Jesteś tutaj: HomeBydgoszczGdyby zoptymalizować zjazd na dworzec autobusowy, można by zmniejszyć natężenie ruchu

Gdyby zoptymalizować zjazd na dworzec autobusowy, można by zmniejszyć natężenie ruchu

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz czwartek, 09 listopad 2017 07:59
Na czerwono propozycja ZDMiKP Na czerwono propozycja ZDMiKP Grafika Mapy Google

Wjazd na teren dworca PKS przy ulicy Jagiellońskiej znajduje się na zachód od skrzyżowania ulicy Ogińskiego z Jagiellońską. W praktyce zatem autobusy jadące np. od strony Fordonu muszą najpierw dojechać, w celu zawrócenia do ronda Jagiellonów. Generuje to zawsze dodatkowy ruch w centrum Bydgoszczy, którego nie byłoby, gdyby udało się wjazd na PKS bardziej zoptymalizować, czyli przesunąć na wschód od skrzyżowania Ogińskiego z Jagiellońską.

 

Problem poruszyła na ostatniej sesji Rady Miasta Bydgoszczy radna Bernadeta Różańska -Majchrzak w interpelacji. W odpowiedzi zastępca prezydenta Mirosław Kozłowicz przyznał, że temat jest w Zarządzie Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej znany, ale nie udało się dojść do porozumienia z PKS-em.

 

ZDMiKP pierwotnie miał proponować powstanie równoległej do ulicy Krakowskiej ulicy, która prowadziłaby na plac gdzie parkują autobusy PKS. Przebiegałaby ona mniej więcej za stacją Statoil. Takie rozwiązanie sprawiłoby, iż autobusy jadące od strony Fordonu mogłyby zawrócić na skrzyżowaniu Ogińskiego z Fordońską, bez konieczności dojeżdżania do ronda Jagiellonów. Dodatkowo takie rozwiązanie ułatwiłoby dojazd na dworzec pojazdom jadącym Trasą Uniwersytecką – obecnie muszą one zawracać dopiero na rondzie rondzie Wielkopolskim. Jak informuje jednak prezydent Kozłowicz, takim rozwiązaniem nie był zainteresowany PKS.

 

Obecnie rozważane jest wybudowanie zjazdu od drogi będącej wjazdem na Trasę Uniwersytecką w kierunku ulicy Wojska Polskiego, bezpośrednio ze skrzyżowania ulicy Jagiellońskiej i Ogińskiego. Takie rozwiązanie byłoby jednak niezgodne z przyjętymi przez resort odpowiedzialny za infrastrukturę wymogami, stąd też Bydgoszcz musiałaby najpierw uzyskać zgodę ministerstwa na odstępstwo.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 • SuperFinał w futbolu amerykańskim jednak nie na stadionie Zawiszy

  W sobotę na stadionie im. Zdzisława Krzyszkowiaka w Bydgoszczy w ramach XIII SuperFinał miały zmierzyć się kluby Warsaw Eagles oraz Kozły Poznań. Pierwszy raz tegoroczna edycja SuperFinału będzie miała oficjalną egidę Ministerstwa Sportu i Turystyki. Ostatecznie, organizatorzy w trybie pilnym przenoszą zawody do podwarszawskich Ząbek.

 • Francja mistrzem świata. Mundial dobiega końca

  Po 20 latach najlepszą drużyną na świecie okazuje się reprezentacja Francji, która w finale pokonała Chorwatów 4:2. Tak wielu bramek w finale mundialu nie padło od 1958 roku. Mundial, którym przez dobry miesiąc się emocjonowaliśmy, dobiegł końca. Jutro wrócimy do szarej rzeczywistości.

Wiadomości sportowe

Kosma Złotowski

 • Pod Toruniem premier Morawiecki zapowiedział ,,Plan dla wsi”

  - Nie wyobrażam sobie silnej polskiej gospodarki, bez silnego polskiego rolnictwa – mówił w środę na spotkaniu w Głogowie, w podtoruńskiej gminie Obrowo, premier Mateusz Morawiecki. Szef rządu mówił w województwie kujawsko-pomorskim, którego gospodarka w dużej mierze oparta jest o rolnictwo, o potrzebie nadrobienia wieloletnich zapóźnień rozwojowych.

 • Kontrolują czy w regionie nikt nie uprawia zakazanej, genetycznie modyfikowanej kukurydzy

  Genetycznie modyfikowana kukurydza GMO MON 810 nie może być uprawiana w większości państw europejskich. W Polsce ten zakaz obowiązuje od 2013 roku. Wojewódzki Inspektorat Ochrony Roślin i Nasiennictwa w Bydgoszczy, prowadzi na terenie województwa kujawsko-pomorskiego kontrole upraw, pod kątem hodowli zakazanej odmiany kukurydzy.

Wiadomości z regionu

Śledź nas

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.