Jesteś tutaj: HomeInowrocławWładze Inowrocławia zastanawiają się nad wysokością bonifikat

Władze Inowrocławia zastanawiają się nad wysokością bonifikat

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Inowrocław poniedziałek, 21 styczeń 2019 14:13

Od nowego roku obowiązują nowe przepisy, które znoszą dzierżawę wieczystą, zakładające przekształcenie mieszkań w pełne prawo własności. Mieszkańcy należność za nabycie mieszkania będą spłacać w ciągu 20 lat, mogą też zdecydować się na jednorazową wpłatę pomniejszoną o wysokość bonifikaty.

W przypadku mieszkań znajdujących się na terenie należącym do Skarbu Państwa bonifikata wynosi 60%, natomiast na gruntach samorządowych jest to zależne od decyzji radnych. Wiele samorządów poustalało wyższe wartości bonifikaty, w Gdańsku jest to 95%. W przypadku Inowrocławia radni decyzji jeszcze nie podjęli.

 

Odpowiadając na interpelacje radnego Marcina Wrońskiego, zastępca prezydenta Wojciech Piniewski poinformował, że projekt stosownej uchwały zostanie radnym zaproponowany na jednej z najbliższych sesji Rady Miejskiej, bez podania orientacyjnego terminu.

 

Wiele samorządów czeka na to co zrobi rząd. Niektórzy samorządowcy nie chcą ustalać wyższej niż 60% bonifikaty, aby nie tworzyć nierówności pomiędzy nieruchomościami leżącymi na gruntach państwowych i samorządowych. Nieoficjalnie mówi się, że rząd planuje wprowadzić przepisy, które ustalałyby bonifikaty na gruntach państwowych w danej gminie, na takim samym poziomie jak ustalą to rady gmin.

 

Sprawa wydaje się zatem rozwojowa.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 • Skrót derbów Bydgoszczy

  W środę na stadionie Chemika odbyły się derby Bydgoszczy w piłce nożnej. Rywalem piłkarzy z Glinek był Zawisza, który ostatecznie okazał się lepszy. Do 44 minuty zapowiadało się jednak, że to raczej gospodarze będą nadawać ton temu spotkaniu. Żeby więcej nie rozpisywać się, zapraszamy do obejrzenia skrótu meczu.

 • Europa wygrała ze Stanami Zjednoczonymi

  W poniedziałek i we wtorek w stolicy Białorusi Mińsku odbywał się wielki lekkoatletyczny mecz w którym reprezentacja Europy zmierzyła się za zawodnikami ze Stanów Zjednoczonych. Wygrał nasz kontynent.

  Etykiety: lekka atletyka

Wiadomości sportowe

« Wrzesień 2019 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30            
 • Miesiąc do wyborów

  Wybory parlamentarne odbędą się 13 października, czyli licząc od piątku pozostał niespełna miesiąc. Z uwagi na to, że intensywna kampania wyborcza jeszcze się nie rozpoczęła, będzie to dość krótka kampania. Wybory parlamentarne będą najważniejsze w tzw. czteropaku wyborczym, który rozpoczął się przed rokiem wyborami samorządowymi. Istnieje prawdopodobieństwo, że po tych wyborach na kilka lat ostudzi się atmosfera polityczna, bowiem za wyjątkiem wiosennych wyborów prezydenckich, przed nami przeszło 3 lata bez wyborów.

 • Rozlosowano numery list wyborczych

  W piątek Państwowa Komisja Wyborcza rozlosowała numery list wyborczych w wyborach do Sejmu RP. W takiej też kolejności 13 października otrzymamy listy z nazwiskami kandydatów. Z pierwszego miejsca wystartuje PSL wraz z Kukiz15.

Wiadomości z regionu

Śledź nas