Jesteś tutaj: HomeBydgoszczGdyby zoptymalizować zjazd na dworzec autobusowy, można by zmniejszyć natężenie ruchu

Gdyby zoptymalizować zjazd na dworzec autobusowy, można by zmniejszyć natężenie ruchu

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz czwartek, 09 listopad 2017 07:59
Na czerwono propozycja ZDMiKP Na czerwono propozycja ZDMiKP Grafika Mapy Google

Wjazd na teren dworca PKS przy ulicy Jagiellońskiej znajduje się na zachód od skrzyżowania ulicy Ogińskiego z Jagiellońską. W praktyce zatem autobusy jadące np. od strony Fordonu muszą najpierw dojechać, w celu zawrócenia do ronda Jagiellonów. Generuje to zawsze dodatkowy ruch w centrum Bydgoszczy, którego nie byłoby, gdyby udało się wjazd na PKS bardziej zoptymalizować, czyli przesunąć na wschód od skrzyżowania Ogińskiego z Jagiellońską.

 

Problem poruszyła na ostatniej sesji Rady Miasta Bydgoszczy radna Bernadeta Różańska -Majchrzak w interpelacji. W odpowiedzi zastępca prezydenta Mirosław Kozłowicz przyznał, że temat jest w Zarządzie Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej znany, ale nie udało się dojść do porozumienia z PKS-em.

 

ZDMiKP pierwotnie miał proponować powstanie równoległej do ulicy Krakowskiej ulicy, która prowadziłaby na plac gdzie parkują autobusy PKS. Przebiegałaby ona mniej więcej za stacją Statoil. Takie rozwiązanie sprawiłoby, iż autobusy jadące od strony Fordonu mogłyby zawrócić na skrzyżowaniu Ogińskiego z Fordońską, bez konieczności dojeżdżania do ronda Jagiellonów. Dodatkowo takie rozwiązanie ułatwiłoby dojazd na dworzec pojazdom jadącym Trasą Uniwersytecką – obecnie muszą one zawracać dopiero na rondzie rondzie Wielkopolskim. Jak informuje jednak prezydent Kozłowicz, takim rozwiązaniem nie był zainteresowany PKS.

 

Obecnie rozważane jest wybudowanie zjazdu od drogi będącej wjazdem na Trasę Uniwersytecką w kierunku ulicy Wojska Polskiego, bezpośrednio ze skrzyżowania ulicy Jagiellońskiej i Ogińskiego. Takie rozwiązanie byłoby jednak niezgodne z przyjętymi przez resort odpowiedzialny za infrastrukturę wymogami, stąd też Bydgoszcz musiałaby najpierw uzyskać zgodę ministerstwa na odstępstwo.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 • Skrót: Zawisza - Victoria Lisewo

  Był to mecz pełen emocji, nerwy trenerowi Jackowi Łukomskiego towarzyszyły do końca. Zachęcamy do obejrzenia skrótu z tego pojedynku w ramach rozgrywek V ligi pomiędzy Zawiszą Bydgoszcz i Victorią Lisewo. Spotkanie rozegrane zostało w niedzielę 14 października, przy ulicy Sielskiej w Fordonie.

 • Po emocjonującym meczu Zawisza pokonał Victorię Lisewo

  Ubiegłotygodniowa porażka Zawiszy w Ostaszewie co prawda nie odebrała niebiesko-czarnym pozycji lidera, to mentalnie popsuła morale wewnątrz zespołu, co można było zobaczyć również dzisiaj w meczu przeciwko Victorii Lisewo, rozegranym przy ulicy Sielskiej w Fordonie. Był to mecz pełen nerwów i emocji, ale z pozytywnym dla Zawiszy finałem.

Wiadomości sportowe

 • Kolej Plus ma reaktywować zamknięte linie

  W środę premier Mateusz Morawiecki oraz minister infrastruktury Andrzej Adamczyk ogłosili Program Uzupełniania Lokalnej i Regionalnej Infrastruktury Kolejowej, który zyskał przydomek Kolei Plus. Wśród potencjalnych beneficjentów tego programu wskazano Żnin, miasto od wielu lat pozbawionego dostępu do siatki połączeń kolejowych.

 • Kandydaci PiS z całej zachodniej strony województwa mówią jednym głosem

  Kolejny marszałek ma być z Bydgoszczy – taką deklarację wyrazili kandydaci do Sejmiku Województwa z Prawa i Sprawiedliwości, z okręgów nr 1, 2 i 5, czyli terenów położonych na zachód od Wisły. We wtorek w Parku Kochanowskiego w Bydgoszczy podpisali deklarację na rzecz zrównoważonego rozwoju całego województwa.

Wiadomości z regionu

Kosma Złotowski

Śledź nas

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.