Jesteś tutaj: Home

Przydatne informacje na temat wyborów

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Regionalne sobota, 09 maj 2015 15:45

Polacy w niedziele 10 maja wybierają najwyższego przedstawiciela władz Rzeczypospolitej, będącego gwarantem ciągłości państwa polskiego. Głosowanie odbywać będzie się w godzinach 7:00-21:00.

Podobnie jak to miało miejsce w poprzednich wyborach, głosować będziemy w rozlokowanych w okolicach naszego miejsca zamieszkania Obwodowych Komisjach Wyborczych. Chcąc zagłosować powinniśmy mieć ze sobą dokument tożsamości, najlepiej dowód osobisty lub paszport. Po sprawdzeniu naszej tożsamości przez członka obwodowej komisji otrzymamy kartę do głosowania, na której znajdują się imiona i nazwiska 11 kandydatów w kolejności alfabetycznej.

 

Wyborca chcąc oddać głos ważny, powinien zaznaczyć w kratce przy nazwisku popieranego kandydata ,,x”. Zaznaczenie kilku kandydatów oznaczać będzie oddanie głosu nieważnego.

 

Wyniki I tury wyborów powinniśmy poznać w ciągu kilku godzin po głosowaniu. Państwowa Komisja Wyborcza przewiduje, że ostateczne wyniki (ze zliczeniem każdego głosu) powinny być podane najpóźniej do godzin porannych we wtorek.

 

Jeżeli żaden z kandydatów nie uzyska poparcia powyżej 50%, to w dniu 24 maja odbędzie się II tura, z udziałem dwójki kandydatów, o najwyższym poparciu w I turze.

 

 

 

Informacja epidemiologiczna

w kujawsko-pomorskim

 

- liczba przypadków potwierdzonych laboratoryjnie – 157

 

Stan na dzień 01.04.2020 r.:

- liczba osób hospitalizowanych – 74

- liczba osób aktualnie w kwarantannie – 9375

- liczba osób objętych nadzorem epidemiologicznym – 1398

- liczba pobranych próbek - 2301

 

 

źrodło: Wojewoda Kujawsko-Pomorski

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W dniu 31.03.2020 r skierowałem do Ministra Edukacji Narodowej interpelacje -apel o podjęcia pilnej decyzji o przesunięcie terminu przeprowadzenia w 2020 roku matur, egzaminów zawodowych i egzaminów ośmioklasistów na najbliższy możliwy termin po zakończeniu epidemii i po ustaniu zagrożenia epidemicznego wirusem COVID-Za chwilę przerwa świąteczna i po niej kończy się rok szkolny dla tegorocznych maturzystów