Jesteś tutaj: HomeInowrocławSprawcy wypadku kilka miesięcy ukrywali się, usłyszeli zarzuty

Sprawcy wypadku kilka miesięcy ukrywali się, usłyszeli zarzuty

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Inowrocław czwartek, 23 styczeń 2020 18:00

9 sierpnia w Chrośnej w gminie Kruszwica doszło do śmiertelnego wypadku, w trakcie którego zginał motorowerzysta. Przyczyną zdarzenia był nieprawidłowo przeprowadzony manewr wyprzedzania przez kierującego nissanem. Kierujący pojazdem Krzysztof M. oraz towarzysząca mu Martyna J. zamiast udzielić poszkodowanemu pomocy, uciekli z miejsca zdarzenia.


Sprawcy wypadku oraz pasażerce udało się przez kilka miesięcy unikać kontaktu z Policją, z tego powodu w listopadzie Policja wystawiła za nimi listy gończe, co poskutkowało tym, iż sami zgłosili na komisariat. Mężczyzna został aresztowany, kobiecie z uwagi na wyrażoną skruchę i marginalny udział w zdarzeniu zamieniono środek zapobiegawczy na dozór policyjny.

 

Sprawę prowadzi Prokuratura Rejonowa Bydgoszcz-Południe, która mężczyźnie zarzut spowodowania wypadku ze skutkiem śmiertelnym, ucieczki z miejsca zdarzenia i nieudzielenia poszkodowanemu pomocy. Kobieta natomiast usłyszała zarzut nie udzielenia pomocy. O karze zdecyduje sąd, grozi im kara nawet kilku lat pozbawienia wolności.

 

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Interpelacja w sprawie wsparcia dla organizatorów kongresów, konferencji, targów, wystaw i szkolen. Do przeczytania na stronie Sejmu RP - tutaj

Wiadomości z regionu