Jesteś tutaj: HomeNakielskiRośnie poparcie dla ścieżki rowerowej wzdłuż S-5

Rośnie poparcie dla ścieżki rowerowej wzdłuż S-5

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Krajna i Pałuki wtorek, 02 wrzesień 2014 13:51

Inicjatywa Stowarzyszenia Młody Szubin przybiera na sile, coraz więcej osób publicznych i organizacji popiera budowę ścieżki rowerowej łączącej Bydgoszcz z Szubinem, zainteresowanie sprawą wyraża także Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad, choć jej stanowisko w tej sprawie nie jest jednoznaczne.

 

We wtorek odbyła się konferencja prasowa posłanki Anny Bańkowskiej oraz przedstawicieli Młodego Szubina – Budowa tej ścieżki miałaby znaczenie nie tylko rekreacyjne, choć i to jest też ważna kwestia, ale tu przede wszystkim chodzi o bezpieczeństwo - wyjaśniała parlamentarzystka.

 

W Europie rozwija się moda na korzystanie z rowerów, stąd też wiele osób dojeżdża z Szubina do pracy właśnie tym środkiem transportu. Podróż drogą krajową jest jednak dość niebezpieczna, stąd też działacze z Szubina wykorzystując, że trwają obecnie prace nad projektem budowy drogi odcinka S-5, postulują o uwzględnienie także lokalizacji ścieżki rowerowej.

 

- Na dzień dzisiejszy przejazd z Bydgoszczy do Szubina wiąże się albo z uciążliwością po przez objazdy, bądź też ryzykowaniem życia na drodze krajowej. Przy tak wielkiej inwestycji należy pomyśleć także o rowerzystach i stąd nasza inicjatywa – przedstawił krótko inicjatywę Młodego Szubina wiceprezes Maciej Szatkowki

 

- Na węźle w Białych Błotach nie raz widziałem rowerzystę jadącego środkowym pasem, którego nie chcieli puszczać inni kierowcy, a taki widok potrafi mrozić krew – tłumaczył Artur Michalak działający w Stowarzyszeniu Młody Szubin, a także radny powiatu nakielskiego.

 

Inicjatywę tę wspiera po za posłanką Bańkowską także minister Radosław Sikorski, posłanka Teresa Piotrowska, starosta nakielski Tadeusz Sobol, prezydent Bydgoszczy Rafał Bruski, burmistrz Szubina Ignacy Pogodziński oraz wójt Białych Błot Katarzyna Kirstein-Piotrowska, a także ruch obywatelski Lepsza Bydgoszcz i Federacja Młodych Socjaldemokratów.

 

GDDKiA postulat ten obecnie analizuje, zaznaczając przy tym, że wiąże się to na obecnym etapie z dodatkowymi pracami planistycznymi.

 

- Z tego miejsca apeluje raz jeszcze do dyrekcji o uwzględnienie tej ważnej dla społeczności inicjatywy – mówiła publicznie posłanka Bańkowska, przy tym odnosząc się do bydgoskiej trasy uniwersyteckiej, gdzie planując budowę mostu nie pomyślano o rowerzystach, a dzisiaj brak ścieżki jest problemem, którego rozwiązanie będzie znacznie droższe, gdyby pomyślano o niej znacznie wcześniej.

 

Michalak zapowiedział, że Młody Szubin Będzie postulował także o budowę ścieżki rowerowej do Żnina.

Komentarze

Warte obejrzenia

Kosma Złotowski

  • Sejmik będzie procedował nad czymś takim

    Konwent Sejmiku Województwa postanowił o dołączeniu do dzisiejszego porządku obrad wyrażenia poparcia dla ,,Deklaracji Mieszkańców Województwa Kujawsko-Pomorskiego w 100. rocznicę Odzyskania przez Polskę Niepodległości”. Treść konwencji pokazuje jak bardzo ważnymi sprawami zajmuje się nasz sejmik (ironia), jednocześnie w żaden sposób nie uwzględnia uwarunkowań historycznych Kujaw i Pomorza.

  • PKW: Propozycja zmian okręgów do sejmiku jest zbyt daleko idąca

    Na poniedziałkowej sesji Sejmiku Województwa nie będzie procedowany projekt uchwały autorstwa marszałka województwa, który zakładał dość daleko idące zmiany w okręgach wyborczych. Jak udało nam się ustalić – wątpliwości wobec propozycji marszałka ma komisarz wyborczy.

Wiadomości z regionu

Śledź nas

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.