Jesteś tutaj: HomeInowrocławPrzedsiębiorca wywożący osady na Kujawy, po wrzawie medialnej wypowiada współpracę

Przedsiębiorca wywożący osady na Kujawy, po wrzawie medialnej wypowiada współpracę

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Inowrocław sobota, 28 wrzesień 2019 00:14
Przedsiębiorca wywożący osady na Kujawy, po wrzawie medialnej wypowiada współpracę Fot: Facebook / Ireneusz Stachowiak

Firma Rafit, która wraz z firmą Ekol wywoziła awaryjnie osady ściekowe z warszawskiej oczyszczalni ,,Czajka” zapowiedziała zakończenie współpracy z oczyszczalnią z dniem 1 października. Powodem są w opinii firmy nierzetelne publikacje, które psują otoczenie dla świadczonej usługi.

 

Problemem dla nas staje się sytuacja, gdzie media, używając absurdalnych pojęć typu »toksyczne odpady« i ujawniając precyzyjne miejsce odzysku, spowodowały takie niezadowolenie społeczne, które obecnie przekłada się na interwencje miejscowej ludności – napisał prezes firmy Rafit do warszawskiego MPWiK.

 

Firma Rafit osady składowała w Wójcinie w gminie Jeziora Wielkie w powiecie mogilenskim. Konsorcjum stosuje metodę kompostowania, przerabiania słomy i odpadów na ekologiczny pelet. Zdaniem warszawskiego MPWiK nie stwierdzono naruszeń przy realizacji tej usługi. Do tej pory również problemu nie wskazał Wojewódzkie Inspektorat Ochrony Środowiska, który w przypadku zagrożenia tej działalności dla środowiska powinien zareagować. Z uwagi na położenie, leży to już w gestii kujawsko-pomorskiego WIOŚ.

 

Głośno o Wójcinie zrobiło się przed tygodniem, gdy nagłośnił sprawę w mediach społecznościowych kandydat na posła Ireneusz Stachowiak, który z kolei kilka dni później złożył zawiadomienie do warszawskiej prokuratury. Wiele mediów powieliło ten przekaz, bez podjęcia się analizy czy działalność ta szkodzi środowisku naturalnemu.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

 

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Bydgoska policja nie jest zabawką.Nie może byc używana bez powodu i nie powinna gnebić ludzi..Takich polecen nie powinni wydawac przełozeni.. W trosce zarowno o mieszkańców jak i naszych policjantów moje wystapienie na posiedzeniu Komisji Administracji 29.06.2020..posłuchajcie...będzie pisemne stanowisko Ministra

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Wtorek, 30 czerwca 2020

 

W sprawie interwencji policyjnych w Bydgoszczy

Wiadomości z regionu