Jesteś tutaj: HomeInowrocławKujawskie Centrum Kultury wchodzi pod nietypowy zarząd

Kujawskie Centrum Kultury wchodzi pod nietypowy zarząd

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Inowrocław piątek, 19 lipiec 2019 00:28

Agencja Wsparcia Kultury Tomasz Maliszewski z Bydgoszczy będzie przez trzy lata zarządzać najważniejszą inowrocławską instytucją kultury, czyli Kujawskim Centrum Kultury. Inowrocław za świadczenie tej usługi zapłaci 380,9 tys. zł.

Wykonawcę usługi zarządzania KCK wybrano na drodze przetargowej – oceniano nie tylko cenę, ale też koncepcje działania oraz doświadczenie w zarządzaniu instytucjami kultury. Zarządzanie poprzez outsourcing to w kulturze zjawisko nowe, ale przykład Inowrocławia nie jest pionierski.

 

Przy ocenie brano pod uwagę proponowaną cenę za wykonanie usługi, doświadczenie osoby, którą dysponuje firma w celu zarządzania instytucją oraz projekt koncepcji działania Kujawskiego Centrum Kultury w Inowrocławiu. Program działania oceniano pod kątem różnorodności i oryginalności proponowanych nowych działań, innowacyjności i kreatywności form promocji Centrum oraz, co bardzo istotnie, pod kątem planowanej wysokości pozyskanych środków finansowych pozabudżetowych – informuje Urząd Miasta Inowrocławia.

 

Firma Tomasza Maliszewskiego zaproponowała rozwijanie marki Ino-Festiwal, ale też nowe propozycje jak program wsparcia inowrocławskich twórców kultury ,,Kopania Kultury” oraz doroczne przyznawanie nagród ,,Sól Kultury”, którymi mają być wyróżniani artyści z całej Polski.

 

Kujawskie Centrum Kultury prowadzi m.in. Teatr Miejski, studio nagrań Telewizji Miejskiej oraz Instytut Prymasa Józefa Glempa.

 

Do tej pory KCK zarządzali dyrektorzy mianowani przez prezydenta. W nie najlepszym klimacie doszło do jednak do zakończenia współpracy z ostatnią dyrektor Moniką Śliwińską.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 • Dziesięć lat temu ostatni raz na Zawiszy grała pierwsza reprezentacja

  18 listopada 2009 roku reprezentacja Polski podejmowała na stadionie bydgoskiego Zawiszy reprezentację Kanady. Przez kolejną dekadę nie było nam dane oglądać pierwszej piłkarskiej reprezentacji podczas meczu w Bydgoszczy. Tamto spotkanie mogło zostać zapamiętane przez oprawę, jaką przygotowali miejscowi kibice Zawiszy pt. ,,Z orłem w koronie po jednej stronie”.

  Etykiety: piłka nożna
 • Nasz bohater!

  We wtorkowy wieczór w meczu eliminacji do Euro 2020 na Stadionie Narodowym reprezentacja Polski pokonała Słowenię 3:2, pieczętując zwycięstwo grupie G, co skutkuje awansem do turnieju. Decydującego gola zdobył Jacek Góralski, chłopak z Bydgoszczy.

  Etykiety: Jacek Góralski

Wiadomości sportowe

« Grudzień 2019 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          
 • Od niedzieli duże zmiany w rozkładach jazdy

  W połowie grudnia, co roku na kolei ma miejsce ważne wydarzenie, mianowicie w życie wchodzą rozkłady jazdy pociągów na nowy sezon. Osobom wybierającym się w podróż zalecamy sprawdzenie nowego rozkładu, bowiem zmiany dotyczą większości kursów.

  Etykiety: kolej
 • Nasz raport w sprawie drogi ekspresowej S-5

  Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad zapowiadała oddanie dwóch odcinków drogi ekspresowej S-5, w województwie kujawsko-pomorskim, jeszcze w tym roku. Mamy prawie połowę grudnia, a na razie brak oficjalnych terminów. Przedstawiamy analizę również co do pozostałych odcinków.

Wiadomości z regionu

Śledź nas