Jesteś tutaj: HomeBydgoszczProf. Jacek Woźny przyniesie UKW reformy?

Prof. Jacek Woźny przyniesie UKW reformy?

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Bydgoszcz środa, 30 marzec 2016 15:32

Uniwersytet Kazimierza Wielkiego wybrał rektora na lata 2016-2020. Profesora Janusza Ostoje-Zagurskiego zastąpi prof. Jacek Woźny. Rektor elekt opowiadał się za pewnymi reformami wewnątrz uczelni. Czy dzięki niemu uniwersytet będzie bardziej widoczny w życiu miasta?

 

Odpowiedź na to pytanie przyniesie na pewno życie, ale jego zwycięstwo w wyborach było zdecydowane, gdyż zagłosowało na niego 84-120 elektorów. Świadczyć to może o tym, iż wewnątrz uczelni widoczna jest potrzeba pewnych reform. Woźny pokonał prof. Jerzego Gerlacha.

 

Prezentując swoją kandydaturę prof. Jacek Woźny wskazywał na potrzebę profesjonalizacji na poziomie zarządzania uczelnią. Dla tego celu chce wykorzystać wiedzę zdobytą podczas studiów MBA. Rektor elekt zamierza działać przede wszystkim dla zachowania dominującej pozycji UKW w Bydgoszczy.

 

Pytanie główne jakie możemy sobie stawiać, to jaki będzie jego stosunek wobec oczekiwań parlamentarzystów i samorządowców, które dotyczą powstania związku bydgoskich uczelni wyższych, dla silniejszej pozycji akademickiej Bydgoszczy na zewnątrz. Do tego potrzeba będzie jednak partnerów, w piątek swojego rektora wybierać będzie Uniwersytet Technologiczno-Przyrodniczy.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 • Sportis czy Mustang?

  Za nami 29 kolejka V ligi – w tym tygodniu Zawisza będący pewnym awansu do IV ligi pauzował z powodu wycofania się z rozgrywek Iskry Ciechocin. W tej kolejce nie wybiegli na boisko również piłkarze Mustanga Ostaszewo, którzy z powodu wycofania się z rozgrywek Gryfa Siecienko sobotni mecz wygrali poprzez walkower. Wicelider Sportis Łochowo wygrał 1:2 na wyjeździe z Pomorzaninem Serock.

 • Trzy lata i trzy awanse

  Zaczęło się w 2016 roku, gdy pojawiła się realna groźba, że Zawisza zniknie z piłkarskiej mapy Polski, gdy wręcz sensacyjnie klub nie otrzymał licencji na grę w I lidze. Zapadła decyzja, aby oddolnie odbudować piłkę na Zawiszy - zaczęto od B-klasy, bez większego prestiżu, ale patrząc długofalowo do przodu. Dzisiaj mamy już IV ligę, a cel pozostaje niezmienny Ekstraklasa.

  Etykiety: Zawisza Bydgoszcz

Wiadomości sportowe

 • To może być największa afera III Rzeczypospolitej

  Komisja śledcza ds. afery Amber Gold zakończyła swoje prace, po wakacjach Sejm najprawdopodobniej zajmie się jej raportem końcowym. Grupa posłów pracujących w tej komisji gościła w poniedziałek w Świeciu nad Wisłą, gdzie wzięli udział w otwartym spotkaniu dla mieszkańców.

  Etykiety: Amber Gold Świecie
 • To może być przełomowe zawiadomienie do prokuratury

  Dzisiaj Ogólnopolski Związek Zawodowy Lekarzy skierował do Prokuratora Generalnego zawiadomienie z wnioskiem o zbadanie czy członkowie rządu nie dopuścili się przęstępstwa z art. 155 kodeksu karnego, czyli nieumyślnego spowodowania śmierci. Sprawa dotyczy niedofinansowania świadczeń ratujących życie.

Wiadomości z regionu

Śledź nas

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.