają eksploatacji.

 

W ubiegłym roku przy zgodzie prezydenta PWiK w Inowrocławiu przeznaczyło około 5 mln zł na uruchomienie produkcji wody mineralnej ,,Inowrocławianka” oraz poszukiwania źródeł wód solankowych.

 

Z punktu widzenia Inowrocławia rozwój bazy uzdrowiskowej jest bardzo ważne. Z kolei produkcja wody mineralnej przysłuży się na pewno względom promocji gminy. Nie są to jednak zadania, którymi powinny się zajmować komunalne przedsiębiorstwa wodno-kanalizacyjne.

 

Mieszkańcy zostali pozbawieni lepszych wyremontowanych urządzeń np. do uzdatniania wody w Trzaskach i w efekcie tego na co dzień słyszymy narzekania na jakość wody. PWiK prawie w całości „utrzymuje się”  z usług dostarczania wody i odprowadzania ścieków. Nie może zatem generować dodatkowych milionów złotych w innych usługach, które mogłyby pokryć różnice na umorzeniach środków trwałych – komentuje sprawę radny Jacek Olech -  Panie Prezydencie zadysponował Pan autorytarnie około 5 mln zł na własne zachcianki zamiast przeznaczyć te pieniądze na odbudowę majątku trwałego PWiK np. na remont stacji uzdatniania wody w Trzaskach. Tym bardziej , ze jak widać linia produkująca wodę nie przynosi zysków, które można by przeznaczyć zwrotnie na odbudowę infrastruktury służącej mieszkańcom. Generalnie Pańskie pomysły okazały się fiaskiem finansowym.

 

Do sprawy wrócimy. 

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

 

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Wczoraj Ziobro i kamraci głosują z opozycją...
A prezes dzisiaj"każdy kto rozbija dzisiaj prawicę działa przeciw Polsce, przeciw polskiej rodzinie"

 

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Piątek, 26 lutego 2021
  • Zieloni chcą rozbiórki tamy we Włocławku

    Od wielu lat samorząd wojewódzki oraz rząd zapowiadają proces kaskadyzacji Wisły, w celu jej uregulowania, zapewniającego możliwość prowadzenia żeglugi towarowej. Z sił parlamentarnych najbardziej krytykuje ten kierunek działań partia Zieloni, współtworząca Koalicję Obywatelską – dzisiaj Zieloni zaprezentowali postulat idący jeszcze dalej – rozbiórki zapory wodnej we Włocławku.

  • Od dzisiaj nowe zasady zasłaniania ust i nosa

    Od soboty obowiązuje m.in. w środkach komunikacji publicznej i w miejscach ogólnodostępnych nakaz zakrywania ust i nosa przy pomocy maseczki - wynika z rozporządzenia opublikowanego w piątek w Dzienniku Ustaw.

     

Wiadomości z regionu