Jesteś tutaj: HomeBydgoszczLicheń wita bydgoskich pielgrzymów

Licheń wita bydgoskich pielgrzymów

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Bydgoszcz środa, 24 lipiec 2013 17:33

Dzisiaj do sanktuarium Matki Boskiej Licheńskiej przybyła grupa około 700 uczestników Pieszej Pielgrzymki Diecezji Bydgoskiej na Jasną Górę. Po eucharystii w licheńskiej bazylice i zregenerowaniu sił pielgrzymi udali się w dalszą drogę. Przed nimi bowiem jeszcze cały tydzień wędrówki w kierunku tronu Matki Boskiej Jasnogórskiej w Częstochowie.

Pielgrzymi wyruszyli z Bydgoszczy w niedzielę, pierwszy dzień zakończyli w Złotnikach Kujawskich. Drugiego dnia na swojej trasie minęli Inowrocław, by na nocleg udać się do Kruszwicy. Wczoraj pątnicy nocowali w Sompolnie.

 

Przy wejściu do bazyliki w Licheniu Starym (województwo wielkopolskie) witał ich i błogosławił kustosz Sanktuarium ks. Wiktor Gumienny.

 

Do Lichenia dotarła dzisiaj także grupa złota, która już w piątek wyruszyła z Górki Klasztornej (powiat pilski). Pątnicy z tej grupy szli swoją trasą, by dzisiaj dołączyć do reszty uczestników Diecezjalnej Pielgrzymki. Łącznie pielgrzymi podążają w ośmiu grupach, do Lichenia jako pierwsza weszła grupa brązowa, zaś jako ostatnia srebrna, która wyruszyła już w sobotę z Nakła nad Notecią (tego samego dnia pielgrzymi dotarli do Bydgoszczy, by następnie wędrować z innymi grupami).

 

Hasło tegorocznej pielgrzymki to ,,Być solą ziemi”. Dzisiaj pielgrzymi śpią w Kramsku, tam też odbędzie się tradycyjny mecz piłkarski pomiędzy służbami obsługującymi pielgrzymkę, a samymi pątnikami.

 

Za nim pielgrzymi dotrą do Częstochowy odwiedzą między innymi Zduńską Wolę, czyli miejsce gdzie urodził się św. Maksymilian Maria Kolbe. 

Komentarze

Warte obejrzenia

 • Finał okręgowego Pucharu Polski przyniósł emocję za cały sezon

  Unia Janikowo zdobywcą okręgowego Pucharu Polski – w nagrodę zespół z Kujaw w przyszłym tygodniu zmierzy się w rozgrywkach Pucharu Polski na szczeblu centralnym z I ligowym Zagłębiem Sosnowiec. W finale Unia pokonała we Włocławku Zawiszę Bydgoszcz.

 • Wychowanek Zawiszy trafił do Niemiec

  Adrian Małachowski przygodę z piłką nożną rozpoczynał w Zawiszy, jako młody adept piłkarski urodzony w Bydgoszczy. Później trafił do juniorów Legii Warszawa, tego lata został kupiony przez 3 ligowy 1. FC Magdeburg. Małachowski występuje głównie na pozycji defensywnego pomocnika.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Bydgoska policja nie jest zabawką.Nie może byc używana bez powodu i nie powinna gnebić ludzi..Takich polecen nie powinni wydawac przełozeni.. W trosce zarowno o mieszkańców jak i naszych policjantów moje wystapienie na posiedzeniu Komisji Administracji 29.06.2020..posłuchajcie...będzie pisemne stanowisko Ministra

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Wtorek, 30 czerwca 2020

 

W sprawie interwencji policyjnych w Bydgoszczy

 • Prezydent Andrzej Duda rozpoczyna II kadencję

  W czwartek 6 sierpnia na sali plenarnej Sejmu odbyło się uroczyste posiedzenie Zgromadzenia Narodowego, w czasie którego prezydent Andrzej Duda złożył ślubowanie, tym samym rozpoczynając swoją drugą kadencję w roli głowy państwa. Zgromadzenie przebiegało jednak w dość specyficznej atmosferze, nie tylko z powodu założonych masek z uwagi na sytuację epidemiczną.

 • Wesela bez dziadków

  W maseczkach i bez seniorów – tak według nowych zasad będą bawić się goście - pisze czwartkowa "Rzeczpospolita". Wiceminister rozwoju Olga Semieniuk zapowiada, że nowe wytyczne pojawią się jeszcze w tym tygodniu, a w życie wejdą najpewniej niezwłocznie.

  Etykiety: covid19

Wiadomości z regionu