Jesteś tutaj: HomeInowrocławInowrocławska tężnia będzie dalej rewitalizowana

Inowrocławska tężnia będzie dalej rewitalizowana

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Inowrocław poniedziałek, 27 lipiec 2020 17:22
Inowrocławska tężnia będzie dalej rewitalizowana Fot: UM Inowrocław

Kilka tygodni temu zakończył się remont tężni solankowych w Inowrocławiu. To jednak dopiero początek przywracania im świetności, inowrocławski rozpisując przetarg przygotowuje dalsze prace rewitalizacyjne. Remont zakończony w kwietniu pozwolił wymienić 10% przęseł, rozpisany obecnie przetarg zakłada wymianę pozostałych.

Turyści i pensjonariusze inowrocławskiego uzdrowiska mogą być jednak spokojni, bowiem pracę remontowe ruszą najszybciej w połowie listopada, wówczas trzeba się liczyć z zamknięciem tężni. Wykonawca na realizację inwestycji będzie miał 120 dni od momentu podpisania umowy.

 

Remonty tężni nie są łatwe z uwagi na deficyt tarniny w Polsce, coraz popularniejsze jest budowanie tzw. mini tężni, takowe powstają chociażby w Bydgoszczy, dodatkowo obecnie remontowane są też tężnie w Ciehocinku, przez co zdobycie tego surowca nie jest takie łatwe - Cieszę się, że mimo trudności, nasza tężnia odzyska swoją dawną świetność i będzie służyć mieszkańcom i gościom przez kolejna lata – mówi prezydent Ryszard Brejza.

 

Rewitalizację tężni wspomoże finansowo Unia Europejska z Regionalnego Programu Operacyjnego.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

  • Kujawianka i Legia Chełmża mocno mieszają w lidze (po 8 kolejkach IV ligi)

    Nowym liderem IV ligi jest Włocłavia Włocławek z dorobkiem 19 punktów, ten zespół rozegrał jednak jeden mecz więcej niż zespoły z niższych miejsc – dalej mamy Lidera Włocławek i Zawiszę Bydgoszcz z dorobkiem 17 punktów. Na 4 lokatę spadł natomiast Sporti Łochowo mający jeden punkt mniej.

  • Bramka zdobyta z przewrotki zagęściła sytuacje w IV lidze

    Po 7 kolejkach IV ligi po 16 punktów mają cztery zespoły, które przewodzą w tabeli. Dzięki najlepszemu bilansowi bramkowemu przewodniczy Lider Włocławek, dalej mamy Zawiszę Bydgoszcz, Sportis Łochowo i Włocłavię Włocławek. Pozycje samodzielnego lidera Sportis stracił po pięknej bramce zdobytej z przewrotki przez Łukasza Galanciaka. Tę bramkę można zobaczyć na naszym skrócie meczu pomiędzy Sportisem a Kujawianka Izbica Kujawska.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Interpelacja w sprawie wsparcia dla organizatorów kongresów, konferencji, targów, wystaw i szkolen. Do przeczytania na stronie Sejmu RP - tutaj

Wiadomości z regionu