Jesteś tutaj: Home

Od jutra ważna zmiana w ruchu na Osowej Górze

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Bydgoszcz niedziela, 24 listopad 2019 00:00
Od jutra ważna zmiana w ruchu na Osowej Górze Fot: Bogusław Białas

Od jutra niemożliwy będzie wjazd z ulicy Grunwaldzkiej w ulicę Skośną. Jest to dość istotna dla ruchu ulica, bowiem komunikuje Grunwaldzką, czyli drogę krajową nr 80 z przemysłową częścią Osowej Góry. ZDMiKP wyznaczył objazd do ulicy Podmiejskiej (przedłużenie Skośnej) ulicami Przejście i Kruszyńską.

Wjazd do ulicy Przejście z ulicy Grunwaldzkiej będzie regulowany przez sygnalizację świetlną, co również może spowodować utrudnienia w ruchu.

 

Wykonawca rozbudowy ulicy Grunwaldzkiej chce do końca roku ukończyć budowę skrzyżowania ulicy Grunwaldzkiej ze Skośną. Jest plan, aby jeszcze w grudniu został ono oddane do użytku kierowcom. Po nowym roku planuje się natomiast budowę kolejnej części mostu nad rzeczką Flis. W grudniu najprawdopodobniej będzie można znowu skręcić z Grunwaldzkiej w Flisacką.

 

 

Nowym terminem ukończenia całej inwestycji jest połowa 2020 roku.

 

 

 

Informacja epidemiologiczna

w kujawsko-pomorskim

 

Stan na dzień 04.04.2020 r.:

- liczba przypadków potwierdzonych laboratoryjnie –224

- liczba osób hospitalizowanych – 162

- liczba osób aktualnie w kwarantannie – 11988

- liczba osób objętych nadzorem – 1031

- liczba pobranych próbek – 3499

 

 

źrodło: Wojewoda Kujawsko-Pomorski

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W dniu 31.03.2020 r skierowałem do Ministra Edukacji Narodowej interpelacje -apel o podjęcia pilnej decyzji o przesunięcie terminu przeprowadzenia w 2020 roku matur, egzaminów zawodowych i egzaminów ośmioklasistów na najbliższy możliwy termin po zakończeniu epidemii i po ustaniu zagrożenia epidemicznego wirusem COVID-Za chwilę przerwa świąteczna i po niej kończy się rok szkolny dla tegorocznych maturzystów