Jesteś tutaj: HomeEurowyborySolidarnej Polski Kodeks Wyborczej nie dotyczy?

Solidarnej Polski Kodeks Wyborczej nie dotyczy?

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Wybory do Parlamentu Europejskiego poniedziałek, 05 maj 2014 22:52

W internecie pojawiły się amatorskie nagrania, na których inowrocławscy samorządowcy namawiają do głosowania na wiceprezydenta tego miasta Ireneusza Stachowiaka, lidera listy Solidarnej Polski Zbigniewa Ziobro. Materiały filmowe nagrane są na terenie ratusza, czyli miejsca, które zgodnie z prawem wyborczym powinno być wolne od agitacji.

Znaleźliśmy dwa takie nagrania. Na jednym wiceprzewodniczący Rady Miejskiej w sali posiedzeń magistratu Maciej Szota, który jest także członkiem partii Solidarna Polska, apeluje o poparcie w wyborach do Parlamentu Europejskiego kandydatury wiceprezydenta Stachowiaka.

Na innym nagraniu podobny apel w korytarzu ratuszowym kieruje radny Janusz Radzikowski.

 

Zgodnie z artykułem 108 Kodeksu Wyborczego - Zabrania się prowadzenia agitacji wyborczej na terenie urzędów administracji rządowej i administracji samorządu terytorialnego oraz sądów.

 

Zgodnie z artykułem 105 tej samej ustawy za agitację wyborczą uważa się - publiczne nakłanianie lub zachęcanie, do głosowania w określony sposób lub do głosowania na kandydata określonego komitetu wyborczego.

 

Co w pełni odzwierciedla treść spotów popierających kandydaturę lidera listy Solidarnej Polski.

Komentarze

Warte obejrzenia

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Bydgoska policja nie jest zabawką.Nie może byc używana bez powodu i nie powinna gnebić ludzi..Takich polecen nie powinni wydawac przełozeni.. W trosce zarowno o mieszkańców jak i naszych policjantów moje wystapienie na posiedzeniu Komisji Administracji 29.06.2020..posłuchajcie...będzie pisemne stanowisko Ministra

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Wtorek, 30 czerwca 2020

 

W sprawie interwencji policyjnych w Bydgoszczy