Jesteś tutaj: HomeBydgoszczLicheń wita bydgoskich pielgrzymów

Licheń wita bydgoskich pielgrzymów

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Bydgoszcz środa, 24 lipiec 2013 17:33

Dzisiaj do sanktuarium Matki Boskiej Licheńskiej przybyła grupa około 700 uczestników Pieszej Pielgrzymki Diecezji Bydgoskiej na Jasną Górę. Po eucharystii w licheńskiej bazylice i zregenerowaniu sił pielgrzymi udali się w dalszą drogę. Przed nimi bowiem jeszcze cały tydzień wędrówki w kierunku tronu Matki Boskiej Jasnogórskiej w Częstochowie.

Pielgrzymi wyruszyli z Bydgoszczy w niedzielę, pierwszy dzień zakończyli w Złotnikach Kujawskich. Drugiego dnia na swojej trasie minęli Inowrocław, by na nocleg udać się do Kruszwicy. Wczoraj pątnicy nocowali w Sompolnie.

 

Przy wejściu do bazyliki w Licheniu Starym (województwo wielkopolskie) witał ich i błogosławił kustosz Sanktuarium ks. Wiktor Gumienny.

 

Do Lichenia dotarła dzisiaj także grupa złota, która już w piątek wyruszyła z Górki Klasztornej (powiat pilski). Pątnicy z tej grupy szli swoją trasą, by dzisiaj dołączyć do reszty uczestników Diecezjalnej Pielgrzymki. Łącznie pielgrzymi podążają w ośmiu grupach, do Lichenia jako pierwsza weszła grupa brązowa, zaś jako ostatnia srebrna, która wyruszyła już w sobotę z Nakła nad Notecią (tego samego dnia pielgrzymi dotarli do Bydgoszczy, by następnie wędrować z innymi grupami).

 

Hasło tegorocznej pielgrzymki to ,,Być solą ziemi”. Dzisiaj pielgrzymi śpią w Kramsku, tam też odbędzie się tradycyjny mecz piłkarski pomiędzy służbami obsługującymi pielgrzymkę, a samymi pątnikami.

 

Za nim pielgrzymi dotrą do Częstochowy odwiedzą między innymi Zduńską Wolę, czyli miejsce gdzie urodził się św. Maksymilian Maria Kolbe. 

Komentarze

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

 

 

 

 

Wiadomości z regionu

Śledź nas