Jesteś tutaj: HomeBydgoszczDzakanowski: Będzie przynajmniej 35 mln zł na drogi osiedlowe

Dzakanowski: Będzie przynajmniej 35 mln zł na drogi osiedlowe

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz czwartek, 24 wrzesień 2015 09:10

Dość niespodziewanie, nawet dla samych inicjatorów uchwały obywatelskiej, Rada Miasta Bydgoszczy przegłosowała uchwałę, która zakłada, że w budżecie na rok 2016 oraz na lata kolejne, miasto będzie musiało przeznaczać przynajmniej 35 mln zł na drogi osiedlowe. Uchwała przeszła gładko, gdyż radni koalicji PO – SLD Lewica Razem nie wzięli udziału w głosowaniu.

 

Po głosowaniu w kuluarach mówiło się, że będą podjęte próby, aby unieważnić tę uchwałę z powodu niezgodności z prawem. Tak przynajmniej sugerowali radni Platformy Obywatelskiej. Reprezentujący wnioskodawców obywatelskiej uchwały radny Bogdan Dzakanowski uważa, że błędów prawnych nie ma i prezydent Rafał Bruski wole mieszkańców będzie musiał uwzględnić.

 

Wynik głosowania zaskoczył pana?

Bardzo mnie zaskoczył, ale się cieszę, że mieszkańcy Bydgoszczy wpłynęli na radnych i radni się wsłuchali w głos mieszkańców.

 

Może jest tak, że radni Platformy są pewni, że wojewoda unieważni tę uchwałę

Jeżeli dobrze rozumiałem interpretacje pana radce prawnego, to Regionalna Izba Obrachunkowa będzie to badać, ale myślę, że nie ma podstaw prawnych, aby badać tę uchwałę, gdyż inny mecenas stwierdził, że jest to zgodne z przepisami prawa.

 

Czyli spodziewać się mamy, że w przyszłym roku będzie 30 mln na drogi osiedlowe

No przynajmniej 35 mln zł na drogi osiedlowe, a prezydent przygotowując budżet miasta na przyszły rok musi to uwzględnić. Czy chce, czy nie chce – musi uwzględnić uchwałę Rady Miasta w tej materii.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 • Ze Spartą Brodnica na remis

  Kolejny remis w tym tygodniu odnotowują w meczu sparingowym piłkarze Zawiszy. W piątek przy sztucznym świetle, na bocznym boisku stadionu Zawiszy zremisowali z IV ligową Spartą Brodnica, tym razem bezbramkowo. Motywować może zremisowanie z rywalem z wyższej klasy, tym bardziej w sytuacji gdy Sparta znajduje się w czołówce tabeli.

 • Zawisza remisuje w sparingu. Zobacz jak radzili sobie niebiesko-czarni

  W środę wieczorem przy sztucznym świetle niebiesko-czarni rozegrali piaty mecz kontrolny, w ramach przygotowań do rundy wiosennej. Rywalem Zawiszy była IV ligowa Chełminianka Chełmno. Mecz rozegrany został na bocznym boisku stadionu Zawiszy.

Wiadomości sportowe

Rok 2019 w województwie kujawsko-pomorskim rokiem Powstania Wielkopolskiego

Kosma Złotowski

 • Konsultacje uchwały antysmogowej będą przedłużone

  Dzisiaj pierwotnie powinny zakończyć się konsultacje społeczne nad tzw. uchwałą antysmogową dla województwa kujawsko-pomorskiego. Wielu samorządowców narzeka, że czasu na konsultacje było zbyt mało, dzisiaj marszałek Piotr Całbecki poinformował, że przedłużone zostaną one do końca marca.

 • Kujawsko-Pomorskie z najniższymi wskaźnikami w wykorzystaniu funduszy z UE

  Na ubiegłotygodniowym posiedzeniu Senatu przedstawiona została informacja rządu ze współpracy z Unią Europejską w drugim półroczu 2018 roku. Senatorom przedstawiono również postępy we wdrażaniu programów operacyjnych w ramach Polityki Spójności UE. RPO dla województwa kujawsko-pomorskiego w tym zestawieniu uzyskuje najniższe wskaźniki.

Wiadomości z regionu

Śledź nas

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.