Jesteś tutaj: HomeNakielskiRośnie poparcie dla ścieżki rowerowej wzdłuż S-5

Rośnie poparcie dla ścieżki rowerowej wzdłuż S-5

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Krajna i Pałuki wtorek, 02 wrzesień 2014 13:51

Inicjatywa Stowarzyszenia Młody Szubin przybiera na sile, coraz więcej osób publicznych i organizacji popiera budowę ścieżki rowerowej łączącej Bydgoszcz z Szubinem, zainteresowanie sprawą wyraża także Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad, choć jej stanowisko w tej sprawie nie jest jednoznaczne.

 

We wtorek odbyła się konferencja prasowa posłanki Anny Bańkowskiej oraz przedstawicieli Młodego Szubina – Budowa tej ścieżki miałaby znaczenie nie tylko rekreacyjne, choć i to jest też ważna kwestia, ale tu przede wszystkim chodzi o bezpieczeństwo - wyjaśniała parlamentarzystka.

 

W Europie rozwija się moda na korzystanie z rowerów, stąd też wiele osób dojeżdża z Szubina do pracy właśnie tym środkiem transportu. Podróż drogą krajową jest jednak dość niebezpieczna, stąd też działacze z Szubina wykorzystując, że trwają obecnie prace nad projektem budowy drogi odcinka S-5, postulują o uwzględnienie także lokalizacji ścieżki rowerowej.

 

- Na dzień dzisiejszy przejazd z Bydgoszczy do Szubina wiąże się albo z uciążliwością po przez objazdy, bądź też ryzykowaniem życia na drodze krajowej. Przy tak wielkiej inwestycji należy pomyśleć także o rowerzystach i stąd nasza inicjatywa – przedstawił krótko inicjatywę Młodego Szubina wiceprezes Maciej Szatkowki

 

- Na węźle w Białych Błotach nie raz widziałem rowerzystę jadącego środkowym pasem, którego nie chcieli puszczać inni kierowcy, a taki widok potrafi mrozić krew – tłumaczył Artur Michalak działający w Stowarzyszeniu Młody Szubin, a także radny powiatu nakielskiego.

 

Inicjatywę tę wspiera po za posłanką Bańkowską także minister Radosław Sikorski, posłanka Teresa Piotrowska, starosta nakielski Tadeusz Sobol, prezydent Bydgoszczy Rafał Bruski, burmistrz Szubina Ignacy Pogodziński oraz wójt Białych Błot Katarzyna Kirstein-Piotrowska, a także ruch obywatelski Lepsza Bydgoszcz i Federacja Młodych Socjaldemokratów.

 

GDDKiA postulat ten obecnie analizuje, zaznaczając przy tym, że wiąże się to na obecnym etapie z dodatkowymi pracami planistycznymi.

 

- Z tego miejsca apeluje raz jeszcze do dyrekcji o uwzględnienie tej ważnej dla społeczności inicjatywy – mówiła publicznie posłanka Bańkowska, przy tym odnosząc się do bydgoskiej trasy uniwersyteckiej, gdzie planując budowę mostu nie pomyślano o rowerzystach, a dzisiaj brak ścieżki jest problemem, którego rozwiązanie będzie znacznie droższe, gdyby pomyślano o niej znacznie wcześniej.

 

Michalak zapowiedział, że Młody Szubin Będzie postulował także o budowę ścieżki rowerowej do Żnina.

Komentarze

Warte obejrzenia

« Styczeń 2018 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        

Kosma Złotowski

  • Wybrano wykonawcę do elektryfikacji linii kolejowych w Borach Tucholskich

    Jedną z kluczowych inwestycji kolejowych w bieżącej perspektywie unijnej będzie modernizacja i elektryfikacja linii kolejowej nr 201, która łączy Bydgoszcz, przez Kościerzynę z Gdynią. Inwestycja będzie miała znaczenie przede wszystkim towarowe dla korytarza TEN-T Bałtyk – Adriatyk. PKP PLK chce jednak dodatkowo zeelektryfikować alternatywne szlaki w północnej części naszego województwa.

  • Senat przyjął budżet bez poprawek

    W piątek Senat RP przyjął projekt budżetu na rok 2018. Pod głosowanie poddano wniosek o przyjęcie projektu budżetu bez poprawek, stąd też pozytywny wynik tego głosowania sprawił, że debatowanie nad poszczególnymi poprawkami zgłoszonymi przez senatorów była bezzasadna. Z racji braku poprawek Senatu, ustawa budżetowa trafi teraz do Pałacu Prezydenckiego, w celu podpisania przez prezydenta Andrzeja Dudę.

Wiadomości z regionu

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.