Jesteś tutaj: HomeInowrocławRadni podjęli niepopularną decyzję

Radni podjęli niepopularną decyzję

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Inowrocław poniedziałek, 25 listopad 2019 12:29
Radni podjęli niepopularną decyzję Fot: UM Inowrocław

Na dzisiejszej sesji Rada Miejska w Inowrocławiu podjęła decyzję o podwyżce opłat za korzystanie z miejskich żłobków Prezydent wskazywał na konieczność załatania dziury w budżecie na przyszły rok, natomiast radni opozycji protestowali.

Ostatni raz stawki za pobyt dziecka w miejskich żłobkach były podwyższane w 2012 roku. Obowiązująca stawka 1,70 zł za godzinę, została głosami koalicji podniesiona do 2,20 zł. Prezydent tą podwyżkę zapowiadał już jakiś czas temu, bowiem obniżka podatku PIT, która obowiązuje od października oraz rosnące koszty utrzymania edukacji, gdzie subwencja rządowa nie pokrywa całości wzrostu kosztów, wywołały konieczność podniesienia tej opłaty, jeżeli projekt budżetu na 2020 rok ma się domknąć. Przeciwni byli radni Zjednoczonej Prawicy.

 

Rada Miejska uzupełniła też wakat w swoim prezydium. Po wyborze, do niedawna wiceprzewodniczącej Rady Miejskiej, Magdaleny Łośko na posłankę, jej mandat w radzie wygasł. Dzisiaj Andrzej Kujawa, który objął mandat po Łośko złożył ślubowanie, czyli stał się oficjalnie radnym. Na wiceprzewodniczącą Rady Miejskiej w Inowrocławiu wybrano natomiast Marię Żukowską.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

  • II Memoriał Ireny Szewińskiej odbędzie się w sierpniu

    Dokładnie jutro (30 maja) miał się rozpocząć na stadionie Zawiszy II Memoriał poświęcony, chyba największej polskiej lekkoatletce Irenie Szewińskiej. Z powodu pandemii koronawirusa zawody w tym terminie nie mogły się odbyć, pojawiło się też ryzyko, że w tym roku w Bydgoszczy nie będzie żadnych zawodów lekkoatletycznych, ale dosłownie przed kilkunastoma godzinami wyznaczono nowy termin.

  • Zawisza i Polonia w tym sezonie wrócą jeszcze na boisko

    Od pewnego czasu wiemy już, że rozgrywki piłkarskiej IV ligi zostały zakończone w sezonie 2019/2020 z powodu epidemii COVID-19. Cały czas nie było jednak wiadomo co z okręgowym Pucharem Polski. Te rozgrywki mają zostać dokończone w lipcu. Stawką rozgrywek okręgowych jest możliwość gry w Pucharze Polskim na szczeblu centralnym.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

O drodze S-10 Bydgoszcz-Torun w Sejmie RP 28.05.2020 ... Kto mydli oczy mieszkancom Kujaw i Pomorza Minister Schreiber czy Minister Infrastruktury /posłuchajcie/

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Piątek, 29 maja 2020
O drodze S-10

Wiadomości z regionu