Jesteś tutaj: HomeBydgoszczSzybkie tempo budowy parkingu wielopoziomowego przy Grudziądzkiej

Szybkie tempo budowy parkingu wielopoziomowego przy Grudziądzkiej

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Bydgoszcz wtorek, 09 luty 2021 06:39
Szybkie tempo budowy parkingu wielopoziomowego przy Grudziądzkiej Fot: Bogusław Białas

Na początku listopada ruszyły prace przy budynkach Urzędu Miasta, związane z budową parkingu piętrowego. Inwestycja powinna być gotowa do listopada bieżącego roku, stąd też konieczne jest utrzymanie dużego tempa prac. Nie najlepsza pogoda w ostatnim czasie nie wstrzymała prac, powoli widoczne jest wyłanianie się konstrukcji.

Parking będzie składał się z 6 kondygnacji, na wysokość będzie mierzył 16 metrów. Pomieścić ma ok. 250 pojazdów. Koszt inwestycji to 35 mln zł, z czego 11,2 mln zł pochodzi z Unii Europejskiej w ramach wdrażania systemu park&ride.

 

 

 

Wizualizacja:

 

Planuje się go podzielenie na dwie podstrefy – pierwsza w ramach park&ride będzie zakładała, że w okresie naszego parkowania będziemy mogli korzystać bez dodatkowej opłaty z komunikacji publicznej (taryfa obejmie w cenie biletu parkowanie i korzystanie z komunikacji), w ramach drugiej będzie funkcjonowała podstrefa strefy płatnego parkowania C, w ramach której bezpłatnie będziemy mogli zaparkować na 30 minut.

 

Warte obejrzenia

  • Zawisza przybliża się do III ligi

    W sobotę grała 22 kolejka IV ligi, w której zobaczyliśmy kolejne pojedynki pomiędzy klubami z grupy mistrzowskiej, walczącymi o awans do III ligi. Najciekawiej zapowiadał się mecz we Włocławku pomiędzy Liderem i liderującym w tabeli Zawiszą Bydgoszcz. Miał być to mecz na szczycie, okazał się jednak dość jednostronny.

    Etykiety: piłka nożna
  • Chemik będzie próbował włączyć się w grę o III ligę?

    W sobotę 10 kwietnia rozegraną drugą kolejkę w ramach grupy mistrzowskiej – najciekawszym meczem był pojedynek lidera Zawiszy Bydgoszcz z Włocłavią Włocławek, ten mecz nie przyniósł jednak bramek, bliżej zwycięstwa byli gospodarze, ale pod koniec pierwszej połowy rzutu karnego nie wykorzystał Kamil Żylski. Przewaga Zawiszy nad Włocłavią oraz Liderem Włocławek to 3 punkty oraz jeden mecz zaległy w zanadrzu.

    Etykiety: piłka nożna

Wiadomości sportowe

   

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W walce o środki dla Bydgoszczy w ramach Krajowego Planu Odbudowy na drogi i pomoc przedsiębiorcom oraz likwidację zanieczyszczeń po Zachemie...

W walce o środki dla Bydgoszczy w ramach Krajowego Planu Odbudowy na drogi i pomoc przedsiębiorcom oraz likwidację zanieczyszczeń po Zachemie...

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Czwartek, 18 marca 2021

Wiadomości z regionu