Jesteś tutaj: HomeInowrocławNajwiększa irańska inwestycja w Polsce

Największa irańska inwestycja w Polsce

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Inowrocław wtorek, 23 lipiec 2013 13:32

Mimo napięcia jakie panuje na Bliskim Wschodzie kontakty gospodarcze pomiędzy Iranem a Polską mają szansę się rozwijać. Irańczyk Hassan Riyazi zamierza zainwestować w rozwój upadającej inowrocławskiej huty ,,Irena” około 30 mln zł. Będzie to największa obecnie irańska inwestycja w Polsce.

 

Obecnie Huta znajduje się w stanie upadku, za niecałe 10 mln zł przejmie ją Irańczyk Hassan Riyazi, który zamierza wyremontować budynki huty oraz zamontować nowoczesną linię do produkcji szkła sodowego. Od nowego roku ma ruszyć przemysłowa produkcja szkła sodowego w Inowrocławiu.

 

W kolejnym etapie Irańczyk  planuje zamontować nowoczesną wannę do produkcji szkła kryształowego i wyrobów kryształowych.

 

Jest to ważna informacja dla Inowrocławia, głównie z powodu wysokiego bezrobocia.  W dniu ponownego uruchomienia produkcji w hucie pracować ma około 130 pracowników, nowy właściciel liczy głównie osoby w przeszłości pracujące w tym zakładzie, które mają dobrą opinie. W dalszym okresie czasu planowane są kolejne zatrudnienia.

 

Hassan Riyazi w ubiegłym tygodniu spotkał się z prezydentem Ryszardem Brejzą, w czasie tego spotkania rozmawiano możliwościach podjęcia współpracy gospodarczej. Istnieje szansa, że Inowrocław stanie się prekursorem nowych kontaktów gospodarczych Polski i Iranu. 

Komentarze

Warte obejrzenia

  • Kujawianka i Legia Chełmża mocno mieszają w lidze (po 8 kolejkach IV ligi)

    Nowym liderem IV ligi jest Włocłavia Włocławek z dorobkiem 19 punktów, ten zespół rozegrał jednak jeden mecz więcej niż zespoły z niższych miejsc – dalej mamy Lidera Włocławek i Zawiszę Bydgoszcz z dorobkiem 17 punktów. Na 4 lokatę spadł natomiast Sporti Łochowo mający jeden punkt mniej.

  • Bramka zdobyta z przewrotki zagęściła sytuacje w IV lidze

    Po 7 kolejkach IV ligi po 16 punktów mają cztery zespoły, które przewodzą w tabeli. Dzięki najlepszemu bilansowi bramkowemu przewodniczy Lider Włocławek, dalej mamy Zawiszę Bydgoszcz, Sportis Łochowo i Włocłavię Włocławek. Pozycje samodzielnego lidera Sportis stracił po pięknej bramce zdobytej z przewrotki przez Łukasza Galanciaka. Tę bramkę można zobaczyć na naszym skrócie meczu pomiędzy Sportisem a Kujawianka Izbica Kujawska.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Interpelacja w sprawie wsparcia dla organizatorów kongresów, konferencji, targów, wystaw i szkolen. Do przeczytania na stronie Sejmu RP - tutaj

Wiadomości z regionu