Jesteś tutaj: HomeRegionNie widzę sensu świętowania zakończenia II wojny światowej

Nie widzę sensu świętowania zakończenia II wojny światowej

Napisane przez  Łukasz Religa Opublikowano w Regionalne sobota, 09 maj 2015 12:14

Do podjęcia tych rozważań zainspirował mnie trochę dr Andrzej Bogucki, który przypomniał, że po 8 maja miało jeszcze miejsce straszliwe ludobójstwo, po spuszczeniu na japońskie miasta bomb atomowych. Dla mnie jako Polaka świętowanie wraz z innymi narodami 8 czy 9 maja wydaje się jednak nieco dziwne, gdyż Polska przecież tę wojnę przegrała.

Polski żołnierz budził podziw na wszystkich frontach II wojny światowej, nie zawsze walcząc o polskie granice, ale np. broniąc Wielkiej Brytanii przed inwazją niemiecką. Wszyscy Polacy walczyli o jeden cel – niepodległą Polskę. Tego celu jednak politycznie nie udało się osiągnąć i można się zastanawiać czy wysiłek m.in. pod Monte Cassino nie poszedł na marne.

 

Dzień 8 maja dzisiaj świętujemy wspólnie z Brytyjczykami i Amerykanami, ale to przecież przedstawiciele tych narodów w Jałcie wyrazili zgodę, aby Józef Stalin wprowadził w Polsce siłą swoje porządki.

 

Dzisiaj specjalnie nie mamy zatem czego świętować, zachęcam natomiast do godnego uczczenia 19 maja zdobycia Monte Cassino przez polskiego żołnierza. O bohaterstwie Polaków na froncie II wojny światowej pamiętać przecież musimy.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

« Luty 2020 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29  

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Minął kolejny miesiąc pracy sejmowej. Działamy dla okręgu w sprawach strategicznych i dla jego mieszkańców, starając się pomóc w ich życiowych problemach. W tym miesiącu ruszyło biuro poselskie, do którego serdecznie zapraszam wszystkie osoby, które czują że powinny podzielić się swoimi przemyśleniami. W miesiącu lutym planuję uruchomić internetową platformę informacyjną, gdzie znajdą państwo wiele przydatnych informacji. W lutym kolejne dwa posiedzenia sejmu poświęcone między innymi ochronie zdrowia i kwestiami związanymi z emeryturami.

 

( Biuro Poselskie 85-075 Bydgoszcz ul.I Paderewskiego 28 /2)

Śledź nas