Jesteś tutaj: HomeBydgoszczPKP SA: Pracujemy nad koncepcją terminalu intermodalnego w Emilianowie

PKP SA: Pracujemy nad koncepcją terminalu intermodalnego w Emilianowie

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz sobota, 18 sierpień 2018 09:45

W czwartek informowaliśmy o tym, że w przyszłym tygodniu Rada Miasta Bydgoszczy zamierza zająć stanowisko, aby przy kształtowaniu uchwał krajobrazowych, uwzględnić odstępstwa zakładające rozbudowę stacji kolejowej Bydgoszcz Emilianowo. Zabiega o to członek zarządu PKP SA, a do tej prośby przychylnie ustosunkował się prezydent Rafał Bruski.

 

Prowadzone są obecnie intensywne prace analityczne w zakresie potoków ładunków i przygotowawcze, opracowywana jest koncepcja funkcjonalno-użytkowa przyszłego terminala, szykowana jest też koncepcja skomunikowania ruchu drogowego obsługującego planowany terminal. Utworzenie i funkcjonowanie terminala intermodalnego poprzez wykorzystanie w znaczącej mierze ekologicznej formy transportu jaka jest kolej i w istotny sposób przysłuży się do ograniczenia uciążliwości transportu samochodowego. Usytuowanie w pobliżu Bydgoskiego Parku Przemysłowo-Trchnologicznego korzystnie wpłynie na rozwój potencjału gospodarczego regionu – pisze do prezydenta Bydgoszczy, Mirosław Antonowicz, członek zarządu PKP SA.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 • Brytyjskie media żyły wpadką w Bydgoszczy

  Równy tydzień temu kończyły się Drużynowe Mistrzostwa Europy w lekkiej atletyce, których gospodarzem była Bydgoszcz. Historyczny triumf reprezentacji Polski zapamiętamy na długo, a w innych krajach naturalne jest, że uwaga zwrócona była w inne kwestie. Brytyjskie media wyjaśniają dość zagadkową dyskwalifikację brytyjskiej sztafety 4x400 metrów, w jednej z ostatnich konkurencji turnieju.

 • Bruski: Jak ktoś wieszczy koniec lekkiej atletyki w Bydgoszczy to jest w błędzie

  Historyczny triumf Polski na 100. lecie Polskiego Związku Lekkiej Atletyki to już historia. To, że doszło do tego w Bydgoszczy to efekt wielu zorganizowanych dużych imprez w naszym mieście. Czy to będzie już pożegnanie z wielkimi wydarzeniami lekkoatletycznymi dla Bydgoszczy? Takie spekulacje się pojawiły, które ożywają gdy swoje ambicje prezentuje Śląsk.

Wiadomości sportowe

 • To były słabe cztery lata dla regionu

  Przygotowania do kampanii wyborczej (ta oficjalnie ruszy dopiero po rejestracji list) są coraz bardziej widoczne, za chwilę kandydaci, w tym obecni posłowie będą agitować, aby oddać na nich głos. Warto przy takich okazjach pytać, co zrobili przez ostatnie cztery lata, a tych dokonań zbyt wielu nie mamy.

 • Rząd szacuje straty spowodowane suszą na ponad miliard złotych

  Problem suszy, a właściwie ogólnego deficytu wody, dostrzegalny jest od kilku tygodni. Instytut Uprawy Nawożenia i Gleboznawstwa w Puławach ocenił, że w okresie od 11 czerwca do 10 sierpnia zjawisko suszy dotknęło prawie wszystkie gminy w województwie kujawsko-pomorskim, w różnym stopniu. Ministerstwo Rolnictwa kładzie na stół pierwszą pulę pieniędzy.

  Etykiety: susza Rolnictwo

Wiadomości z regionu

Śledź nas