Jesteś tutaj: HomeBydgoszczGdyby zoptymalizować zjazd na dworzec autobusowy, można by zmniejszyć natężenie ruchu

Gdyby zoptymalizować zjazd na dworzec autobusowy, można by zmniejszyć natężenie ruchu

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz czwartek, 09 listopad 2017 07:59
Na czerwono propozycja ZDMiKP Na czerwono propozycja ZDMiKP Grafika Mapy Google

Wjazd na teren dworca PKS przy ulicy Jagiellońskiej znajduje się na zachód od skrzyżowania ulicy Ogińskiego z Jagiellońską. W praktyce zatem autobusy jadące np. od strony Fordonu muszą najpierw dojechać, w celu zawrócenia do ronda Jagiellonów. Generuje to zawsze dodatkowy ruch w centrum Bydgoszczy, którego nie byłoby, gdyby udało się wjazd na PKS bardziej zoptymalizować, czyli przesunąć na wschód od skrzyżowania Ogińskiego z Jagiellońską.

 

Problem poruszyła na ostatniej sesji Rady Miasta Bydgoszczy radna Bernadeta Różańska -Majchrzak w interpelacji. W odpowiedzi zastępca prezydenta Mirosław Kozłowicz przyznał, że temat jest w Zarządzie Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej znany, ale nie udało się dojść do porozumienia z PKS-em.

 

ZDMiKP pierwotnie miał proponować powstanie równoległej do ulicy Krakowskiej ulicy, która prowadziłaby na plac gdzie parkują autobusy PKS. Przebiegałaby ona mniej więcej za stacją Statoil. Takie rozwiązanie sprawiłoby, iż autobusy jadące od strony Fordonu mogłyby zawrócić na skrzyżowaniu Ogińskiego z Fordońską, bez konieczności dojeżdżania do ronda Jagiellonów. Dodatkowo takie rozwiązanie ułatwiłoby dojazd na dworzec pojazdom jadącym Trasą Uniwersytecką – obecnie muszą one zawracać dopiero na rondzie rondzie Wielkopolskim. Jak informuje jednak prezydent Kozłowicz, takim rozwiązaniem nie był zainteresowany PKS.

 

Obecnie rozważane jest wybudowanie zjazdu od drogi będącej wjazdem na Trasę Uniwersytecką w kierunku ulicy Wojska Polskiego, bezpośrednio ze skrzyżowania ulicy Jagiellońskiej i Ogińskiego. Takie rozwiązanie byłoby jednak niezgodne z przyjętymi przez resort odpowiedzialny za infrastrukturę wymogami, stąd też Bydgoszcz musiałaby najpierw uzyskać zgodę ministerstwa na odstępstwo.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

  • Stowarzyszenie Piłkarskie ,,Zawisza” dziękuje za 1% podatku

    W pierwszym kwartale bieżącego roku Stowarzyszenie Piłkarskie ,,Zawisza” apelowało do swoich sympatyków o przekazywanie 1% podatku, przy rozliczaniu się z Urzędem Skarbowym, na cele związane ze szkoleniem dzieci i młodzieży. Łącznie Zawisza otrzymał w ten sposób 8755 zł. Dzisiaj darczyńcom dziękuje za to Zarząd Klubu.

  • Co słychać u Wisły Fordon i innych dawnych rywali Zawiszy

    Zakończyły się rozgrywki A-klasy w 2017 roku. Jak można było się spodziewać dzisiaj wicelider, Fala Świekatowo, pokonała bez większych problemów na wyjeździe Myśliwiec Gostycyn, liderem przynajmniej do wiosny pozostanie jednak Zawisza Bydgoszcz z dwoma punktami przewagi nad Falą.

Wiadomości sportowe

Baba Jaga

Kosma Złotowski

Wiadomości z regionu

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.