Jesteś tutaj: HomeBydgoszczCo dalej z planowanym rondem Miedzyń?

Co dalej z planowanym rondem Miedzyń?

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz wtorek, 15 styczeń 2019 07:33

Zarząd Dróg Wojewódzkich planuje budowę ronda turbinowego w Białych Błotach, które płynnie połączyłoby komunikację ulicy Szubińskiej z osiedlem Miedzyń w Bydgoszczy oraz sołectwami Ciele i Trzeciniec w gminie. Rondo zyskało już nazwę ,,Miedzyń”. Pojawiły się jednak problemy finansowe.

 

Prace nad realizacją tej inwestycji ruszyły. Budowę ronda miały sfinansować Województwo Kujawsko-Pomorskie oraz gmina Białe Błota. Gmina w praktyce sfinansowałaby budowę drogi dojazdowej w kierunku południowym, czyli do Ciela i Trzcinca. Początkowo zakładano, że zadanie zamknie się w 15,8 mln zł (udział Białych Błot ok/ 2 mln zł) , ogłoszony jednak w grudniu przez Zarząd Dróg Wojewódzkich przetarg na razie nie został rozstrzygnięty.

 

Najtańsza oferta złożona przez firmę Kobylarnia oferta to 18,6 mln zł. W takiej sytuacji ZDW może przetarg unieważnić z powodu przekroczenia budżetu, bądź jeżeli samorządy zgodzą się zwiększyć finansowanie rozstrzygnąć na rzecz któregoś z oferentów.

 

 

W ubiegłą środę temat został przedstawiony radnym gminy Białe Błota na posiedzeniu połączonych komisji i można powiedzieć wywołał duże emocje. Proponuje się, aby Województwo oraz Białe Błota dołożyły dodatkowe 2 mln zł. Z puntu widzenia budżetu Białych Błot jest to kwota dość znacząca, dlatego sprawa przez niektórych radnych została przyjęta z dużą krytyką. Radni ostateczną decyzję w tej sprawie podejmą najprawdopodobniej na sesji Rady Gminy w ostatnim tygodniu stycznia. Na komisji pojawiły się też głosy, aby ZDW przetarg unieważnił i spróbował rozpisać nowy, być może wówczas pojawią się mniejsze kwoty.

 

Pozytywna decyzja radnych Białych Błot pozwoli ZDW zwrócić się również do Samorządu Województwa o zwiększenie dofinansowania dla inwestycji.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 • Polonia Bydgoszcz świętuje stulecie

  Jeszcze przed kilkoma tygodniami planowano dość bogate obchody 100 rocznicy założenia Polonii Bydgoszcz – miał się odbyć turniej drużyn założonych w 1920 roku przez Powstańca Wielkopolskiego Edmunda Szyca oraz zawody żużlowe z najlepszymi zawodnikami na świecie. Własny scenariusz napisał koronawirus, choć być może część tych zamiarów uda się zrealizować nieco później.

  Etykiety: Polonia Bydgoszcz
 • Czy Paralekkoatletyczne Mistrzostwa Europy się odbędą?

  Pierwotnie w dniach 2-7 czerwca na stadionie bydgoskiego Zawiszy miały się odbyć VII Paralekkoatletyczne Mistrzostwa Europy. Patrząc na bydgoski kalendarz imprez sportowych – miało być to jedno z najważniejszych wydarzeń sportowych nad Brdą. Bydgoszcz to wydarzenie organizowała pierwszy raz.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Moje wystapienie do ministra infrastruktury w sprawie drogi S-10:

 

Szanowny Panie Ministrze!
Na posiedzeniu Parlamentarnego Zespołu ds. Budowy Drogi S10, które odbyło się w dniu 13 lutego, pytałem kiedy można spodziewać się złożenia przez GDDKiA wniosku do Eurostat, w sprawie zaopiniowania realizacji w formule PPP odcinka Bydgoszcz – Toruń tej drogi ekspresowej, z uwagi na wskazanie uzyskania takiej opinii przez Radę Ministrów jako warunku koniecznego.
 

Cala interpelacja

 • Od soboty bez maseczek

  W przypadku, jeżeli będziemy zachowywać dystans w odległości 2 metrów od siebie, nie będziemy musieli nosić maseczek. Zniesienie tej restrykcji zapowiedział dzisiaj premier Mateusz Morawiecki. Nowe regulacje wejdą już od soboty 30 maja.

 • Liczba aktualnie chorych spadła poniżej setki

  Według danych na dzisiaj - mamy w województwie kujawsko-pomorskim 99 osób chorych na COVID-19. Jest to najniższy wskaźnik o 1 kwietnia, gdy liczba zachorowań w naszym województwie gwałtownie rosła. Obecnie notujemy tendencję spadkową i coraz bardziej widoczne wygaszanie epidemii.

  Etykiety: covid19 koronawirus

Wiadomości z regionu