Jesteś tutaj: HomeInowrocław,,Uzdrowisko to zła strategia dla miasta”

,,Uzdrowisko to zła strategia dla miasta”

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Inowrocław środa, 01 maj 2013 14:22

Ruch Nowy Inowrocław w Święto Pracy skrytykował strategie rozwoju miasta jaką realizuje prezydent Ryszard Brejza, której efektem ma być wysokie bezrobocie oraz brak perspektyw na poprawę tej sytuacji.

W Inowrocławiu problem braku pracy dotyczy osób 50+, ale i również młodych mieszkańców, którzy masowo uciekają z miasta. Młodzi są zmuszeni szukać pracy w Irlandii, Anglii, Niemczech, Poznaniu, Warszawie, czy Gdańsku – wyjaśnia lider ruchu Marcin Wroński. Obecnie w powiecie inowrocławskim prawie co czwarty mieszkaniec poszukuje pracy. Bezrobocie jest zatem wyższe o około 10% od średniej krajowej W powiecie zarejestrowanych pod koniec marca było ponad 16 tys. osób, z tego około 7,5 tys. w samym Inowrocławiu.

 

W grudniu 2011 roku prezydent poinformował, że w ciągu kilkunastu miesięcy w Inowrocławiu przybędzie nawet 1500 miejsc pracy. Pytamy się gdzie one są, bo minęło już prawie 17 miesięcy? Według ostatnich danych Urzędu Pracy od grudnia 2011 roku przybyło 941 bezrobotnych – informuje Ruch Nowy Inowrocław.

 

W czasie happeningu został zaprezentowany wózek zbieracza złomu, który ma być ostrzeżeniem dla władz miasta, że już wkrótce z osobami próbującymi w ten sposób zarobić na jedzenie, może być kojarzony Inowrocław.

 

Władze miasta z prezydentem na czele, który jest już prawie 11 lat, przyjęły błędne kierunki rozwoju miasta. Inowrocław nie może funkcjonować dzięki kuracjuszom i turystyce, ponieważ to nierealne – ekonomiczna fikcja. Miasto mające 70 tysięcy mieszkańców potrzebuje przemysłu, a nie tylko 1700 łóżek w sanatoriach – diagnozuje sytuację Marcin Wroński. 

Komentarze

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

O drodze S-10 Bydgoszcz-Torun w Sejmie RP 28.05.2020 ... Kto mydli oczy mieszkancom Kujaw i Pomorza Minister Schreiber czy Minister Infrastruktury /posłuchajcie/

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Piątek, 29 maja 2020
O drodze S-10
  • Około 272 tys. maturzystów rozpocznie w poniedziałek egzaminy

    Z uwagi na sytuację epidemiologiczną w maju nie odbyły się egzaminy maturalne, które zostały przeniesione na czerwiec. Pierwszy egzamin rozpocznie się w najbliższy poniedziałek 8 czerwca – z języka polskiego.

    Etykiety: matury
  • Oficjalnie: Wybory jeszcze w czerwcu

    Tak jak się spodziewano już od kilku dni – wybory prezydenckie (które pierwotnie miały się odbyć 10 maja) odbędą się 28 czerwca. Dzisiaj decyzję w tej sprawie ogłosiła marszałek Sejmu Elżbieta Witek. Wybory mają się odbyć metodą hybrydową, czyli w lokalach wyborczych oraz dla korespondencyjnie dla chętnych.

Wiadomości z regionu