Jesteś tutaj: HomeInowrocławWładze Inowrocławia zastanawiają się nad wysokością bonifikat

Władze Inowrocławia zastanawiają się nad wysokością bonifikat

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Inowrocław poniedziałek, 21 styczeń 2019 14:13

Od nowego roku obowiązują nowe przepisy, które znoszą dzierżawę wieczystą, zakładające przekształcenie mieszkań w pełne prawo własności. Mieszkańcy należność za nabycie mieszkania będą spłacać w ciągu 20 lat, mogą też zdecydować się na jednorazową wpłatę pomniejszoną o wysokość bonifikaty.

W przypadku mieszkań znajdujących się na terenie należącym do Skarbu Państwa bonifikata wynosi 60%, natomiast na gruntach samorządowych jest to zależne od decyzji radnych. Wiele samorządów poustalało wyższe wartości bonifikaty, w Gdańsku jest to 95%. W przypadku Inowrocławia radni decyzji jeszcze nie podjęli.

 

Odpowiadając na interpelacje radnego Marcina Wrońskiego, zastępca prezydenta Wojciech Piniewski poinformował, że projekt stosownej uchwały zostanie radnym zaproponowany na jednej z najbliższych sesji Rady Miejskiej, bez podania orientacyjnego terminu.

 

Wiele samorządów czeka na to co zrobi rząd. Niektórzy samorządowcy nie chcą ustalać wyższej niż 60% bonifikaty, aby nie tworzyć nierówności pomiędzy nieruchomościami leżącymi na gruntach państwowych i samorządowych. Nieoficjalnie mówi się, że rząd planuje wprowadzić przepisy, które ustalałyby bonifikaty na gruntach państwowych w danej gminie, na takim samym poziomie jak ustalą to rady gmin.

 

Sprawa wydaje się zatem rozwojowa.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Bydgoska policja nie jest zabawką.Nie może byc używana bez powodu i nie powinna gnebić ludzi..Takich polecen nie powinni wydawac przełozeni.. W trosce zarowno o mieszkańców jak i naszych policjantów moje wystapienie na posiedzeniu Komisji Administracji 29.06.2020..posłuchajcie...będzie pisemne stanowisko Ministra

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Wtorek, 30 czerwca 2020

 

W sprawie interwencji policyjnych w Bydgoszczy

Wiadomości z regionu