Jesteś tutaj: HomeInowrocławWpływy z opłaty ,,za śmieci” realnie są mniejsze niż zakładano. Na razie nie ma zapowiedzi podwyżek?

Wpływy z opłaty ,,za śmieci” realnie są mniejsze niż zakładano. Na razie nie ma zapowiedzi podwyżek?

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Inowrocław wtorek, 08 grudzień 2020 17:51

Według przyjętych w Inowrocławiu stawek za odbiór odpadów komunalnych miesięcznie do systemu powinno wpływać ponad 1,5 mln zł, czyli ponad 18,3 mln zł rocznie. Zgodnie z przepisami system gospodarowania odpadami powinien się bilansować, czyli nie przynosić gminie zysku, a najlepiej także straty. Okazuje się jednak, że szacunki o które się oparto różnią się o kilka procent od rzeczywistości.

Radny Solidarnej Polski Damian Polak wskazuje w interpelacji, że w projekcie budżetu na 2021 rok założono wpływy na poziomie nieco ponad 16,5 mln zł, co daje ponad 1,8 mln zł, w stosunku do obowiązujących w 2020 roku szacunków.

 

W odpowiedzi zastępca prezydenta Ewa Witkowska wyjaśnia, że założone na 2021 rok wpływy to efekt urealnienia wpływów. Wiele samorządów ma bowiem problem, iż w praktyce okazuje się, że w systemie jest mniejsza liczba mieszkańców niż pierwotnie zakładano, co przekłada się na mniejsze wpływy.

 

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

 

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Wczoraj Ziobro i kamraci głosują z opozycją...
A prezes dzisiaj"każdy kto rozbija dzisiaj prawicę działa przeciw Polsce, przeciw polskiej rodzinie"

 

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Piątek, 26 lutego 2021
  • Zieloni chcą rozbiórki tamy we Włocławku

    Od wielu lat samorząd wojewódzki oraz rząd zapowiadają proces kaskadyzacji Wisły, w celu jej uregulowania, zapewniającego możliwość prowadzenia żeglugi towarowej. Z sił parlamentarnych najbardziej krytykuje ten kierunek działań partia Zieloni, współtworząca Koalicję Obywatelską – dzisiaj Zieloni zaprezentowali postulat idący jeszcze dalej – rozbiórki zapory wodnej we Włocławku.

  • Od dzisiaj nowe zasady zasłaniania ust i nosa

    Od soboty obowiązuje m.in. w środkach komunikacji publicznej i w miejscach ogólnodostępnych nakaz zakrywania ust i nosa przy pomocy maseczki - wynika z rozporządzenia opublikowanego w piątek w Dzienniku Ustaw.

     

Wiadomości z regionu