Jesteś tutaj: HomeEurowyboryBukmacherzy przewidują, że wygra PiS, a Konfederacja przekroczy próg

Bukmacherzy przewidują, że wygra PiS, a Konfederacja przekroczy próg

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Wybory do Parlamentu Europejskiego wtorek, 14 maj 2019 16:31

Przy okazji wyborów pojawiają się niekiedy zakłady bukmacherskie, w których możemy obstawić pieniądze na ich rozstrzygnięcie. Kursy bukmacherów są zawsze ciekawym sondażem, bo choć co prawda nie znamy ich metodologii, to jednak temat musi być przebadany, bowiem ich sprawdzalność przekłada się na realne pieniądze.

Dzisiaj zakłady dotyczące wyborów do Parlamentu Europejskiego opublikował bukmacher Fortuna, przewidując kurs 1.6 na zwycięstwo Prawa i Sprawiedliwości. Na Koalicję Europejską kurs wynosi 2.05. Nie jest to jednak na tyle duża różnica kursów, aby mówić, że PiS zwycięstwa w tych wyborach jest pewny. Na Wiosnę Biedronia bukmacherzy płacą 150 krotność zainwestowanej kwoty.

 

Co jeszcze wskazują kursy:

PiS zdaniem bukmachera uzyska raczej więcej niż 38,5% poparcia, natomiast Koalicja Europejska zrobi lepszy wynik niż 37,5%. Są to jednak na tyle małe różnice w kursach, iż trzeba do nich podejść z dystansem.

 

Frekwencja wyborcza natomiast według przewidywań Fortuny będzie niższa niż 37,5%.

 

Konfederacja z mandatami?

Według Fortuny komitet Konfederacji (Korwin, Braun, Liroy i Narodowcy) zrobi lepszy wynik od Kukiz15, choć według sondaży typowo politycznych to komitet Pawła Kukiza wypada lepiej. Możemy nawet obstawić czy lepszy wynik zrobi Konfederacja (kurs 1,5) czy Kukiz15 (kurs 2.25). Kursy przychylają się raczej do tego, że oba komitety przekroczą 5% próg wyborczy (na przekroczenie przez Konfederację progu kurs wynosi 1,55 w stosunku do 2.15 na nieprzekroczenie progu; oraz 1,6 dla przekroczenia progu przez Kukiz15 do 2,05 nieprzekroczenia progu).

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Bydgoska policja nie jest zabawką.Nie może byc używana bez powodu i nie powinna gnebić ludzi..Takich polecen nie powinni wydawac przełozeni.. W trosce zarowno o mieszkańców jak i naszych policjantów moje wystapienie na posiedzeniu Komisji Administracji 29.06.2020..posłuchajcie...będzie pisemne stanowisko Ministra

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Wtorek, 30 czerwca 2020

 

W sprawie interwencji policyjnych w Bydgoszczy