Jesteś tutaj: HomeBydgoszczW niedziele prezydent promował kajaki na Brdzie

W niedziele prezydent promował kajaki na Brdzie

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz niedziela, 07 październik 2018 16:39

Prezydent Rafał Bruski wraz ze swoimi sztabowcami postanowił niedzielę spędzić w kajaku. W ten sposób prowadząc kampanie wyborczą, prezydent chce promować wśród bydgoszczan tę formę aktywności ruchowej.

- Chcemy zachęcać wszystkich bydgoszczan do korzystania z uroków Brdy – powiedział przed wypłynięciem, prezydent Rafał Bruski - Bydgoszcz to miasto nad dwoma rzekami Brdą i Wisłą, mnóstwo nowych inwestycji: przystań kajakowa Astori, Młyny Rothera, które będzie także wspaniale z Brdy widać, przystań bydgoska. Nabrzeża zarówno wzdłuż Brdy, jak i także rewitalizacja Starego Fordonu, abyśmy mogli dopłynąć do Starego Fordonu i na plaży się zabawić.

 

Prezydent zapowiedział również, że wkrótce zostanie umożliwiona mieszkańcom możliwość kąpieli we Brdzie - Bydgoszczanie chcą się kąpać w Brdzie, która jest dzisiaj rzeką pierwszej albo drugiej klasy czystości, ona ciągle się oczyszcza. W Parku Centralnym, czyli pomiędzy Artego a Mostem Pomorskim jest wspaniałe miejsce, aby wykorzystując potencjał Brdy i wody w Brdzie, wykopać, bo tak naprawdę będzie to wykopane miejsce i zagospodarowane, gdzie w sposób naturalny będzie można się kąpać.

 


 

Konieczność powstania wykopu wynika z tego, iż powstanie miejskiej plaży nie może zakłócić żeglowności na Brdzie.

 

W ubiegłą niedzielę prezydent Rafał Bruski wraz z kandydatami na radnych wziął na spacer po Osowej Górze psy z bydgoskiego schroniska, chcąc również zachęcić bydgoszczan do tego typu aktywności. Każdy może bowiem zabrać przebywającego w schronisku zwierzaka na spacer.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

  • Co dalej z ligą? Jednak nikt nie śpieszy się z decyzją

    Jest to pytanie, które zadaje sobie wielu kibiców piłkarskich, choć pewnie już wielu pogodziło się z tym, że w tym sezonie piłkarze nie wyjdą na boisko. Decyzje PZPN planował ogłosić w tym tygodniu, ale teraz mówi się, że być może warto poczekać z nią do maja.

  • W tym tygodniu zapaść ma decyzja co dalej z rozgrywkami

    Do 26 kwietnia w Polsce nie odbędzie się żaden mecz piłkarski – tyle wiemy na pewno. W rozmowie ze Sportowymi Faktami prezes PZPN Zbigniew Boniek przyznaje, że jest pewien plan na dokończenie rozgrywek we wszystkich ligach, który poznać mamy albo pod koniec tego tygodnia, albo na początku przyszłego.

    Etykiety: piłka nożna

Wiadomości sportowe

 

 

Informacja epidemiologiczna

w kujawsko-pomorskim

 

Stan na dzień 05.04.2020 r.:

- liczba przypadków potwierdzonych laboratoryjnie –241

- stwierzone zgony - 2

- liczba osób hospitalizowanych – 176

- liczba osób aktualnie w kwarantannie – 12477

- liczba osób objętych nadzorem – 949

 

 

źrodło: Wojewoda Kujawsko-Pomorski

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W dniu 31.03.2020 r skierowałem do Ministra Edukacji Narodowej interpelacje -apel o podjęcia pilnej decyzji o przesunięcie terminu przeprowadzenia w 2020 roku matur, egzaminów zawodowych i egzaminów ośmioklasistów na najbliższy możliwy termin po zakończeniu epidemii i po ustaniu zagrożenia epidemicznego wirusem COVID-Za chwilę przerwa świąteczna i po niej kończy się rok szkolny dla tegorocznych maturzystów

Wiadomości z regionu