Jesteś tutaj: HomeInowrocławWładze Inowrocławia zastanawiają się nad wysokością bonifikat

Władze Inowrocławia zastanawiają się nad wysokością bonifikat

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Inowrocław poniedziałek, 21 styczeń 2019 14:13

Od nowego roku obowiązują nowe przepisy, które znoszą dzierżawę wieczystą, zakładające przekształcenie mieszkań w pełne prawo własności. Mieszkańcy należność za nabycie mieszkania będą spłacać w ciągu 20 lat, mogą też zdecydować się na jednorazową wpłatę pomniejszoną o wysokość bonifikaty.

W przypadku mieszkań znajdujących się na terenie należącym do Skarbu Państwa bonifikata wynosi 60%, natomiast na gruntach samorządowych jest to zależne od decyzji radnych. Wiele samorządów poustalało wyższe wartości bonifikaty, w Gdańsku jest to 95%. W przypadku Inowrocławia radni decyzji jeszcze nie podjęli.

 

Odpowiadając na interpelacje radnego Marcina Wrońskiego, zastępca prezydenta Wojciech Piniewski poinformował, że projekt stosownej uchwały zostanie radnym zaproponowany na jednej z najbliższych sesji Rady Miejskiej, bez podania orientacyjnego terminu.

 

Wiele samorządów czeka na to co zrobi rząd. Niektórzy samorządowcy nie chcą ustalać wyższej niż 60% bonifikaty, aby nie tworzyć nierówności pomiędzy nieruchomościami leżącymi na gruntach państwowych i samorządowych. Nieoficjalnie mówi się, że rząd planuje wprowadzić przepisy, które ustalałyby bonifikaty na gruntach państwowych w danej gminie, na takim samym poziomie jak ustalą to rady gmin.

 

Sprawa wydaje się zatem rozwojowa.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

  • Poczta Polska gratuluje Zawiszy awansu

    Za naszym pośrednictwem gratulacje z okazji awansu Zawiszy do IV ligi złożył dyrektor Regionu Bydgoszcz Poczty Polskiej Karol Górski. Tuż przed rozpoczęciem rozgrywek rundy wiosennej Poczta Polska wyemitowała znaczek i kartkę pocztową poświęconą bydgoskiemu Zawiszy.

  • Zawisza ,,gromiąc” żegna się z okręgówką

    Już przed meczem było wiadome, że jego wynik nie będzie miał specjalnego znaczenia, bowiem Zawisza awans do IV ligi wywalczył już kilka tygodni temu. Było to jednak pożegnanie z V ligą i wokół tego pożegnania budowano cały spektakl. Można jednak powiedzieć, że Zawisza w dobrym stylu pożegnał się z okręgówką.

    Etykiety: Zawisza Bydgoszcz

Wiadomości sportowe

« Czerwiec 2019 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

Wiadomości z regionu

Śledź nas

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.