Jesteś tutaj: HomeInowrocławDojdzie do pojedynku Brejzy z Bogdanowiczem?

Dojdzie do pojedynku Brejzy z Bogdanowiczem?

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Inowrocław środa, 17 lipiec 2019 00:47

Z każdym dniem zbliżamy się do wyborów parlamentarnych, jedną z ciekawszych przedwyborczych niewiadomych jest to, kto będzie walczył o mandat senatora sprawowany przez Jana Rulewskiego z powiatów: inowrocławskiego, mogileńskiego, nakielskiego, żnińskiego oraz sępoleńskiego. Wiadome jest natomiast to, że Rulewski nie będzie miał poparcia Platformy Obywatelskiej, które uzyskał przed obecną i poprzednią kadencją.

Era rządów Ryszarda Brejzy dobiegnie końca?

 

Ubiegłoroczne wybory samorządowe pokazały, że obóz Ryszarda Brejzy dominuje politycznie w Inowrocławiu, że może rządzić miastem przez kolejną dekadę. Przypomnijmy, że Brejza prezydentem Inowrocławia jest już od kilkunastu lat. Obóz Brejzy nawet poszedł do przodu, bowiem zdominował także wybory do władz powiatu inowrocławskiego. Nie zanosi się zatem na koniec rządów prezydenta Ryszarda Brejzy, no chyba że... sam zrezygnuje, obejmując np. mandat senatora. W kręgach polityczny mówi się, że taki scenariusz może mieć miejsce w najbliższych wyborach.

 

Jeżeli chodzi o PiS to najbardziej prawdopodobnym kandydatem wydaje się wojewoda Mikołaj Bogdanowicz, który będąc przedstawicielem rządu w terenie, również jest aktywnym politykiem Prawa i Sprawiedliwości, pełniąc funkcję szefa struktur partii w powiecie inowrocławskim. W ostatnim czasie wojewoda bierze udział w spotkaniach promujących program Rodzina 500 plus plus w terenie, może jednocześnie budować swój przedwyborczy wizerunek. Bogdanowicz jest w tej chwili najbardziej brany pod uwagę jako kandydat do Senatu. Rozważany jest też, ale bardziej rezerwowo, radny wojewódzki Jerzy Gawęda.

 

W tych wyborach dość duże znaczenie na szansę kandydatów, może mieć to ilu ich się zarejestruje oraz jak przełoży się to na rozkład poparcia elektoratów.

Komentarze

Warte obejrzenia

 • Dobry weekend dla bydgoskich klubów w IV lidze

  8 i 9 sierpnia rozegrana została 2 kolejna IV ligi kujawsko-pomorskiej. Liderami po dwóch meczach są z kompletem punktów Włocłavia Włocławek i Sportis Łochowo. Swoje mecze wygrali także Zawisza i Chemik.

 • Sportis Business Club zainaugurował działalność

  W ubiegłym tygodniu działalność oficjalnie zainaugurował w Osielsku Sportis Business Club. Celem Business Clubu jest wsparcie finansowe dla rozwoju klubu piłkarskiego Sportis, który występuje na boisku w Łochowie. Drużyna seniorów awansowała w poprzednim (zakończonym szybciej z powodu COVID-19) sezonie do IV ligi.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Bydgoska policja nie jest zabawką.Nie może byc używana bez powodu i nie powinna gnebić ludzi..Takich polecen nie powinni wydawac przełozeni.. W trosce zarowno o mieszkańców jak i naszych policjantów moje wystapienie na posiedzeniu Komisji Administracji 29.06.2020..posłuchajcie...będzie pisemne stanowisko Ministra

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Wtorek, 30 czerwca 2020

 

W sprawie interwencji policyjnych w Bydgoszczy

 • Jedna noc wstrząsnęła życiem wielu

  W nocy z 11 na 12 sierpnia 2017 przez część kraju przeszły nawałnice, które wyrządziły ogromne szkody, najbardziej poszkodowana okazała się gmina Sośno w powiecie sępoleńskim, ale żywioł szkody wyrządził w kilku powiatach naszego województwa. Zerwane dachy zakryte prowizorycznymi plandekami, czy nawet tygodnie bez dostępu do prądu. Tak wyglądała północno-zachodnia część naszego województwa przed trzema laty.

 • Chory na COVID-19 uciekł ze szpitala

  Dzisiaj wyszła na jaw informacja, że bydgoszczanin, który ze stwierdzonym COVID-19 przebywał na leczeniu w Szpitalu Regionalnym w Grudziądzu, uciekł z placówki i wrócił do Bydgoszczy. Mężczyzna został dość szybko zatrzymany przez policję, za narażenie osób postronnych na zachorowanie z powodu swojej głupoty odpowie przed sądem.

  Etykiety: covid19

Wiadomości z regionu