Jesteś tutaj: HomeBydgoszczDzakanowski: Będzie przynajmniej 35 mln zł na drogi osiedlowe

Dzakanowski: Będzie przynajmniej 35 mln zł na drogi osiedlowe

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz czwartek, 24 wrzesień 2015 09:10

Dość niespodziewanie, nawet dla samych inicjatorów uchwały obywatelskiej, Rada Miasta Bydgoszczy przegłosowała uchwałę, która zakłada, że w budżecie na rok 2016 oraz na lata kolejne, miasto będzie musiało przeznaczać przynajmniej 35 mln zł na drogi osiedlowe. Uchwała przeszła gładko, gdyż radni koalicji PO – SLD Lewica Razem nie wzięli udziału w głosowaniu.

 

Po głosowaniu w kuluarach mówiło się, że będą podjęte próby, aby unieważnić tę uchwałę z powodu niezgodności z prawem. Tak przynajmniej sugerowali radni Platformy Obywatelskiej. Reprezentujący wnioskodawców obywatelskiej uchwały radny Bogdan Dzakanowski uważa, że błędów prawnych nie ma i prezydent Rafał Bruski wole mieszkańców będzie musiał uwzględnić.

 

Wynik głosowania zaskoczył pana?

Bardzo mnie zaskoczył, ale się cieszę, że mieszkańcy Bydgoszczy wpłynęli na radnych i radni się wsłuchali w głos mieszkańców.

 

Może jest tak, że radni Platformy są pewni, że wojewoda unieważni tę uchwałę

Jeżeli dobrze rozumiałem interpretacje pana radce prawnego, to Regionalna Izba Obrachunkowa będzie to badać, ale myślę, że nie ma podstaw prawnych, aby badać tę uchwałę, gdyż inny mecenas stwierdził, że jest to zgodne z przepisami prawa.

 

Czyli spodziewać się mamy, że w przyszłym roku będzie 30 mln na drogi osiedlowe

No przynajmniej 35 mln zł na drogi osiedlowe, a prezydent przygotowując budżet miasta na przyszły rok musi to uwzględnić. Czy chce, czy nie chce – musi uwzględnić uchwałę Rady Miasta w tej materii.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

 

Kosma Złotowski

  • Związkowcy grożą, że maturzyści mogą nie zostać sklasyfikowani

    Wczoraj informowaliśmy o stanowisku Międzyszkolnego Komitetu Strajkowego, który zadeklarował, że maturzyści nie muszą się obawiać o wystawienie ocen końcowych, bez których nie będą w maju mogli przystąpić do matur. Wieczorem tę deklarację zdementowały związki zawodowe. Oznacza to, że maturzyści nie mogą spać spokojnie.

    Etykiety: strajk nauczycieli
  • Komitet Strajkowy: Uczniowie będą sklasyfikowani

    Przed świętami zawiązał się w Warszawie Międzyszkolny Komitet Strajkowy pracowników oświaty, który dzisiaj podjął decyzję o tym, że maturzyści otrzymają oceny końcowe, jednocześnie jego przedstawiciele krytykowali rząd za brak rzeczowej woli dialogu. Najważniejsze dla maturzystów jest jednak to, że otrzymają oceny końcowe i będą mogli przystąpić w maju do matur.

    Etykiety: strajk nauczycieli

Wiadomości z regionu

Śledź nas

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.