Jesteś tutaj: HomeInowrocławPosłanka Bańkowska interweniuje w sprawie rehabilitacji

Posłanka Bańkowska interweniuje w sprawie rehabilitacji

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Inowrocław niedziela, 17 marzec 2013 22:29

Posłanka Sojuszu Lewicy Demokratycznej Anna Bańkowska zwróciła się do ministra zdrowia Bartosza Arłukowicza z interpelacją, w której porusza problem likwidacji oddziału rehabilitacji w Szpitalu Powiatowym.

 

Likwidacja stacjonarnego oddziału rehabilitacyjnego przeszła przez Inowrocław dość szerokim echem. Stała się także stałym elementem dyskusji politycznej. Koalicja rządząca miastem (PO-SP-komitet prezydenta Brejzy) krytykowała za ten krok koalicję rządzącą powiatem (PSL-SLD). Szpital podlega bezpośrednio pod starostwo powiatowe, które decyzje tłumaczyło niekorzystnym dla szpitala wsparciem, dla tego typu usług medycznych przez Narodowy Fundusz Zdrowia.

 

Ten problem porusza w swojej interpelacji posłanka Anna Bańkowska - Powodem pogarszania się wyników finansowych oddziałów rehabilitacji jest to, iż cena jednostkowa jednostki rozliczeniowej (punktu) od 2011 r. wynosi 1,05 zł za punkt i pozostaje wciąż na ty samym poziomie. Wcześniej, tj. za lata 2009-2010 cena za świadczenia rehabilitacji ogólnoustrojowej wynosiła 1,32 zł za jeden punkt, a za świadczenia wczesnej rehabilitacji neurologicznej 0,95 zł za punkt – czytamy w interpelacji.

 

Posłanka pyta ministra Arłukowicza  kiedy dojdzie do podwyższenia tej stawki oraz jakie kroki zamierza podjąć resort, aby utrzymać tego typu świadczenia w szpitalach.

 

Warte obejrzenia

 • Włocłavia pokonuje Sportis – rozpoczynamy mecze na szczycie

  Aż 13 kolejek musieliśmy czekać do pierwszego pojedynku pomiędzy zespołami z grupy tzw. czterech pretendentów do wygrania ligi – w sobotę w Łochowie Sportis podejmował lidera Włocłavię Włocławek (faktycznie zespół ten rozegrał jeden mecz więcej). Mecz ten był bardzo emocjonujący, pokazujący, iż w piłce nożnej nie ma nic pewnego. Zapraszamy do obejrzenia skrótu tego spotkania.

  Etykiety: piłka nożna
 • W 12 kolejce liderzy nie zawiedli – za tydzień rozpocznie się decydująca faza

  W meczach 12 kolejki swoje mecze wygrywali: Włocłavia Włocławek, Zawisza Bydgoszcz, Sportis Łochowo i Lider Włocławek, czyli kluby pretendujące do walki o 3 ligę, mające podobną liczbę punktów. Do tej pory zawodnicy tych klubów nie mieli okazji jeszcze stanąć naprzeciwko siebie.

  Etykiety: piłka nożna

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Interpelacja w sprawie wsparcia dla organizatorów kongresów, konferencji, targów, wystaw i szkolen. Do przeczytania na stronie Sejmu RP - tutaj

 • Można odnieść wrażenie, że Polacy zagubili instynkt samozachowawczy

  Z analizy jaką przedstawionej w piątek przez ministra zdrowia wynika, że już nie tak wiele nam brakuje to scenariusza ,,gorszego od czarnego”, co skutkowałoby totalną zapaścią służby zdrowia. Tymczasem tysiące osób wczoraj protestowało w około 60 miastach przeciwko orzeczeniu Trybunału Konstytucyjnego w sprawie aborcji eugenicznej, wcześniej w tygodniu mieliśmy też protesty rolnicze, nie mówiąc już o anarchistach, którzy protestują przeciwko wprowadzaniu obostrzeń do walki z COVID-19. To wszystko znacząco zwiększa ryzyko rozwoju pandemii.

 • Czarny dzień w kujawsko-pomorskim. Tylko dzisiaj zmarła podobna liczba osób co przez cały kwiecień

  Dzisiaj z powodu COVID-19 w województwie kujawsko-pomorskim stwierdzono rekordowe 21 zgonów, co jest bliskie wynikowi jaki miał miejsce przez cały kwiecień (28 zgonów). Do tej pory nie odnotowywaliśmy dziennie dwucyfrowych liczb ofiar. W skali kraju odnotowano dzisiaj 153 zgony.

  Etykiety: covid19

Wiadomości z regionu