Jesteś tutaj: Home

W niedziele prezydent promował kajaki na Brdzie

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz niedziela, 07 październik 2018 16:39

Prezydent Rafał Bruski wraz ze swoimi sztabowcami postanowił niedzielę spędzić w kajaku. W ten sposób prowadząc kampanie wyborczą, prezydent chce promować wśród bydgoszczan tę formę aktywności ruchowej.

- Chcemy zachęcać wszystkich bydgoszczan do korzystania z uroków Brdy – powiedział przed wypłynięciem, prezydent Rafał Bruski - Bydgoszcz to miasto nad dwoma rzekami Brdą i Wisłą, mnóstwo nowych inwestycji: przystań kajakowa Astori, Młyny Rothera, które będzie także wspaniale z Brdy widać, przystań bydgoska. Nabrzeża zarówno wzdłuż Brdy, jak i także rewitalizacja Starego Fordonu, abyśmy mogli dopłynąć do Starego Fordonu i na plaży się zabawić.

 

Prezydent zapowiedział również, że wkrótce zostanie umożliwiona mieszkańcom możliwość kąpieli we Brdzie - Bydgoszczanie chcą się kąpać w Brdzie, która jest dzisiaj rzeką pierwszej albo drugiej klasy czystości, ona ciągle się oczyszcza. W Parku Centralnym, czyli pomiędzy Artego a Mostem Pomorskim jest wspaniałe miejsce, aby wykorzystując potencjał Brdy i wody w Brdzie, wykopać, bo tak naprawdę będzie to wykopane miejsce i zagospodarowane, gdzie w sposób naturalny będzie można się kąpać.

 


 

Konieczność powstania wykopu wynika z tego, iż powstanie miejskiej plaży nie może zakłócić żeglowności na Brdzie.

 

W ubiegłą niedzielę prezydent Rafał Bruski wraz z kandydatami na radnych wziął na spacer po Osowej Górze psy z bydgoskiego schroniska, chcąc również zachęcić bydgoszczan do tego typu aktywności. Każdy może bowiem zabrać przebywającego w schronisku zwierzaka na spacer.

 

 

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Interpelacja w sprawie wsparcia dla organizatorów kongresów, konferencji, targów, wystaw i szkolen. Do przeczytania na stronie Sejmu RP - tutaj