Jesteś tutaj: HomeInowrocławLimitowana seria kart pocztowych w rocznicę śmierci błogosławionego ks. Jerzego Popiełuszki

Limitowana seria kart pocztowych w rocznicę śmierci błogosławionego ks. Jerzego Popiełuszki

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Inowrocław piątek, 27 wrzesień 2019 11:15

19 października przypadnie 35 rocznica męczeńskiej śmierci ks. Jerzego Popiełuszki,  która wiąże się z naszym województwem - bowiem kapłan uprowadzony został pod Toruniem w drodze z Bydgoszczy, jego ciało znaleziono natomiast na tamie we Włocławku. NSZZ ,,Solidarność" Regionu Toruńsko-Włocławskiego, we współpracy z Pocztą Polską wyemituje specjalną serie kart pocztowych poświęconych ks. Jerzemu Popiełuszce.

W inicjatywę dość mocno zaangażował się oddział Solidarności z Inowrocławia.

 

- Rocznica śmierci ks. Jerzego to wyjątkowy dzień w kalendarzu uroczystości organizowanych przez NSZZ „Solidarność”. Ten charyzmatyczny kaznodzieja i męczennik za wiarę chrześcijańską już za życia stał się legendą, a dziś inspiruje wielu ludzi na całym świecie, którzy walczą o godność i szacunek dla pracy każdego człowieka. Z okazji zbliżającej się 35. rocznicy męczeńskiej śmierci błogosławionego księdza Jerzego Popiełuszki pragniemy przypomnieć Jego zasługi w walce o wolność Ojczyzny oraz przybliżyć wciąż aktualne przesłanie kapelana „Solidarności”, aby „zło dobrem zwyciężać”. Wspólnie z naszymi partnerami z Poczty Polskiej S.A. przygotowaliśmy trzy wyjątkowe karty pocztowe w ramach serii „WOLNI OD NIENAWIŚCI”. BŁOGOSŁAWIONY KSIĄDZ JERZY POPIEŁUSZKO. Emisji kartek towarzyszy datownik okolicznościowy, a dodatkowo dla upamiętnienia rocznicy 18 października 2019 r. zostanie zorganizowana Samochodowa Poczta Specjalna „WOLNI OD NIENAWIŚCI”. Ponadto planowane jest również wprowadzenie do obiegu spersonalizowanego znaku opłaty pocztowej - o przedsięwzięciu opowiedział portalowi ki24.info  Wojciech Gonera, który wspólnie z Waldemarem Kawińskim koordynuje prace nad realizacją projektu.

Komentarze

Warte obejrzenia

 • Dziesięć lat temu ostatni raz na Zawiszy grała pierwsza reprezentacja

  18 listopada 2009 roku reprezentacja Polski podejmowała na stadionie bydgoskiego Zawiszy reprezentację Kanady. Przez kolejną dekadę nie było nam dane oglądać pierwszej piłkarskiej reprezentacji podczas meczu w Bydgoszczy. Tamto spotkanie mogło zostać zapamiętane przez oprawę, jaką przygotowali miejscowi kibice Zawiszy pt. ,,Z orłem w koronie po jednej stronie”.

  Etykiety: piłka nożna
 • Nasz bohater!

  We wtorkowy wieczór w meczu eliminacji do Euro 2020 na Stadionie Narodowym reprezentacja Polski pokonała Słowenię 3:2, pieczętując zwycięstwo grupie G, co skutkuje awansem do turnieju. Decydującego gola zdobył Jacek Góralski, chłopak z Bydgoszczy.

  Etykiety: Jacek Góralski

Wiadomości sportowe

« Grudzień 2019 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          
 • Dobiega końca Europejski Tydzień Autyzmu

  W dniach 1- 8 grudnia trwa Europejski Tydzień Autyzmu, którego celem jest zwrócenie uwagi na wyjątkowość osób objętych spektrum autyzmu, w celu z jednej strony wyrażenia solidarności z osobami ze spektrum, ale też budowania większej świadomości społecznej. Warto wspomnieć o tym tygodniu, także z tego powodu, że mieliśmy w regionie kilka akcentów.

  Etykiety: autyzm
 • Tragedia pod Grudziądzem. Zginął były parlamentarzysta

  Dzisiaj w wieku 66-lat zginął w wypadku drogowym Janusz Dziecioł, któremu sławę przyniósł występ w pierwszej polskiej edycji reality show Big Brother. Zdobyta sława pozwoliła mu zostać posłem VI i VII kadencji Sejmu z okręgu toruńsko-włocławskiego.

Wiadomości z regionu

Śledź nas