Jesteś tutaj: HomeInowrocławWładze Inowrocławia zastanawiają się nad wysokością bonifikat

Władze Inowrocławia zastanawiają się nad wysokością bonifikat

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Inowrocław poniedziałek, 21 styczeń 2019 14:13

Od nowego roku obowiązują nowe przepisy, które znoszą dzierżawę wieczystą, zakładające przekształcenie mieszkań w pełne prawo własności. Mieszkańcy należność za nabycie mieszkania będą spłacać w ciągu 20 lat, mogą też zdecydować się na jednorazową wpłatę pomniejszoną o wysokość bonifikaty.

W przypadku mieszkań znajdujących się na terenie należącym do Skarbu Państwa bonifikata wynosi 60%, natomiast na gruntach samorządowych jest to zależne od decyzji radnych. Wiele samorządów poustalało wyższe wartości bonifikaty, w Gdańsku jest to 95%. W przypadku Inowrocławia radni decyzji jeszcze nie podjęli.

 

Odpowiadając na interpelacje radnego Marcina Wrońskiego, zastępca prezydenta Wojciech Piniewski poinformował, że projekt stosownej uchwały zostanie radnym zaproponowany na jednej z najbliższych sesji Rady Miejskiej, bez podania orientacyjnego terminu.

 

Wiele samorządów czeka na to co zrobi rząd. Niektórzy samorządowcy nie chcą ustalać wyższej niż 60% bonifikaty, aby nie tworzyć nierówności pomiędzy nieruchomościami leżącymi na gruntach państwowych i samorządowych. Nieoficjalnie mówi się, że rząd planuje wprowadzić przepisy, które ustalałyby bonifikaty na gruntach państwowych w danej gminie, na takim samym poziomie jak ustalą to rady gmin.

 

Sprawa wydaje się zatem rozwojowa.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 • Zawisza ma poważnego partnera

  Polski Koncern Naftowy Orlen będzie partnerem klubu Zawisza Bydgoszcz. Największy gracz na polskim rynku naftowym będzie wspierał zarówno drużynę seniorów oraz szkolenie dzieci i młodzieży.

 • PZPN przekazał Bydgoszczy repliki Pucharu Polski i Superpucharu

  W 2014 roku Zawisza Bydgoszcz osiągnął historyczny sukces zdobywając Puchar Polski, po pokonaniu w meczu finałowym Zagłębia Lubin. Niedługo później bydgoski klub pokonał w meczu o Superpuchar Polski Legię Warszawa. Później dla Zawiszy zaczął się gorszy czas, a trofea zniknęły.

  Etykiety: Zawisza Bydgoszcz

Wiadomości sportowe

« Listopad 2019 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30  
 • Prezydent do posłów: Proszę, żeby język debaty nie był radykalny

  Oficjalnie IX kadencja Sejmu została zainaugurowana, w uroczystej inauguracji Sejmu udział wziął prezydent Andrzej Duda, który wygłosił z tej okazji orędzie. W którym apelował, aby nowi parlamentarzyści debatowali ze wzajemnym szacunkiem. Później posłowie złożyli ślubowanie. Zapraszamy do obejrzenia naszej relacji prosto z Sejmu.

 • To już X Marsz Niepodległości

  Gdy przypada 11 listopada, to elementem charakterystycznym tego dnia stał się przechodzący przez Warszawę Marsz Niepodległości. Za nami X edycja, można powiedzieć jubileuszowa, wydarzenia w którym stolica pełna była biało-czerwonych flag. Hasło tegorocznego marszu to ,Miej w opiece naród cały”, które nawiązywało do wielowiekowych związków Polski z chrześcijaństwem.

Wiadomości z regionu

Śledź nas