Jesteś tutaj: HomeInowrocławSamorządy chcą rządowego wsparcia na utrzymanie komunikacji miejskiej

Samorządy chcą rządowego wsparcia na utrzymanie komunikacji miejskiej

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Inowrocław wtorek, 02 luty 2021 00:42
Samorządy chcą rządowego wsparcia na utrzymanie komunikacji miejskiej Fot: MPK

Nowelizacja ustawy w sprawie zwalczania pandemii ze stycznia zakłada wsparcie w ramach tarczy antykryzysowej dla przewoźników autobusowych, wykonujących przewozy o użyteczności publicznej. Prezydent Inowrocławia Ryszard Brejza ubolewa, że wsparcie to nie obejmuje komunikacji miejskich. Brejza wskazuje, że przychody inowrocławskiej MPK z tytułu sprzedaży biletów, z powodu epidemii spadły o ponad 50%.

 

Problem poruszany przez prezydenta Inowrocławia dotyczy właściwie każdego większego miasta. Pandemia sprawiła, że zmalała liczba pasażerów, w szczególności wpływ miały na to ograniczenia w funkcjonowaniu edukacji, ale też ogólna tendencja zniechęcania Polaków do niepotrzebnej mobilności. Rygory epidemiczne natomiast nakładają limity pasażerów w autobusie i tramwaju, sytuacje w których pojazd jest wypchany są niedopuszczalne – co ograniczyło samorządom pole do szukania oszczędności poprzez cięcia liczby kursów.

 

Inowrocławski ratusz, że wniosek o objęcie samorządów ,,tarczą” na wsparcie organizacji przewozów, został złożony przez prezydenta Ryszarda Brejzę do premiera Mateusza Morawieckiego.

 

W listopadzie interpelacje poselską w temacie wsparcia dla samorządów, złożył poseł Paweł Olszewski - Czy planowana jest publiczna pomoc finansowa dla spółek gminnych realizujących usługi transportu publicznego w celu zminimalizowania strat spowodowanych wprowadzonymi ograniczeniami w komunikacji publicznej związanymi z pandemią COVID-19? - zapytał parlamentarzysta.

Na tę interpelację, pomimo upływu ponad 2 miesięcy, nie udzielono jeszcze odpowiedzi.

 

Warte obejrzenia

  • Chemik będzie próbował włączyć się w grę o III ligę?

    W sobotę 10 kwietnia rozegraną drugą kolejkę w ramach grupy mistrzowskiej – najciekawszym meczem był pojedynek lidera Zawiszy Bydgoszcz z Włocłavią Włocławek, ten mecz nie przyniósł jednak bramek, bliżej zwycięstwa byli gospodarze, ale pod koniec pierwszej połowy rzutu karnego nie wykorzystał Kamil Żylski. Przewaga Zawiszy nad Włocłavią oraz Liderem Włocławek to 3 punkty oraz jeden mecz zaległy w zanadrzu.

    Etykiety: piłka nożna
  • Stroje sportowe z własnym nadrukiem – gdzie zamówić?

    Drużyny i zespoły zamawiające oficjalne komplety meczowe, nierzadko spotykają się z problemem z dalszą personalizacją odzieży. Zamawianie strojów w jednym miejscu i wysyłka do specjalnej drukarni, która zrealizuje sportowe nadruki, wiąże się z dodatkowymi kosztami, które obciążają budżet klubu sportowego, szkoły, czy też kieszeni rodziców, których dziecko uczęszcza na treningi sportowe. Gdzie zatem najlepiej i najtaniej spersonalizować stroje sportowe?

Wiadomości sportowe

   

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W walce o środki dla Bydgoszczy w ramach Krajowego Planu Odbudowy na drogi i pomoc przedsiębiorcom oraz likwidację zanieczyszczeń po Zachemie...

W walce o środki dla Bydgoszczy w ramach Krajowego Planu Odbudowy na drogi i pomoc przedsiębiorcom oraz likwidację zanieczyszczeń po Zachemie...

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Czwartek, 18 marca 2021

Wiadomości z regionu