Jesteś tutaj: HomeInowrocławRadni podjęli niepopularną decyzję

Radni podjęli niepopularną decyzję

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Inowrocław poniedziałek, 25 listopad 2019 12:29
Radni podjęli niepopularną decyzję Fot: UM Inowrocław

Na dzisiejszej sesji Rada Miejska w Inowrocławiu podjęła decyzję o podwyżce opłat za korzystanie z miejskich żłobków Prezydent wskazywał na konieczność załatania dziury w budżecie na przyszły rok, natomiast radni opozycji protestowali.

Ostatni raz stawki za pobyt dziecka w miejskich żłobkach były podwyższane w 2012 roku. Obowiązująca stawka 1,70 zł za godzinę, została głosami koalicji podniesiona do 2,20 zł. Prezydent tą podwyżkę zapowiadał już jakiś czas temu, bowiem obniżka podatku PIT, która obowiązuje od października oraz rosnące koszty utrzymania edukacji, gdzie subwencja rządowa nie pokrywa całości wzrostu kosztów, wywołały konieczność podniesienia tej opłaty, jeżeli projekt budżetu na 2020 rok ma się domknąć. Przeciwni byli radni Zjednoczonej Prawicy.

 

Rada Miejska uzupełniła też wakat w swoim prezydium. Po wyborze, do niedawna wiceprzewodniczącej Rady Miejskiej, Magdaleny Łośko na posłankę, jej mandat w radzie wygasł. Dzisiaj Andrzej Kujawa, który objął mandat po Łośko złożył ślubowanie, czyli stał się oficjalnie radnym. Na wiceprzewodniczącą Rady Miejskiej w Inowrocławiu wybrano natomiast Marię Żukowską.

 

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

28. lstopada CZARNY DZIEŃ POLSKIEJ SŁUŻBY ZDROWIA.

 

  • Pierwsze osoby w kujawsko-pomorskim zaszczepione drugą dawką

    Pierwsze szczepienia odbyły się w naszym województwie, jak w całej Unii Europejskiej, 27 grudnia 2020 roku. Było to jednak dopiero zaszczepienie jedną dawką, a jak uważają eksperci, dla zbudowania odporności potrzeba dwóch dawek. Dzień 18 stycznia 2021 roku, to z kolei symboliczna data, gdy w naszym województwie zaszczepiono pierwsze osoby drugą dawką.

  • Nasze województwo z jedną z najwyższych pul z Regionalnego Programu Operacyjnego

    W latach 2021-2027 do Polski w ramach funduszy strukturalnych trafi ponad 350 mld zł, podobnie jak w poprzednich perspektywach unijnych, część tej puli trafi do każdego województwa w ramach Regionalnych Programów Operacyjnych. W poniedziałek premier Mateusz Morawiecki przedstawił wstępne założenia polityki spójności na lata 2021-2027.

    Etykiety: Unia Europejska

Wiadomości z regionu