Jesteś tutaj: Home

Tartak póki co nie zostanie poddany egzekucji

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz poniedziałek, 01 październik 2018 00:30

Od kilku miesięcy nie mogą zostać ukończone prace budowlane w ramach budowy II etapu Trasy Uniwersyteckiej, gdyż działka na której działa tartak, fizycznie nie została przekazana wykonawcy. W piątek wojewoda ogłosił kolejny przetarg na jego egzekucję. Oznacza to, że przez kolejne tygodnie tarta nie zostanie usunięty.

Jest to już kolejny przetarg ogłoszony przez wojewodę, który finalnie został unieważniony. Do tego postępowania przystąpiła jedna firma, która jak wynika z uzasadnienia unieważnienia przetargu, przewyższała budżet wojewody na to zadanie. Była to oferta bliska miliona złotych, gdy jak wynika z poprzednich postępowań, wojewoda chciał przeznaczył połowę tej kwoty.

 

Budowa II etapu Trasy Uniwersyteckiej miała zakończyć się do 30 czerwca. Zakładano, że najpóźniej do końca 2017 roku teren tartaku przy ulicy Ujejskiego zostanie przekazany wykonawcy. Nie nastąpiło to do dzisiaj, przez co możemy mówić o opóźnieniu w inwestycji sięgającym już kilkunastu miesięcy.

 

Dzisiaj nikt nie jest wstanie jednak powiedzieć, kiedy prace budowlane będą mogły zostać wznowione.

 

 

 

Informacja epidemiologiczna

w kujawsko-pomorskim

 

Stan na dzień 05.04.2020 r.:

- liczba przypadków potwierdzonych laboratoryjnie –241

- stwierzone zgony - 2

- liczba osób hospitalizowanych – 176

- liczba osób aktualnie w kwarantannie – 12477

- liczba osób objętych nadzorem – 949

 

 

źrodło: Wojewoda Kujawsko-Pomorski

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W dniu 31.03.2020 r skierowałem do Ministra Edukacji Narodowej interpelacje -apel o podjęcia pilnej decyzji o przesunięcie terminu przeprowadzenia w 2020 roku matur, egzaminów zawodowych i egzaminów ośmioklasistów na najbliższy możliwy termin po zakończeniu epidemii i po ustaniu zagrożenia epidemicznego wirusem COVID-Za chwilę przerwa świąteczna i po niej kończy się rok szkolny dla tegorocznych maturzystów