Jesteś tutaj: HomeBydgoszczProf. Jacek Woźny przyniesie UKW reformy?

Prof. Jacek Woźny przyniesie UKW reformy?

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Bydgoszcz środa, 30 marzec 2016 15:32

Uniwersytet Kazimierza Wielkiego wybrał rektora na lata 2016-2020. Profesora Janusza Ostoje-Zagurskiego zastąpi prof. Jacek Woźny. Rektor elekt opowiadał się za pewnymi reformami wewnątrz uczelni. Czy dzięki niemu uniwersytet będzie bardziej widoczny w życiu miasta?

 

Odpowiedź na to pytanie przyniesie na pewno życie, ale jego zwycięstwo w wyborach było zdecydowane, gdyż zagłosowało na niego 84-120 elektorów. Świadczyć to może o tym, iż wewnątrz uczelni widoczna jest potrzeba pewnych reform. Woźny pokonał prof. Jerzego Gerlacha.

 

Prezentując swoją kandydaturę prof. Jacek Woźny wskazywał na potrzebę profesjonalizacji na poziomie zarządzania uczelnią. Dla tego celu chce wykorzystać wiedzę zdobytą podczas studiów MBA. Rektor elekt zamierza działać przede wszystkim dla zachowania dominującej pozycji UKW w Bydgoszczy.

 

Pytanie główne jakie możemy sobie stawiać, to jaki będzie jego stosunek wobec oczekiwań parlamentarzystów i samorządowców, które dotyczą powstania związku bydgoskich uczelni wyższych, dla silniejszej pozycji akademickiej Bydgoszczy na zewnątrz. Do tego potrzeba będzie jednak partnerów, w piątek swojego rektora wybierać będzie Uniwersytet Technologiczno-Przyrodniczy.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

23 marca - Dzień Przyjaźni Polsko-Węgierskiej

Kosma Złotowski

  • Obydwa narody widziały w wolności swój najwyższy ideał

    Od 2007 roku dzień 23 marca obchodzony jest jako Dzień Przyjaźni-Polsko Węgierskiej, uznany przez parlamentu obu państw. Co roku odbywają się z tej okazji oficjalne uroczystości. W tym roku gospodarzem centralnych uroczystości są Kielce.

  • Co dalej z drogą wodną E-70?

    Dzisiaj możemy z całą świadomością powiedzieć, że dzisiejsza droga wodna E-70 nie ma szans na uzyskanie IV i V klasy żeglowności, do czego zobowiązała się Polska ratyfikując konwencję AGN. Obecny przebieg oparty o Brdę, Kanał Bydgoski i Noteć jest obecnie dostosowany do II klasy i ma szansę stać się świetną atrakcją turystyczną. Nie będzie jednak odgrywał roli w transporcie śródlądowym. Jaki będzie zatem nowy przebieg drogi wodnej E-70, skoro Polska zobowiązuje się uzyskać IV klasę?

Wiadomości z regionu

Śledź nas

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.