Jesteś tutaj: HomeInowrocław,,Uzdrowisko to zła strategia dla miasta”

,,Uzdrowisko to zła strategia dla miasta”

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Inowrocław środa, 01 maj 2013 14:22

Ruch Nowy Inowrocław w Święto Pracy skrytykował strategie rozwoju miasta jaką realizuje prezydent Ryszard Brejza, której efektem ma być wysokie bezrobocie oraz brak perspektyw na poprawę tej sytuacji.

W Inowrocławiu problem braku pracy dotyczy osób 50+, ale i również młodych mieszkańców, którzy masowo uciekają z miasta. Młodzi są zmuszeni szukać pracy w Irlandii, Anglii, Niemczech, Poznaniu, Warszawie, czy Gdańsku – wyjaśnia lider ruchu Marcin Wroński. Obecnie w powiecie inowrocławskim prawie co czwarty mieszkaniec poszukuje pracy. Bezrobocie jest zatem wyższe o około 10% od średniej krajowej W powiecie zarejestrowanych pod koniec marca było ponad 16 tys. osób, z tego około 7,5 tys. w samym Inowrocławiu.

 

W grudniu 2011 roku prezydent poinformował, że w ciągu kilkunastu miesięcy w Inowrocławiu przybędzie nawet 1500 miejsc pracy. Pytamy się gdzie one są, bo minęło już prawie 17 miesięcy? Według ostatnich danych Urzędu Pracy od grudnia 2011 roku przybyło 941 bezrobotnych – informuje Ruch Nowy Inowrocław.

 

W czasie happeningu został zaprezentowany wózek zbieracza złomu, który ma być ostrzeżeniem dla władz miasta, że już wkrótce z osobami próbującymi w ten sposób zarobić na jedzenie, może być kojarzony Inowrocław.

 

Władze miasta z prezydentem na czele, który jest już prawie 11 lat, przyjęły błędne kierunki rozwoju miasta. Inowrocław nie może funkcjonować dzięki kuracjuszom i turystyce, ponieważ to nierealne – ekonomiczna fikcja. Miasto mające 70 tysięcy mieszkańców potrzebuje przemysłu, a nie tylko 1700 łóżek w sanatoriach – diagnozuje sytuację Marcin Wroński. 

Komentarze

Warte obejrzenia

  • Zawisza ma poważnego partnera

    Polski Koncern Naftowy Orlen będzie partnerem klubu Zawisza Bydgoszcz. Największy gracz na polskim rynku naftowym będzie wspierał zarówno drużynę seniorów oraz szkolenie dzieci i młodzieży.

  • PZPN przekazał Bydgoszczy repliki Pucharu Polski i Superpucharu

    W 2014 roku Zawisza Bydgoszcz osiągnął historyczny sukces zdobywając Puchar Polski, po pokonaniu w meczu finałowym Zagłębia Lubin. Niedługo później bydgoski klub pokonał w meczu o Superpuchar Polski Legię Warszawa. Później dla Zawiszy zaczął się gorszy czas, a trofea zniknęły.

    Etykiety: Zawisza Bydgoszcz

Wiadomości sportowe

« Listopad 2019 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30  

Wiadomości z regionu

Śledź nas