Jesteś tutaj: HomeBydgoszczProf. Jacek Woźny przyniesie UKW reformy?

Prof. Jacek Woźny przyniesie UKW reformy?

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Bydgoszcz środa, 30 marzec 2016 15:32

Uniwersytet Kazimierza Wielkiego wybrał rektora na lata 2016-2020. Profesora Janusza Ostoje-Zagurskiego zastąpi prof. Jacek Woźny. Rektor elekt opowiadał się za pewnymi reformami wewnątrz uczelni. Czy dzięki niemu uniwersytet będzie bardziej widoczny w życiu miasta?

 

Odpowiedź na to pytanie przyniesie na pewno życie, ale jego zwycięstwo w wyborach było zdecydowane, gdyż zagłosowało na niego 84-120 elektorów. Świadczyć to może o tym, iż wewnątrz uczelni widoczna jest potrzeba pewnych reform. Woźny pokonał prof. Jerzego Gerlacha.

 

Prezentując swoją kandydaturę prof. Jacek Woźny wskazywał na potrzebę profesjonalizacji na poziomie zarządzania uczelnią. Dla tego celu chce wykorzystać wiedzę zdobytą podczas studiów MBA. Rektor elekt zamierza działać przede wszystkim dla zachowania dominującej pozycji UKW w Bydgoszczy.

 

Pytanie główne jakie możemy sobie stawiać, to jaki będzie jego stosunek wobec oczekiwań parlamentarzystów i samorządowców, które dotyczą powstania związku bydgoskich uczelni wyższych, dla silniejszej pozycji akademickiej Bydgoszczy na zewnątrz. Do tego potrzeba będzie jednak partnerów, w piątek swojego rektora wybierać będzie Uniwersytet Technologiczno-Przyrodniczy.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 • Michał Żurowski wzmocni Zawiszę

  Stowarzyszenie Piłkarskie Zawisza będzie miało koordynatora ds. szkolenia. To zadanie powierzone będzie byłemu piłkarzowi Michałowi Żurowskiemu, obecnie wykładowcy na UKW i kursach trenerskich.

 • Podsumowanie roku Zawiszy Bydgoszcz

  Rok 2018 powoli dobiega końca, przygotowaliśmy jego klubowe podsumowanie w Zawiszy Bydgoszcz. Był to rok awansu do V ligi oraz budowania dobrej pozycji wyjściowej przed rundą wiosenną, po której jak wszyscy kibice niebiesko-czarnych liczymy na awans do IV ligi. W między czasie mieliśmy też widowiskową prezentację na Brdzie.  Zapraszamy do oglądania.

Wiadomości sportowe

99. rocznica powrotu Bydgoszczy do niepodległej Polski

Kosma Złotowski

 • PO rozpoczyna bojkot TVP

  We wtorek Zarząd Krajowy Platformy Obywatelskiej wezwał swoich członków do nieuczestniczenia w programach Telewizji Polskiej zarówno na szczeblu centralnym oraz regionalnym, czyli także na antenie TVP Bydgoszcz. Partia oczekuje dymisji zarządu.

 • Jak walczyć z groźbami i cyberprzemocą w internecie?

  Ostatnie tragiczne wydarzenia sprawiły, iż groźby pozbawienia życia, które pojawiały się w internecie, zaczęto ścigać na poważnie. Od kilku lat funkcjonuje specjalistyczna strona internetowa – dyzurnet.pl, w ramach której eksperci reagują na zgłoszenia internautów. Przypomina o niej Ministerstwo Cyfryzacji.

Wiadomości z regionu

Śledź nas

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.