Jesteś tutaj: HomeEurowyboryRolnik spod Bydgoszczy z Mazowsza chce się dostać do Parlamentu Europejskiego

Rolnik spod Bydgoszczy z Mazowsza chce się dostać do Parlamentu Europejskiego

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Wybory do Parlamentu Europejskiego piątek, 26 kwiecień 2019 16:06

Nie tylko z kujawsko-pomorskiej listy kandydują mieszkańcy naszego województwa do Parlamentu Europejskiego. Na liście Konfederacji w okręgu obejmującym województwo mazowieckie, z wyłączeniem Warszawy kandyduje mieszkający w Gogolinku (gmina Koronowo) Wojciech Mozjesowicz, były poseł na Sejm RP i minister rolnictwa.

 

Postaci Wojciecha Mojzesowicza w naszym regionie specjalnie nie trzeba prezentować, bowiem uznawany był za rozpoznawalnego polityka, choć od 2011 roku nie pełni żadnej funkcji. Początkowo związany był z PSL, później związał się z PiS, z ramienia którego pełnił funkcję ministra rolnictwa. Dalej związany był z formacją Polska Jest Najważniejsza, dzisiejszym środowiskiem wicepremiera Jarosława Gowina.

 

W tych wyborach kandyduje z szerokiej koalicji prawicowej Konfederacja. Liderką listy w tym okręgu jest działaczka prolife Kaja Godek. Mojzesowicz startuje w tym okręgu z 10 miejsca.

 

Pojawić się mogą pytania dlaczego polityk z gminy Koronowo kandyduje z okręgu mazowieckiego. Praktycznie może mieć tam większe szanse na mandat, bowiem przy skomplikowanej w Polsce ordynacji do Parlamentu Europejskiego mandaty nie są przypisane do danych okręgów, stąd też łatwiej mandat uzyskać w większym okręgu – okręg mazowiecki jest natomiast zdecydowanie ponad dwukrotnie bardziej zaludniony od kujawsko-pomorskiego.

 

Z listy Wiosny Biedronia z nr 2 w Mieście Stołecznym Warszawa kandyduje posłanka z Torunia Joanna Scheuring-Wielgus.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Moje wystapienie do ministra infrastruktury w sprawie drogi S-10:

 

Szanowny Panie Ministrze!
Na posiedzeniu Parlamentarnego Zespołu ds. Budowy Drogi S10, które odbyło się w dniu 13 lutego, pytałem kiedy można spodziewać się złożenia przez GDDKiA wniosku do Eurostat, w sprawie zaopiniowania realizacji w formule PPP odcinka Bydgoszcz – Toruń tej drogi ekspresowej, z uwagi na wskazanie uzyskania takiej opinii przez Radę Ministrów jako warunku koniecznego.
 

Cala interpelacja