Jesteś tutaj: HomeInowrocławPKP ogłasza przetarg na przebudowę dworca

PKP ogłasza przetarg na przebudowę dworca

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Inowrocław wtorek, 19 luty 2013 18:14

Do 5 marca wykonawcy mogą składać oferty na wykonanie remontu dworca kolejowego w Inowrocławiu. Zwycięzca przetargu w ciągu 18 miesięcy będzie musiał wykonać dokumentacje projektową oraz prace budowlane.

Dworzec kolejowy wizytówką Inowrocławia na pewno nie jest. Być może jednak za półtora roku to się zmieni. Funkcjonującemu obecnie budynkowi ma zostać przywrócony dawny wygląd. Przebudowany obiekt ma posiadać także windę dla osób niepełnosprawnych.

 

Na czas budowy ma powstać dworzec tymczasowy, który służyć będzie w tym okresie podróżnym. Kryterium wyboru wykonawców ma być najniższa cena.

 

Dzisiaj ogłoszono także przetarg na przebudowę dworców w Toruniu i Olsztynie. Wszystkie te obiekty lezą na trasie linii kolejowej nr 353 łączącej Poznań z Inowrocławiem, Toruniem i Olsztynem.

Warte obejrzenia

  • Na czerwiec zaplanowano Paralekkoatletyczne Mistrzostwa Europy

    Planowane na 2-7 czerwca 2020 roku Paralekkoatletyczne Mistrzostwa Europy miały być wstępem do Igrzysk Paraolimpijskih w Tokio, zawody się jednak nie odbyły z uwagi na trudną sytuację epidemiczną. World Para Athltics zdecydował, że turniej odbędzie się w dniach 1-5 czerwca 2021 roku. Gospodarzem będzie nadal Bydgoszcz.

  • Włocłavia pokonuje Sportis – rozpoczynamy mecze na szczycie

    Aż 13 kolejek musieliśmy czekać do pierwszego pojedynku pomiędzy zespołami z grupy tzw. czterech pretendentów do wygrania ligi – w sobotę w Łochowie Sportis podejmował lidera Włocłavię Włocławek (faktycznie zespół ten rozegrał jeden mecz więcej). Mecz ten był bardzo emocjonujący, pokazujący, iż w piłce nożnej nie ma nic pewnego. Zapraszamy do obejrzenia skrótu tego spotkania.

    Etykiety: piłka nożna

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Interpelacja w sprawie wsparcia dla organizatorów kongresów, konferencji, targów, wystaw i szkolen. Do przeczytania na stronie Sejmu RP - tutaj

Wiadomości z regionu