Jesteś tutaj: Home

Dzisiaj bydgoszczanie się zjednoczyli. Milczący hołd dla prezydenta Gdańska

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz poniedziałek, 14 styczeń 2019 22:16

O godzinie 20:00 pod pomnikiem króla Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy zebrało się kilkaset osób, aby wyrazić swoją solidarność z mieszkańcami Gdańska i rodziną zamordowanego prezydenta Pawła Adamowicza.

 

- Milczenie jest tysiąckrot silniejsze od słowa – powiedział Karol Słowiński, jeden z organizatorów spotkania. Głos zabrał tylko jeszcze Michał Moczadło, szef bydgoskiego sztabu WOŚP, który mówił z wielkim poruszeniem, ale krótko - W momencie kiedy wysyłaliśmy nasze ,,Światełko do nieba”, czyli tą dobroć, żeby pokazać światu, że walczymy o dzieciaki. Ciężko cokolwiek powiedzieć mi, mogę złożyć tylko kondolencje rodzinie. Dziękuje bardzo, że przyszliście.

 


 

 

Następnie podniesiono telefony i latarki, było to symboliczne ,,Światełko do nieba” dla Pawła Adamowicza. Pod pomnikiem postawiono zdjęcie zamordowanego samorządowca, przybyli zapali znicze.

 

Wydarzenie połączyło bydgoszczan, obecni byli bydgoscy samorządowcy reprezentujący wszystkie opcje polityczne, w tym przewodniczący wszystkich klubów radnych. W kuluarach pojawiły się pomysły, aby spora delegacja z Bydgoszczy udała się na pogrzeb Adamowicza. Na chwilę obecną nie jest znana jeszcze jego data.

 

Od wtorku w ratuszu (od godziny 10:00) będzie wystawiona Księga Kondolencyjna.

 

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Bydgoska policja nie jest zabawką.Nie może byc używana bez powodu i nie powinna gnebić ludzi..Takich polecen nie powinni wydawac przełozeni.. W trosce zarowno o mieszkańców jak i naszych policjantów moje wystapienie na posiedzeniu Komisji Administracji 29.06.2020..posłuchajcie...będzie pisemne stanowisko Ministra

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Wtorek, 30 czerwca 2020

 

W sprawie interwencji policyjnych w Bydgoszczy