Jesteś tutaj: HomeSportPolonia Bydgoszcz przegrywa w Rybniku

Polonia Bydgoszcz przegrywa w Rybniku

Napisane przez  Opublikowano w Sport niedziela, 28 czerwiec 2015 20:54

Nie udał się żużlowcom Polonii wyjazd do Rybnika. Bydgoszczanie przegrali z liderem Nice PLŻ 39:51.

Bydgoszczanie na południe Polski udali się ze świadomością, że nie będzie tam łatwo o wynik. ŻKS ROW Rybnik to aktualny lider tabeli NICE PLŻ z ambicjami awansu do PGE Ekstraligi. Trener Jacek Woźniak starał się mobilizować swoich zawodników. Zwłaszcza że po raz kolejny jako gość na pozycji juniorskiej pojechał Dominik Kuber. - Zamierzamy ponownie zaprosić na ten mecz "gościa". - Jednak kto nim będzie, jak i który z bydgoskich młodzieżowców pojedzie do Rybnika, okaże się dopiero po przedmeczowych treningach - podsumował bydgoski szkoleniowiec.

Od początku zawodów obserwowaliśmy bardzo wyrównaną rywalizację. Chociaż gospodarze po kilku biegach prowadzili zgodnie z planem różnicą ośmiu punktów, to w połowie zawodów bydgoszczanom szybko udało się zniwelować sporą stratę. Główna w tym zasługa Duńczyka Patricka Hougaarda oraz Roberta Kościechy, którzy ciągnęli wynik bydgoskiej ekipy.

Wydawało się, że przełomowy dla losów spotkania będzie bieg jedenasty. Wówczas na tor upadł lider gospodarzy Damian Baliński, który został karetką odwieziony do szpitala. . "Bally" został uderzony własnym motocyklem i niestety nie podniósł się z toru o własnych siłach. Po powrocie karetki na stadion, spiker zawodów poinformował, że Baliński doznał złamania żeber.

Sędzia Zdzisław Fyda podjął decyzję o wykluczeniu żużlowca gospodarzy z powtórki biegu. Powodem takiej decyzji był brak przekazania informacji o niezdolności lub zdolności zawodnika do startów.

Rybniczanie jednak nie załamali się stratą swojego lidera. Bydgoszczanie mogli przechylić losów spotkania na swoją korzyść, ale trzy ostatnie biegi przegrali podwójnie, co ostatecznie zadecydowało o sukcesie ŻKS ROW Rybnik. Gospodarze zdobyli też punkt bonusowy za zwycięstwo w dwumeczu. Teraz w rozgrywkach nastąpi mięsięczna, wakacyjna przerwa. 26 lipca Polonia na swoim torze zmierzy się z Łokomotivem Daugavpils.