Jesteś tutaj: Home

W niedziele tradycyjnie przejdzie Orszak Trzech Króli

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Bydgoszcz piątek, 04 styczeń 2019 13:58

Tradycją się stało, że w Bydgoszczy w Święto Objawienia Pańskiego przechodzi Orszak Trzech Króli, w którym chętnie uczestniczą całe rodziny. Będzie to już VI Bydgoski Orszak, ponownie obecny będzie również wielbłąd, który stanowi atrakcję szczególnie dla dzieci.

VI Bydgoski Orszak Trzech Króli rozpocznie się Mszą Świętą o godz. 11.00 w kościele OO. Jezuitów. Orszak wyruszy sprzed kościoła o godz. 12.30 i przejdzie ulicami: Bernardyńską, Zbożowy Rynek, Toruńską do Hali Widowiskowo-Sportowej „Łuczniczka”, gdzie odbędzie się pokłon Trzech Króli. Pod ,,Łuczniczką” przygotowanych będzie szereg atrakcji.

 

Trzej Królowie, którzy pochodzą z różnych stron świata reprezentować będą również trzy pokolenia. Król Afrykański, w rolę którego wcieli się O. Izaak będzie przedstawicielem młodego pokolenia, Król Azjatycki, którego w tym roku odegra Wojciech Rzepka będzie reprezentował mężów i ojców rodzin, natomiast w roli Króla Europejskiego wystąpi Andrzej Barylski, przedstawiciel dziadków i pokolenia seniorów. Grupa teatralna z KLO w Bydgoszczy przedstawi scenkę „Dwór Heroda”, a po niej królowie złożą dary i oddadzą pokłon nowonarodzonemu Jezusowi.

 

Kilka tygodni temu obchodziliśmy 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Również do tego wydarzenia będzie nawiązanie, bowiem w orszaku udział wezmą: Roman Dmowski, Ignacy Jan Paderewski i Józef Piłsudski.

 

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

O drodze S-10 Bydgoszcz-Torun w Sejmie RP 28.05.2020 ... Kto mydli oczy mieszkancom Kujaw i Pomorza Minister Schreiber czy Minister Infrastruktury /posłuchajcie/

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Piątek, 29 maja 2020
O drodze S-10