Jesteś tutaj: Home

Jak może wyglądać wnętrze hali targowej

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Bydgoszcz niedziela, 19 sierpień 2018 00:18
Jak może wyglądać wnętrze hali targowej Fot: CC0 by Pit1233

Konsultacje społeczne już za nami, teraz w oparciu o to co w nich mieszkańcy i środowiska zgłosili, opracowana zostanie przez specjalny zespół koncepcja funkcjonalno-użytkowa. Niezależnie od tych prac ogłoszony został konkurs dla studentów i absolwentów na opracowanie projektu-wizualizacji zagospodarowania hali targowej. Prace konkursowe pokazują, jakie mogą być funkcje tego miejsca.

 

 

 

 

 

 

Konkurs rozstrzygnięty ma zostać pod koniec sierpnia. Ogłoszony został on w celu zainteresowania studentów i absolwentów uczelni aktywnością miastotwórczą, nie będzie on jednak w żaden sposób wiążący dla przyszłości hali targowej.

 

Takie wizualizacje mogą jednak pobudzać wyobraźnie i kto wie, czy w oparciu o nie powstanie ostateczny projekt zagospodarowania hali targowej.

 

Hala targowa przy ulicy Podwale powstała na początku XX wieku i ma już ponad sto lat, stąd też została ujęta w rejestrze zabytków. Przez ostatnie lata ulegała degradacji, stąd też ratusz zdecydował się odkupić obiekt i szuka obecnie koncepcji jej zagospodarowania, aby stała się miejscem, do którego bydgoszczanie będą chcieli przychodzić.

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP