Jesteś tutaj: HomeEurowyboryPalikot zsyła nam ,,spadochroniarza”

Palikot zsyła nam ,,spadochroniarza”

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Wybory do Parlamentu Europejskiego środa, 05 luty 2014 15:02

Działaczka feministyczna Kazimiera Szczuka otworzy w kujawsko-pomorskim listę wyborczą Europy Plus i Twojego Ruchu do Parlamentu Europejskiego.  Całe życie związana była ona głównie z Warszawą.

 

Kazimiera Szczuka jest obecnie członkiem partii Zieloni 2004, która wchodzi w skład koalicji Europy Plus. Aktywnie działa w ruchach kobiecych, pracuje także jako krytyk literacki i historyk literatury. W przeszłości prowadziła popularny teleturniej telewizyjny ,,Najsłabsze ogniwo”.

 

Informacje o starcie Szczuki z naszego okręgu przekazał Janusz Palikot w czasie  konferencji w Warszawie.  Palikot zapowiedział także, że na listach wyborczych będzie zachowany pełen parytet.

 

- Bez tych kobiet nie było by możliwe zbudowanie koalicji Europy Plus, jako partii parytetu i suwaka. Nie byli byśmy w 2011 roku w parlamencie z naszym programem, aby one heroicznie nie przetarły trasy - mówił o swoich kandydatach Janusz Palikot.

 

- W  tej chwili musimy wchodzić na te listy, które stwarzają nam szanse, dają równości i uwalniają  nas od tego lęku od oparów testosteronu, który ciągle w polskim parlamencie się unosi – wyjaśnia Kazimiera Szczuka. 

 

Czas pokaże czy decyzja Janusza Palikota jest właściwa. W naszym województwie bowiem wielu mieszkańców negatywnie postrzega tzw. ,,spadochroniarzy”, chociażby z powodu europosła PiS Ryszarda Czarneckiego, który mimo iż został wybrany z tego województwa, niespecjalnie się interesuje regionalnymi problemami.

 

Na dzisiaj wiemy już, że liderem listy SLD w kujawsko-pomorskim będzie Janusz Zemke, z drugiego miejsca wystartuje zaś radna sejmiku z Bydgoszczy Elżbieta Krzyżanowska. PSL stawia zaś na Eugeniusza Kłopotka.  

Komentarze

23 marca - Dzień Przyjaźni Polsko-Węgierskiej

« Marzec 2019 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Kosma Złotowski

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.