Jesteś tutaj: HomeEurowyboryPozytywny efekt trwającej kampanii wyborczej

Pozytywny efekt trwającej kampanii wyborczej

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Wybory do Parlamentu Europejskiego poniedziałek, 13 maj 2019 23:23

Emocje wyborcze zazwyczaj odbierane są negatywnie, często bowiem prowadzą one do zachowań, które wręcz uniemożliwiają merytoryczną debatę. Nie oznacza to jednak, że nie ma pozytywów. - liderka listy Wiosny Wanda Nowicka, która naszego regionu dopiero się uczy, nagłośniła poprzez swoją kampanie problematykę terenów skażonych w Zachemie.

Portal Tomasza Lisa NaTemat rozwijał się przy ważnym udziale strefy blogowej, w którą włączyły się znane osoby ze świata polityki. Blog na NaTemat.pl prowadzi m.in. była marszałek Sejmu Wanda Nowicka, która postanowiła napisać wpis pt. ,,Ekologiczna bomba tyka w Zachemie!”

 

Woda z tego rejonu jest ciemnożółta, śmierdzi, co stwierdziłam osobiście, nie nadaje się do picia, mycia czy podlewania przydomowego ogródka. Konkluzja raportu AGH jest jednznaczna – osiedle Łęgnowo Wieś „należy uznać za strefę katastrofy ekologicznej, gdzie zarówno istotna skala jak i duży zasięg skażenia środowiska wymaga podjęcia skutecznych działań naprawczych, w tym remediacji środowiska gruntowo-wodnego. Jest to działanie o najwyższym priorytecie, z uwagi na możliwość dopływu toksycznych substancji do chronionego obszaru Natura 2000” - pisze Wanda Nowicka na blogu.

 

 

Zapewne publikacja do zbyt wielu mieszkańców Bydgoszczy nie dotrze, bowiem jest to serwis ogólnopolski, natomiast może się przyczynić do wzrostu świadomości na temat zagrożeń pozacheowskich w kraju. I to może być właśnie pozytywny aspekt kampanii wyborczej, bowiem ,,rozbrojenie bomby ekologicznej” wymagać będzie wsparcia ze strony rządowej i skierowania dość sporych pieniędzy centralnych.

 

Warte obejrzenia

 

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Wczoraj Ziobro i kamraci głosują z opozycją...
A prezes dzisiaj"każdy kto rozbija dzisiaj prawicę działa przeciw Polsce, przeciw polskiej rodzinie"

 

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Piątek, 26 lutego 2021