Jesteś tutaj: HomeBydgoszczPKP SA: Pracujemy nad koncepcją terminalu intermodalnego w Emilianowie

PKP SA: Pracujemy nad koncepcją terminalu intermodalnego w Emilianowie

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz sobota, 18 sierpień 2018 09:45

W czwartek informowaliśmy o tym, że w przyszłym tygodniu Rada Miasta Bydgoszczy zamierza zająć stanowisko, aby przy kształtowaniu uchwał krajobrazowych, uwzględnić odstępstwa zakładające rozbudowę stacji kolejowej Bydgoszcz Emilianowo. Zabiega o to członek zarządu PKP SA, a do tej prośby przychylnie ustosunkował się prezydent Rafał Bruski.

 

Prowadzone są obecnie intensywne prace analityczne w zakresie potoków ładunków i przygotowawcze, opracowywana jest koncepcja funkcjonalno-użytkowa przyszłego terminala, szykowana jest też koncepcja skomunikowania ruchu drogowego obsługującego planowany terminal. Utworzenie i funkcjonowanie terminala intermodalnego poprzez wykorzystanie w znaczącej mierze ekologicznej formy transportu jaka jest kolej i w istotny sposób przysłuży się do ograniczenia uciążliwości transportu samochodowego. Usytuowanie w pobliżu Bydgoskiego Parku Przemysłowo-Trchnologicznego korzystnie wpłynie na rozwój potencjału gospodarczego regionu – pisze do prezydenta Bydgoszczy, Mirosław Antonowicz, członek zarządu PKP SA.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

  • Sejmik chce uczcić 100. lecie powrotu Kujaw i Pomorza do Polski. Projekt stanowiska słaby

    W poniedziałek 16 grudnia na Sejmiku Województwa planowane jest przyjęcie stanowiska w sprawie uczczenia 100. Rocznicy Powrotu Pomorza i Kujaw do Wolnej Polski. Wątpliwości może budzić już jednak treść zaproponowanego dokumentu, w którym zapomina się nawet wspomnieć o Powstaniu Wielkopolskim.

  • Jutro Sejmik Województwa uchwali budżet

    Przed nami budżetowa sesja Sejmiku Województwa – sesje budżetowe należą do najważniejszych, choć w przypadku samorządów wojewódzkich, często radni podejmują decyzje o mniejszej wadze, niż np. w miastach na prawach powiatu. Dlaczego tak jest? - bowiem duża część inwestycji Samorządu Województwa odbywa się poza oficjalnym budżetem, poprzez spółki podległe kapitałowo województwu.

Wiadomości z regionu

Śledź nas