Jesteś tutaj: HomeInowrocławNie chcą skończyć jak Zachem

Nie chcą skończyć jak Zachem

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Inowrocław piątek, 14 luty 2014 19:40

Około 300 pracowników zakładów sodowych w Inowrocławiu i Janikowie protestowało blokowało dzisiaj  drogę krajową nr 15. Wyrażali oni obawy, że zakłady w których pracują mogą podzielić los bydgoskiego Zachemu.

Protest odbył się na rogatkach Inowrocławia, na jednym z bardziej ruchliwych w kujawsko-pomorskim odcinków, z tego powodu tworzyły się korki. Pracownicy Sody Mątwy oraz Janikosody wypominali swojemu właścicielowi , grupie Ciech, że mimo obietnic wzrostu zatrudnienia, co roku zwalniani są kolejni pracownicy.  Zmniejszane mają być także pensje mimo, że zakłady rocznie generują około 100 mln zł zysku.

 

Na dodatek Skarb Państwa rozważa sprzedaż swoich akcji w grupie Ciech, co mogło by się skończyć przejęciem przez Turków, którzy byli by zainteresowani likwidacją zakładów sodowych w powiecie inowrocławskim, aby nie były konkurencją dla zakładów w Turcji. Stąd też pojawiają się obawy, że może mieć miejsce powtórka z bydgoskiego Zachemu.

 

Zakłady w Inowrocławiu i Janikowie zatrudniają ponad tysiąc osób.  

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

 

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Fryzjerzy, kosmetyczki, restauratorzy, hotelarze i przedstawiciele innych branż, które zostały objęte obowiązkiem wdrożenia od 1 stycznia 2021 roku kas fiskalnych on-line, mogą wnioskować o indywidualne odroczenie tego obowiązku. Więcej - Fryzjerzy, restauratorzy i hotelarze w trudnej sytuacji mogą wnioskować o przesunięcie obowiązku wdrożenia kas fiskalnych on-line

Wiadomości z regionu