Jesteś tutaj: HomeInowrocławLewica uczciła wkroczenia Armii Czerwonej

Lewica uczciła wkroczenia Armii Czerwonej

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Inowrocław wtorek, 22 styczeń 2019 17:41
Lewica uczciła wkroczenia Armii Czerwonej Fot: Ki24.info

Przez ostatnie lata co roku inowrocławska lewica organizowała 21 stycznia uroczystości pod pomnikiem Wdzięczności i Polsko-Radzieckiego Braterstwa Broni. Od kilku miesięcy pomnik ten już jednak nie funkcjonuje w przestrzeni publicznej. Lewica zebrała się zatem pod pomnikiem Obrońców Inowrocławia, poświęconym tym którzy polegli jesienią 1939 roku w obronie miasta.

 

Pomnik Wdzięczności i Polsko-Radzieckiego Braterstwa Broni został przed rokiem usunięty na mocy ustawy dekomunizacyjnej, która nakazywała usunięcie pomników symbolizujących ustroje totalitarne.

 

Lewica 21 stycznia upamiętnia ,,wyzwolenie Inowrocławia spod okupacji hitlerowskiej”. Armia Czerwona na początku 1945 roku faktycznie przegoniła siły niemieckie z Kujaw. Nie oznaczało to jednak wyzwolenia, lecz początek nowej okupacji. Stąd też upamiętnianie tej daty wywołuje kontrowersje.

 

Poniedziałkowym uroczystościom przewodniczył członek zarządu powiatu inowrocławskiego Wlodzimierz Figas (SLD).

Komentarze

Warte obejrzenia

  • Poczta Polska gratuluje Zawiszy awansu

    Za naszym pośrednictwem gratulacje z okazji awansu Zawiszy do IV ligi złożył dyrektor Regionu Bydgoszcz Poczty Polskiej Karol Górski. Tuż przed rozpoczęciem rozgrywek rundy wiosennej Poczta Polska wyemitowała znaczek i kartkę pocztową poświęconą bydgoskiemu Zawiszy.

  • Zawisza ,,gromiąc” żegna się z okręgówką

    Już przed meczem było wiadome, że jego wynik nie będzie miał specjalnego znaczenia, bowiem Zawisza awans do IV ligi wywalczył już kilka tygodni temu. Było to jednak pożegnanie z V ligą i wokół tego pożegnania budowano cały spektakl. Można jednak powiedzieć, że Zawisza w dobrym stylu pożegnał się z okręgówką.

    Etykiety: Zawisza Bydgoszcz

Wiadomości sportowe

« Czerwiec 2019 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

Wiadomości z regionu

Śledź nas

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.