Jesteś tutaj: HomeBydgoszczMłody mężczyzna zmarł, bo sprzęt ratujący życie był czynny do 15

Młody mężczyzna zmarł, bo sprzęt ratujący życie był czynny do 15

Napisane przez  Redakcja / TTV Opublikowano w Bydgoszcz poniedziałek, 09 grudzień 2013 00:09

W 10 Szpitalu Wojskowym w Bydgoszczy funkcjonuje nowoczesna komora hiperbaryczna, która może wielu mieszkańcom naszego regionu uratować życie. Funkcjonuje ona jednak tylko i wyłącznie w godzinach 7-15. Po tym czasie potrzebujący na pomoc nie mogą liczyć.  W związku ze śmiercią 24-latka o temacie nakręciła reportaż ogólnopolska telewizja TTV.

 

Młody mężczyzna uległ poważnemu zatruciu z powodu wadliwego pieca przy ulicy Chocimskiej. W godzinach nocnych zabrało go pogotowie, w szpitalu pomocy mu jednak nie udzielono, gdyż komora była o tej godzinie nieczynna. Lekarze zdecydowali się go wysłać do szpitala w Gdyni. Było jednak za późno, aby uratować jego życie.

 

To urządzenie ratujące ludzkie życie działa jak urząd, od godziny 7-15. To nie jest powiedziane, że ludzie do 15 potrzebują takiej pomocy – mówi oburzona sąsiadka zmarłego w reportażu telewizji TTV. Te słowa są idealnym komentarzem do sytuacji, która miała miejsce.

 

Okazuje się, że NFZ przeznaczył na pracę specjalistycznego zespołu, do pracy przy tym urządzeniu, tylko przez 8 godzin dziennie. 

 

 


Sprostowanie:

 


Komora hiberbaryczna znajduje się w 10 Szpitalu Wojskowym, a nie w Szpitalu Uniwersyteckim jak podawaliśmy w pierwszej wersji w oparciu o o materiał TTV. 

Komentarze

Warte obejrzenia

 • Kolejny remis Zawiszy w przygotowaniach do rundy jesiennej

  W sobotę, w samo południe, rozpoczął się mecz sparingowy pomiędzy V-ligowcami Zawiszą Bydgoszcz i Wisłą Tczew (okręg malborski). Podobnie jak ubiegłotygodniowy sparing ze Spartą Brodnica, mecz ten zakończył się remisem.

 • Tyczkarki i tyczkarze będą rywalizować w.... galerii handlowej

  W najbliższą sobotę w Zielonych Arkadach odbędzie się lekkoatletyczny miting w skoku o tyczce. Zobaczymy polskie gwiazdy w tej dyscyplinie: Annę Rogowską, Monikę Pyrek, Piotra Liska i Pawła Wojciechowskiego. Ten ostatni powinien liczyć na szczególny doping, z racji trenowania w bydgoskim Zawiszy.

Wiadomości sportowe

Kosma Złotowski

 • Wykonawca trzech odcinków S-5 chce większej zapłaty

  Włoska firma Impresa Pizzaroti chce zwiększenia wartości realizowanego w ramach budowy drogi ekspresowej S-5 kontraktu. Impresa Pizzaroti wygrała przetarg na realizację trzech odcinków w województwie kujawsko-pomorskim: Białe Błota – Nowe Marzy – Dworzyskowo; Dworzyskowo – Aleksandrowo oraz Białe Błota – Szubin.

 • Czy będzie przetarg na przewozy kolejowe w kujawsko-pomorskim?

  Radny Michał Krzemkowski odnosząc się do zapowiedzi medialnych wyraził pogląd, że ogłaszanie przetargu na obsługę połączeń kolejowych w województwie to zły pomysł i Zarząd Województwa powinien dalej powierzać usługę państwowo-samorządowym Przewozom Regionalnym. Zdaniem marszałka Piotra Całbeckiego decyzja o przetargu ostatecznie jeszcze nie zapadła.

Wiadomości z regionu

Śledź nas

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.