Jesteś tutaj: HomeInowrocławLimitowana seria kart pocztowych w rocznicę śmierci błogosławionego ks. Jerzego Popiełuszki

Limitowana seria kart pocztowych w rocznicę śmierci błogosławionego ks. Jerzego Popiełuszki

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Inowrocław piątek, 27 wrzesień 2019 11:15

19 października przypadnie 35 rocznica męczeńskiej śmierci ks. Jerzego Popiełuszki,  która wiąże się z naszym województwem - bowiem kapłan uprowadzony został pod Toruniem w drodze z Bydgoszczy, jego ciało znaleziono natomiast na tamie we Włocławku. NSZZ ,,Solidarność" Regionu Toruńsko-Włocławskiego, we współpracy z Pocztą Polską wyemituje specjalną serie kart pocztowych poświęconych ks. Jerzemu Popiełuszce.

W inicjatywę dość mocno zaangażował się oddział Solidarności z Inowrocławia.

 

- Rocznica śmierci ks. Jerzego to wyjątkowy dzień w kalendarzu uroczystości organizowanych przez NSZZ „Solidarność”. Ten charyzmatyczny kaznodzieja i męczennik za wiarę chrześcijańską już za życia stał się legendą, a dziś inspiruje wielu ludzi na całym świecie, którzy walczą o godność i szacunek dla pracy każdego człowieka. Z okazji zbliżającej się 35. rocznicy męczeńskiej śmierci błogosławionego księdza Jerzego Popiełuszki pragniemy przypomnieć Jego zasługi w walce o wolność Ojczyzny oraz przybliżyć wciąż aktualne przesłanie kapelana „Solidarności”, aby „zło dobrem zwyciężać”. Wspólnie z naszymi partnerami z Poczty Polskiej S.A. przygotowaliśmy trzy wyjątkowe karty pocztowe w ramach serii „WOLNI OD NIENAWIŚCI”. BŁOGOSŁAWIONY KSIĄDZ JERZY POPIEŁUSZKO. Emisji kartek towarzyszy datownik okolicznościowy, a dodatkowo dla upamiętnienia rocznicy 18 października 2019 r. zostanie zorganizowana Samochodowa Poczta Specjalna „WOLNI OD NIENAWIŚCI”. Ponadto planowane jest również wprowadzenie do obiegu spersonalizowanego znaku opłaty pocztowej - o przedsięwzięciu opowiedział portalowi ki24.info  Wojciech Gonera, który wspólnie z Waldemarem Kawińskim koordynuje prace nad realizacją projektu.

Komentarze

Warte obejrzenia

  • W tym roku Polonia Pucharu nie wywalczy

    W środę zostały dwa zaległe spotkania 1/8 finału okręgowego Pucharu Polski. Pierwotnie te mecze miały został rozegrane w marcu, ale z uwagi na epidemię COVID-19 poczekały do połowy lipca. Okręgowy Puchar Polski, to jedyne rozgrywki w naszym województwie sezonu 2019/2020, które zostaną dokończone.

    Etykiety: piłka nożna
  • Co się odwlecze to nie uciecze

    Derbami Zawisza – Chemik niebiesko-czarni mieli rozegrać pierwszy po latach przerwy mecz na stadionie Zawiszy przy ulicy Gdańskiej – mecz planowany był na inauguracje rundy wiosennej w marcu. Do meczu jednak nie doszło z uwagi na epidemię COVID-19, z powodu której w IV lidze nie rozpoczęto nawet rundy wiosennej. Los chciał, że Zawisza podejmie Chemika na inaugurację sezonu 2020/2021.

    Etykiety: piłka nożna

Wiadomości sportowe

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Bydgoska policja nie jest zabawką.Nie może byc używana bez powodu i nie powinna gnebić ludzi..Takich polecen nie powinni wydawac przełozeni.. W trosce zarowno o mieszkańców jak i naszych policjantów moje wystapienie na posiedzeniu Komisji Administracji 29.06.2020..posłuchajcie...będzie pisemne stanowisko Ministra

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Wtorek, 30 czerwca 2020

 

W sprawie interwencji policyjnych w Bydgoszczy

Wiadomości z regionu