Jesteś tutaj: HomeInowrocławInowrocławska tężnia będzie dalej rewitalizowana

Inowrocławska tężnia będzie dalej rewitalizowana

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Inowrocław poniedziałek, 27 lipiec 2020 17:22
Inowrocławska tężnia będzie dalej rewitalizowana Fot: UM Inowrocław

Kilka tygodni temu zakończył się remont tężni solankowych w Inowrocławiu. To jednak dopiero początek przywracania im świetności, inowrocławski rozpisując przetarg przygotowuje dalsze prace rewitalizacyjne. Remont zakończony w kwietniu pozwolił wymienić 10% przęseł, rozpisany obecnie przetarg zakłada wymianę pozostałych.

Turyści i pensjonariusze inowrocławskiego uzdrowiska mogą być jednak spokojni, bowiem pracę remontowe ruszą najszybciej w połowie listopada, wówczas trzeba się liczyć z zamknięciem tężni. Wykonawca na realizację inwestycji będzie miał 120 dni od momentu podpisania umowy.

 

Remonty tężni nie są łatwe z uwagi na deficyt tarniny w Polsce, coraz popularniejsze jest budowanie tzw. mini tężni, takowe powstają chociażby w Bydgoszczy, dodatkowo obecnie remontowane są też tężnie w Ciehocinku, przez co zdobycie tego surowca nie jest takie łatwe - Cieszę się, że mimo trudności, nasza tężnia odzyska swoją dawną świetność i będzie służyć mieszkańcom i gościom przez kolejna lata – mówi prezydent Ryszard Brejza.

 

Rewitalizację tężni wspomoże finansowo Unia Europejska z Regionalnego Programu Operacyjnego.

 

Warte obejrzenia

  • Zawisza przybliża się do III ligi

    W sobotę grała 22 kolejka IV ligi, w której zobaczyliśmy kolejne pojedynki pomiędzy klubami z grupy mistrzowskiej, walczącymi o awans do III ligi. Najciekawiej zapowiadał się mecz we Włocławku pomiędzy Liderem i liderującym w tabeli Zawiszą Bydgoszcz. Miał być to mecz na szczycie, okazał się jednak dość jednostronny.

    Etykiety: piłka nożna
  • Chemik będzie próbował włączyć się w grę o III ligę?

    W sobotę 10 kwietnia rozegraną drugą kolejkę w ramach grupy mistrzowskiej – najciekawszym meczem był pojedynek lidera Zawiszy Bydgoszcz z Włocłavią Włocławek, ten mecz nie przyniósł jednak bramek, bliżej zwycięstwa byli gospodarze, ale pod koniec pierwszej połowy rzutu karnego nie wykorzystał Kamil Żylski. Przewaga Zawiszy nad Włocłavią oraz Liderem Włocławek to 3 punkty oraz jeden mecz zaległy w zanadrzu.

    Etykiety: piłka nożna

Wiadomości sportowe

   

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W walce o środki dla Bydgoszczy w ramach Krajowego Planu Odbudowy na drogi i pomoc przedsiębiorcom oraz likwidację zanieczyszczeń po Zachemie...

W walce o środki dla Bydgoszczy w ramach Krajowego Planu Odbudowy na drogi i pomoc przedsiębiorcom oraz likwidację zanieczyszczeń po Zachemie...

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Czwartek, 18 marca 2021

Wiadomości z regionu