Jesteś tutaj: Home

Jak może wyglądać wnętrze hali targowej

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Bydgoszcz niedziela, 19 sierpień 2018 00:18
Jak może wyglądać wnętrze hali targowej Fot: CC0 by Pit1233

Konsultacje społeczne już za nami, teraz w oparciu o to co w nich mieszkańcy i środowiska zgłosili, opracowana zostanie przez specjalny zespół koncepcja funkcjonalno-użytkowa. Niezależnie od tych prac ogłoszony został konkurs dla studentów i absolwentów na opracowanie projektu-wizualizacji zagospodarowania hali targowej. Prace konkursowe pokazują, jakie mogą być funkcje tego miejsca.

 

 

 

 

 

 

Konkurs rozstrzygnięty ma zostać pod koniec sierpnia. Ogłoszony został on w celu zainteresowania studentów i absolwentów uczelni aktywnością miastotwórczą, nie będzie on jednak w żaden sposób wiążący dla przyszłości hali targowej.

 

Takie wizualizacje mogą jednak pobudzać wyobraźnie i kto wie, czy w oparciu o nie powstanie ostateczny projekt zagospodarowania hali targowej.

 

Hala targowa przy ulicy Podwale powstała na początku XX wieku i ma już ponad sto lat, stąd też została ujęta w rejestrze zabytków. Przez ostatnie lata ulegała degradacji, stąd też ratusz zdecydował się odkupić obiekt i szuka obecnie koncepcji jej zagospodarowania, aby stała się miejscem, do którego bydgoszczanie będą chcieli przychodzić.

 

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.