Jesteś tutaj: HomeEurowyboryArtykuły filtrowane wg daty: wtorek, 17 marzec 2020

Na pierwszym froncie walki z koronawirusem w Bydgoszczy jest Wojewódzki Szpital Zakaźny, gdzie badani są mieszkańcy Bydgoszczy i okolic podejrzewający zachorowanie na koronawirusa. Wczoraj dyrekcja szpitala wystosowała do społeczeństwa apel o pomoc.

Opublikowano w Bydgoszcz

Zaleca się w dobie pandemii koronawirusa unikanie dużych skupisk ludzi, a najlepiej pozostanie w domu. Ktoś musi jednak stanowić lokalne prawo – pomiędzy klubami trwają rozmowy jak zorganizować marcową sesję, w taki sposób, aby nie sprzyjać rozwojowi pandemii koronawirusa.

Opublikowano w Bydgoszcz

Od momentu pojawienia się poważnego zagrożenia epidemiologicznego w Polsce, wręcz zamarły przewozy międzymiastowe w transporcie publicznym. Pociągi i autobusy woziły głównie powietrze. Polregio od dzisiaj zawiesza ponad 30 pociągów w województwie kujawsko-pomorskim. Są to głównie połączenia między Bydgoszczą i Toruniem, ale też w znacznie trudniejszej sytuacji znajdą się teraz mieszkańcy Nakła, którzy do największych miast docierali pociągiem.

Opublikowano w Inowrocław

Jerzy Kasprzak nie pełni już funkcji szefa Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej – dowiedzieliśmy się wczoraj nieoficjalnie. Co do zasady nie odwołuje się osób funkcyjnych w trakcie kryzysu, z jakim mamy obecnie do czynienia w Polsce.

Opublikowano w Regionalne

Liczba osób zarażonych koronawirusem wzrosła do 205, pierwszy raz mamy jednak potwierdzone przypadki zarażenia z województwa kujawsko-pomorskiego. Jest to 7 osób.

Opublikowano w Regionalne

W weekend wiedzieliśmy obrazki pustych ulic w Bydgoszczy, niektórzy komentowali, że można odnieść wrażenie, iż miasto wymarło. Bydgoszczanie bowiem posłuchali apeli rządu, aby pozostać w domach w ramach społecznej kwarantanny. Bardziej miarodajny wydaje się jednak dzień powszedni, w którym duża część mieszkańców musiała pracować.

Opublikowano w Bydgoszcz

Komentarze

Warte obejrzenia

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Moje wystapienie do ministra infrastruktury w sprawie drogi S-10:

 

Szanowny Panie Ministrze!
Na posiedzeniu Parlamentarnego Zespołu ds. Budowy Drogi S10, które odbyło się w dniu 13 lutego, pytałem kiedy można spodziewać się złożenia przez GDDKiA wniosku do Eurostat, w sprawie zaopiniowania realizacji w formule PPP odcinka Bydgoszcz – Toruń tej drogi ekspresowej, z uwagi na wskazanie uzyskania takiej opinii przez Radę Ministrów jako warunku koniecznego.
 

Cala interpelacja