Jesteś tutaj: HomeBydgoszczTuryści zagraniczni przyjeżdżają do nas coraz chętniej – potwierdza to statystyka

Turyści zagraniczni przyjeżdżają do nas coraz chętniej – potwierdza to statystyka

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz wtorek, 16 maj 2017 10:08
Turyści zagraniczni przyjeżdżają do nas coraz chętniej – potwierdza to statystyka Fot: Bartosz Bieliński

W weekendy spacerując bydgoską starówką coraz częściej napotkać możemy się na przebywających do nas w celach turystycznych obcokrajowców. Niezaprzeczalnym faktem jest to, że turyści coraz chętniej odwiedzają Bydgoszcz, co potwierdzają statystyki sporządzone przez GUS.

Dzisiaj Główny Urząd Statystyczny opublikował opracowanie poświęcone turystyce w województwie kujawsko-pomoskim w 2016 roku. W Bydgoszczy odnotowano ponad 191 tys. turystów, którzy pozostali przynajmniej na jeden nocleg. Rok wcześniej było to 175 tys. stąd też odnotowaliśmy wzrost zainteresowania turystycznego o kilkanaście tysięcy. GUS wskazuje przy tym, że turyści zagraniczni stanowili nieco ponad 39 tys.

 

W ubiegłym roku na terenie Bydgoszczy udzielono ponad 400 tys. noclegów – czyli możemy powiedzieć, że statystyczny turysta zatrzymywał się w naszym mieście na dłużej niż dwa dni. Co jest tutaj istotne – ponad 1/4 noclegów zostało udzielona obcokrajowcom, którzy statystycznie korzystają u nas z blisko trzech noclegów podczas pobytu. Do województwa kujawsko-pomorskiego najchętniej przyjeżdżają Niemcy, na kolejnych miejscach znajdują się Brytyjczycy i Francuzi.

 

Według GUS Bydgoszcz jednorazowo jest wstanie zaoferować 3,2 tys. miejsc noclegowych oraz 1,6 tys. miejsc w pokojach.

 

Rosnący ruch turystyczny z jednej strony może cieszyć, ale staje się również wyzwaniem dla lokalnej branży turystycznej. Z tego też powodu coraz aktywniej prowadzone są przy koordynacji ByLOT-u działania na rzecz koordynacji działań, abyśmy mogli zaoferować turystom jak najwyższą jakość usług. Podczas ubiegłotygodniowych warsztatów zorganizowanych w hotelu Campanile padła propozycja, aby pracowników hoteli przeszkolić z atrakcji jakie oferuje Szlak Wody, Przemysłu i Rzemiosła TeH2O, aby mogli być ambasadorami tej lokalnej marki turystycznej wśród swoich gości.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 • II Memoriał Ireny Szewińskiej odbędzie się w sierpniu

  Dokładnie jutro (30 maja) miał się rozpocząć na stadionie Zawiszy II Memoriał poświęcony, chyba największej polskiej lekkoatletce Irenie Szewińskiej. Z powodu pandemii koronawirusa zawody w tym terminie nie mogły się odbyć, pojawiło się też ryzyko, że w tym roku w Bydgoszczy nie będzie żadnych zawodów lekkoatletycznych, ale dosłownie przed kilkunastoma godzinami wyznaczono nowy termin.

 • Zawisza i Polonia w tym sezonie wrócą jeszcze na boisko

  Od pewnego czasu wiemy już, że rozgrywki piłkarskiej IV ligi zostały zakończone w sezonie 2019/2020 z powodu epidemii COVID-19. Cały czas nie było jednak wiadomo co z okręgowym Pucharem Polski. Te rozgrywki mają zostać dokończone w lipcu. Stawką rozgrywek okręgowych jest możliwość gry w Pucharze Polskim na szczeblu centralnym.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

O drodze S-10 Bydgoszcz-Torun w Sejmie RP 28.05.2020 ... Kto mydli oczy mieszkancom Kujaw i Pomorza Minister Schreiber czy Minister Infrastruktury /posłuchajcie/

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Piątek, 29 maja 2020
O drodze S-10
 • Sprzedaż i zakup samochodu zgłosimy przez internet

  Po tym jak w ramach jednego z pierwszych etapów odmrażania gospodarki otwarte zostały Urzędy Miast i Starostwa Powiatowe, pojawiły się przed nimi kolejki osób chcących zarejestrować samochód lub zgłosić jego zakup. Te czynności można wykonać jednak zdalnie bez wychodzenia z domu.

 • Co się zmienia od 30 maja?

  Premier Mateusz Morawiecki zapowiedział, że od soboty 30 maja wejdzie w życie IV etap odmrażania życia społecznego. Stosowny akt prawny został opublikowany w piątek późnym wieczorem.

  Etykiety: covid19 koronawirus

Wiadomości z regionu