Jesteś tutaj: HomeEurowyboryW sondażu Koalicja Europejska nieznacznie nad PiS-em

W sondażu Koalicja Europejska nieznacznie nad PiS-em

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Wybory do Parlamentu Europejskiego czwartek, 25 kwiecień 2019 17:20

O ile w ogólnopolskich sondażach wszystko wskazuje na to, że wybory do Parlamentu Europejskiego w Polsce wygra PiS, o tyle w naszym województwie lepszy wynik powinna zrobić Koalicja Europejska. Kilka godzin temu pojawił się sondaż regionalny dla kujawsko-pomorskiego.

W badaniu Indicatora dla Wiadomości TVP na PiS w skali kraju chce głosować 43% wyborców, natomiast na Koalicje Europejską 38%, nad progiem znajduje się też Wiosna 8% i Kukiz15 5%.

 

W województwie kujawsko-pomorskim wygrywa Koalicja Europejska 41% do 38% dla PiS. Wiosna może liczyć na 6%, natomiast Lewica Razem (z udziałem m.in. partii Razem) na 5%, przed Kukizem i Konfederacją. Różnica pomiędzy KE i PiS jest stosunkowo mała jak spojrzymy na województwo pomorskie czy wielkopolskie.

 

Ekspert w zakresie badań opinii społecznej Marcin Palade wskazuje, że badania Indicatora należy traktować z pewnym dystansem. Wspominamy jednak o nim, bowiem jest jedno z niewielu badań wchodzących w rozkład głosów w skali województwa.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Bydgoska policja nie jest zabawką.Nie może byc używana bez powodu i nie powinna gnebić ludzi..Takich polecen nie powinni wydawac przełozeni.. W trosce zarowno o mieszkańców jak i naszych policjantów moje wystapienie na posiedzeniu Komisji Administracji 29.06.2020..posłuchajcie...będzie pisemne stanowisko Ministra

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Wtorek, 30 czerwca 2020

 

W sprawie interwencji policyjnych w Bydgoszczy