Jesteś tutaj: HomeBydgoszczDzakanowski: Będzie przynajmniej 35 mln zł na drogi osiedlowe

Dzakanowski: Będzie przynajmniej 35 mln zł na drogi osiedlowe

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz czwartek, 24 wrzesień 2015 09:10

Dość niespodziewanie, nawet dla samych inicjatorów uchwały obywatelskiej, Rada Miasta Bydgoszczy przegłosowała uchwałę, która zakłada, że w budżecie na rok 2016 oraz na lata kolejne, miasto będzie musiało przeznaczać przynajmniej 35 mln zł na drogi osiedlowe. Uchwała przeszła gładko, gdyż radni koalicji PO – SLD Lewica Razem nie wzięli udziału w głosowaniu.

 

Po głosowaniu w kuluarach mówiło się, że będą podjęte próby, aby unieważnić tę uchwałę z powodu niezgodności z prawem. Tak przynajmniej sugerowali radni Platformy Obywatelskiej. Reprezentujący wnioskodawców obywatelskiej uchwały radny Bogdan Dzakanowski uważa, że błędów prawnych nie ma i prezydent Rafał Bruski wole mieszkańców będzie musiał uwzględnić.

 

Wynik głosowania zaskoczył pana?

Bardzo mnie zaskoczył, ale się cieszę, że mieszkańcy Bydgoszczy wpłynęli na radnych i radni się wsłuchali w głos mieszkańców.

 

Może jest tak, że radni Platformy są pewni, że wojewoda unieważni tę uchwałę

Jeżeli dobrze rozumiałem interpretacje pana radce prawnego, to Regionalna Izba Obrachunkowa będzie to badać, ale myślę, że nie ma podstaw prawnych, aby badać tę uchwałę, gdyż inny mecenas stwierdził, że jest to zgodne z przepisami prawa.

 

Czyli spodziewać się mamy, że w przyszłym roku będzie 30 mln na drogi osiedlowe

No przynajmniej 35 mln zł na drogi osiedlowe, a prezydent przygotowując budżet miasta na przyszły rok musi to uwzględnić. Czy chce, czy nie chce – musi uwzględnić uchwałę Rady Miasta w tej materii.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 • Zawisza do wiosny będzie przygotowywał się z IV ligowcami

  Po udanej rundzie jesiennej przed piłkarzami Zawiszy kilka spokojnych tygodni. Do trenowania wrócą dopiero po nowym roku. Już dzisiaj znamy plan gier sparingowych, w ramach których Zawisza zmierzy się z kilkoma klubami grających klasę wyżej, w IV lidze.

 • Co tam w niższych ligach słychać?

  Liderem w B kasie grupie III po rundzie jesiennej jest reaktywowany klub Gwiazdy Bydgoszcz. Jak radzą sobie natomiast byli rywale Zawiszy? Sprawdzamy.

Wiadomości sportowe

Kosma Złotowski

 • YouTube apeluje do internautów o zablokowanie artykułu 13

  12 września Parlament Europejski przyjął dyrektywę o prawach autorskich i jednolitym rynku cyfrowym, ochrzczonym przez polskich internautów jako ACTA II. Dużo kontrowersje budzi treść przyjętego artykułu 13. Od pewnego czasu najpopularniejszy światowy serwis hostujący filmy YouTube (własność Google) informuje swoich użytkowników z Unii Europejskiej, o szkodliwości zapisów tego artykułu.

 • Otwarcie kolejnego odcinka drogi ekspresowej S-5 przesunięte

  Odcinek Białe Błota – Tryszczyn drogi ekspresowej S-5 ukończony będzie kilka miesięcy później niż pierwotnie zakładano. Nowy termin oddania inwestycji do użytku to marzec 2020 roku.

Wiadomości z regionu

Śledź nas

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.