Jesteś tutaj: Home

Mieszkańcy nadal skarżą się na hałasują tramwaje

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Bydgoszcz piątek, 03 sierpień 2018 00:27

Mieszkańcy ulic: Harcerskiej, Inwalidów, Weteranów i Maratońskiej, które sąsiadują z estakadą tramwajową w kierunku Fordonu, informują, że problem hałasu po miesięcznej przewie powrócił. W ich opinii zabieg szlifowania obręczy tramwajów przynosi efekt krótkotrwały i po góra dwóch tygodniach problem powraca. Najbardziej uciążliwe maja być dla nich nowoczesne Swingi.

Na dodatek skarżą się oni, iż motorniczy chcąc nadrabiać czas stracony na spowolnionym odcinku w Fordonie, gdzie wysokie temperatury wymusiły spowolnienie ruchu, jeżdżą dość szybko po estakadzie, co tylko potęguje uciążliwość wobec mieszkańców.

 

Temat nie jest nowy, już w lipcu delegacja mieszkańców, których ten problem dotyka, gościła na sesji Rady Miasta Bydgoszczy, w czasie której postawili postulat budowy ekranów akustycznych. Na nadmierny hałas uwagę zwraca również Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska, która prowadzi z inwestorem (spółka Tramwaj Fordon) spór w tej materii. Kilka dni temu Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska za nie wykonanie przez spółkę zaleceń RDOŚ ukarał spółkę Tramwaj Fordon karą w wysokości 10 tys. zł.

 

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Bydgoska policja nie jest zabawką.Nie może byc używana bez powodu i nie powinna gnebić ludzi..Takich polecen nie powinni wydawac przełozeni.. W trosce zarowno o mieszkańców jak i naszych policjantów moje wystapienie na posiedzeniu Komisji Administracji 29.06.2020..posłuchajcie...będzie pisemne stanowisko Ministra

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Wtorek, 30 czerwca 2020

 

W sprawie interwencji policyjnych w Bydgoszczy