Jesteś tutaj: HomeInowrocławKujawskie Centrum Kultury wchodzi pod nietypowy zarząd

Kujawskie Centrum Kultury wchodzi pod nietypowy zarząd

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Inowrocław piątek, 19 lipiec 2019 00:28

Agencja Wsparcia Kultury Tomasz Maliszewski z Bydgoszczy będzie przez trzy lata zarządzać najważniejszą inowrocławską instytucją kultury, czyli Kujawskim Centrum Kultury. Inowrocław za świadczenie tej usługi zapłaci 380,9 tys. zł.

Wykonawcę usługi zarządzania KCK wybrano na drodze przetargowej – oceniano nie tylko cenę, ale też koncepcje działania oraz doświadczenie w zarządzaniu instytucjami kultury. Zarządzanie poprzez outsourcing to w kulturze zjawisko nowe, ale przykład Inowrocławia nie jest pionierski.

 

Przy ocenie brano pod uwagę proponowaną cenę za wykonanie usługi, doświadczenie osoby, którą dysponuje firma w celu zarządzania instytucją oraz projekt koncepcji działania Kujawskiego Centrum Kultury w Inowrocławiu. Program działania oceniano pod kątem różnorodności i oryginalności proponowanych nowych działań, innowacyjności i kreatywności form promocji Centrum oraz, co bardzo istotnie, pod kątem planowanej wysokości pozyskanych środków finansowych pozabudżetowych – informuje Urząd Miasta Inowrocławia.

 

Firma Tomasza Maliszewskiego zaproponowała rozwijanie marki Ino-Festiwal, ale też nowe propozycje jak program wsparcia inowrocławskich twórców kultury ,,Kopania Kultury” oraz doroczne przyznawanie nagród ,,Sól Kultury”, którymi mają być wyróżniani artyści z całej Polski.

 

Kujawskie Centrum Kultury prowadzi m.in. Teatr Miejski, studio nagrań Telewizji Miejskiej oraz Instytut Prymasa Józefa Glempa.

 

Do tej pory KCK zarządzali dyrektorzy mianowani przez prezydenta. W nie najlepszym klimacie doszło do jednak do zakończenia współpracy z ostatnią dyrektor Moniką Śliwińską.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Bydgoska policja nie jest zabawką.Nie może byc używana bez powodu i nie powinna gnebić ludzi..Takich polecen nie powinni wydawac przełozeni.. W trosce zarowno o mieszkańców jak i naszych policjantów moje wystapienie na posiedzeniu Komisji Administracji 29.06.2020..posłuchajcie...będzie pisemne stanowisko Ministra

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Wtorek, 30 czerwca 2020

 

W sprawie interwencji policyjnych w Bydgoszczy

  • Polska podzielona – dwie ,,debaty” prezydenckie

    W poniedziałek mieliśmy do czynienia na pewno z rzeczą niespotykaną do tej pory w polskich kampaniach wyborczych. W podobnym czasie odbywały się dwie ,,debaty”, przynajmniej takie miały być z nazwy – w Końskich w województwie Świętokrzyskim prezydent Andrzej Duda odpowiadał na pytania zaproszonych przez TVP obywateli, natomiast w Lesznie w Wielkopolsce Rafał Trzaskowski odpowiadał na pytania dziennikarzy mediów ogólnopolskich, również tych sobie nieprzychylnych.

  • Minister zdrowia przewiduje znaczny wzrost zachorowań na jesień

    Jesienią czeka nas pilnowanie dystansu, noszenie maseczek i powrót do rozsądku - zapowiedział szef resortu zdrowia Łukasz Szumowski. Zapewnił, że służba zdrowia przygotowuje się do wzrostu zachorowań na COVID-19 spodziewanego jesienią.

Wiadomości z regionu