Jesteś tutaj: HomeInowrocławWładze Inowrocławia rozmawiają z klubami sportowymi

Władze Inowrocławia rozmawiają z klubami sportowymi

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Inowrocław czwartek, 23 lipiec 2020 16:08
Władze Inowrocławia rozmawiają z klubami sportowymi Fot: UM Inowrocław

Pandemia COVID-19 to trudny czas dla funkcjonowania klubów sportowych, które musiały na kilka tygodni właściwie całkowicie zawiesić działalność, a później funkcjonować przy ograniczeniach i obostrzeniach. Z racji możliwego ryzyka wystąpienia drugiej fali COVID-19, działacze sportowi nie mogą optymistycznie patrzeć w przyszłość. Temu zagadnieniu było poświęcone spotkanie prezydenta Inowrocławia z lokalnymi działaczami.

Z przedstawicielami klubów sportowych spotkał się prezydent Ryszard Brejza i jego zastępca Wojciech Piniewski. Ze strony prezydenta Brejzy padłą deklaracja, iż pomimo tego, ze recesja uderza w finanse miasta, samorząd będzie starał się wspierać kluby sportowe i inowrocławskich sportowców, finansowo.

 

- Mam także nadzieję, że sytuacja pandemiczna w kraju, pozwoli na normalne rozpoczęcie rozgrywek w nadchodzącym sezonie. Środowiska dzieci i dorosłych, skupione w inowrocławskich klubach sportowych, mają szczególnie dziś prawo do uzyskania pomocy - powiedział prezydent Ryszard Brejza.

 

W sezonie przedwcześnie zakończonym z powodu epidemii klubywspierało również Ministerstwo Sportu i Turystyki przyznając dotacje, które pozwoliły utrzymać zatrudnienie wśród kadry trenerskiej.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

  • Kujawianka i Legia Chełmża mocno mieszają w lidze (po 8 kolejkach IV ligi)

    Nowym liderem IV ligi jest Włocłavia Włocławek z dorobkiem 19 punktów, ten zespół rozegrał jednak jeden mecz więcej niż zespoły z niższych miejsc – dalej mamy Lidera Włocławek i Zawiszę Bydgoszcz z dorobkiem 17 punktów. Na 4 lokatę spadł natomiast Sporti Łochowo mający jeden punkt mniej.

  • Bramka zdobyta z przewrotki zagęściła sytuacje w IV lidze

    Po 7 kolejkach IV ligi po 16 punktów mają cztery zespoły, które przewodzą w tabeli. Dzięki najlepszemu bilansowi bramkowemu przewodniczy Lider Włocławek, dalej mamy Zawiszę Bydgoszcz, Sportis Łochowo i Włocłavię Włocławek. Pozycje samodzielnego lidera Sportis stracił po pięknej bramce zdobytej z przewrotki przez Łukasza Galanciaka. Tę bramkę można zobaczyć na naszym skrócie meczu pomiędzy Sportisem a Kujawianka Izbica Kujawska.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Interpelacja w sprawie wsparcia dla organizatorów kongresów, konferencji, targów, wystaw i szkolen. Do przeczytania na stronie Sejmu RP - tutaj

Wiadomości z regionu