Jesteś tutaj: HomeBydgoszczW niedziele prezydent promował kajaki na Brdzie

W niedziele prezydent promował kajaki na Brdzie

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz niedziela, 07 październik 2018 16:39

Prezydent Rafał Bruski wraz ze swoimi sztabowcami postanowił niedzielę spędzić w kajaku. W ten sposób prowadząc kampanie wyborczą, prezydent chce promować wśród bydgoszczan tę formę aktywności ruchowej.

- Chcemy zachęcać wszystkich bydgoszczan do korzystania z uroków Brdy – powiedział przed wypłynięciem, prezydent Rafał Bruski - Bydgoszcz to miasto nad dwoma rzekami Brdą i Wisłą, mnóstwo nowych inwestycji: przystań kajakowa Astori, Młyny Rothera, które będzie także wspaniale z Brdy widać, przystań bydgoska. Nabrzeża zarówno wzdłuż Brdy, jak i także rewitalizacja Starego Fordonu, abyśmy mogli dopłynąć do Starego Fordonu i na plaży się zabawić.

 

Prezydent zapowiedział również, że wkrótce zostanie umożliwiona mieszkańcom możliwość kąpieli we Brdzie - Bydgoszczanie chcą się kąpać w Brdzie, która jest dzisiaj rzeką pierwszej albo drugiej klasy czystości, ona ciągle się oczyszcza. W Parku Centralnym, czyli pomiędzy Artego a Mostem Pomorskim jest wspaniałe miejsce, aby wykorzystując potencjał Brdy i wody w Brdzie, wykopać, bo tak naprawdę będzie to wykopane miejsce i zagospodarowane, gdzie w sposób naturalny będzie można się kąpać.

 


 

Konieczność powstania wykopu wynika z tego, iż powstanie miejskiej plaży nie może zakłócić żeglowności na Brdzie.

 

W ubiegłą niedzielę prezydent Rafał Bruski wraz z kandydatami na radnych wziął na spacer po Osowej Górze psy z bydgoskiego schroniska, chcąc również zachęcić bydgoszczan do tego typu aktywności. Każdy może bowiem zabrać przebywającego w schronisku zwierzaka na spacer.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 • Tym razem derby Bydgoszczy bez rozstrzygnięcia

  Konfrontacja Zawiszy z Chemikiem przy ulicy Gdańskiej była wyczekiwana od dawna – warto przypomnieć, że mecz ten miał się odbyć w ramach sezonu 2019/2020 w marcu, ale dotarcie wirusa COVID-19 do Polski pokrzyżowało te plany. Mecz się odwlekł, ale nie uciekł, w sobotę 1 sierpnia na inaugurację rozgrywek IV ligi sezonu 2020/2021 Zawisza podejmował przy Gdańskiej Chemika.

 • Zwycięzca okręgowego Pucharu Polski zagra z II ligowcem

  PZPN przeprowadził losowanie 1/16 finału Pucharu Polski w sezonie 2020/2021. II ligowiec Zagłębie Sosnowiec podejmie zwycięzce okręgowego Pucharu Polski w sezonie 2019/2020, którego poznamy w środę 5 sierpnia. Będzie to albo Zawisza Bydgoszcz, albo Unia Janikowo.

Wiadomości sportowe

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Bydgoska policja nie jest zabawką.Nie może byc używana bez powodu i nie powinna gnebić ludzi..Takich polecen nie powinni wydawac przełozeni.. W trosce zarowno o mieszkańców jak i naszych policjantów moje wystapienie na posiedzeniu Komisji Administracji 29.06.2020..posłuchajcie...będzie pisemne stanowisko Ministra

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Wtorek, 30 czerwca 2020

 

W sprawie interwencji policyjnych w Bydgoszczy

 • Senator Ryszard Bober zarażony COVID-19

  Portal Onet.pl poinformował, że zarażenie COVID-19 potwierdzono o senatora Ryszarda Bobera, który w Senacie reprezentuje okręg grudziądzki. Z powodu potwierdzonych przypadków zarażenia COVID-19, przesunięto obrady Senatu i Sejmu.

  Etykiety: Ryszard Bober
 • 14 tys. mandatów za brak maseczek

  Sprawdzając obowiązek zakrywania ust i nosa pouczyliśmy już prawie 55 tys. osób, prawie 14 tys. ukaraliśmy mandatem karnym, a w prawie 6 tys. przypadkach skierowaliśmy wnioski o ukaranie do sądu - powiedział w poniedziałek PAP rzecznik Komendy Głównej Policji insp. Mariusz Ciarka.

  Etykiety: covid19

Wiadomości z regionu