Jesteś tutaj: Home

Bydgoski Wojskowy Szpital Polowy trenował z Amerykanami w ramach Saber Strike

Napisane przez  Ł.R. / US Army Opublikowano w Bydgoszcz niedziela, 01 lipiec 2018 16:40
Bydgoski Wojskowy Szpital Polowy trenował z Amerykanami w ramach Saber Strike Fot: army.mil

O odbywających się w Świdwinie ćwiczeniach Saber Strike dowiadujemy się z oficjalnej strony internetowej amerykańskiej armii. Były to manewry typowo medycznych służb wojskowych, ich celem było bowiem wyćwiczenie właściwych procedur na polu bitwy, w celu zwiększenia szans uratowanie życia poszkodowanego.

W Saber Strike uczestniczyli zarówno ratownicy medyczni, kierowcy wojskowych karetek, skończywszy na personelu szpitali polowych. Chodziło w założeniu o zapewnienie jak najbardziej realistycznego treningu – od pola walki po środowisko garnizonowe.

 

W Saber Strike uczestniczyli przedstawiciele 19 krajów. Obok I Wojskowego Szpitala Polowego w Bydgoszczy udział w nich wzięli również amerykańscy, brytyjscy i niemieccy specjaliści. Zaangażowany był Szpital Regimentu Wsparcia w Yorku w Wielkiej Brytanii oraz Szpital Pomocy Bojowej w Kaiserslautern w Niemczech.

 

Saber Strike to kryptonim większych manewrów odbywających się w pierwszej połowie czerwca w Polsce i krajach bałtyckich - Nie ma narodu, który stawiłby samotnie czoła całemu światu. Sojusze są mile widziane i są potrzebne – mówił podczas ceremonii otwarcia manewrów w Wilnie, gen. bryg. Richard Coffman z I Dywizji Piechoty USA.

 

I Wojskowy Szpital Polowy w Bydgoszczy jest cenioną jednostką w NATO. Bydgoscy lekarze i pielęgniarki są szkoleni przez personel 112. Amerykańskiego Szpitala Polowego. Przed dwoma laty bydgoski szpital został zadysponowany do Krakowa, aby wspierać zabezpieczenie Światowych Dni Młodzieży.

 

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Bydgoska policja nie jest zabawką.Nie może byc używana bez powodu i nie powinna gnebić ludzi..Takich polecen nie powinni wydawac przełozeni.. W trosce zarowno o mieszkańców jak i naszych policjantów moje wystapienie na posiedzeniu Komisji Administracji 29.06.2020..posłuchajcie...będzie pisemne stanowisko Ministra

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Wtorek, 30 czerwca 2020

 

W sprawie interwencji policyjnych w Bydgoszczy