Jesteś tutaj: HomeBydgoszczTrwa przetarg na rozbiór amfiteatru na Wyspie Młyńskiej. Radny pyta o niegospodarność

Trwa przetarg na rozbiór amfiteatru na Wyspie Młyńskiej. Radny pyta o niegospodarność

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz środa, 06 styczeń 2021 18:57
Amfiteatr zasłania powstający taras widokowy Amfiteatr zasłania powstający taras widokowy

Zbudowany w 2010 roku na Wyspie Młyńskiej amfiteatr, w którym znajdują się też publiczne szalety kosztował niecałe 900 tys. zł. Prezydent w ramach liftingu Wyspy Młyńskiej chce rozebrać obiekt. Radny PiS Krystian Frelichowski w interpelacji pyta o niegospodarność.

Koncepcja rozebrania po ponad dekadzie amfiteatru związek ma z końcem rewitalizacji Młynów Rothera. Uznano najdelikatniej mówiąc, że amfiteatr niespecjalnie będzie pasował. Przy Młynach Rothera od strony Wyspy Młyńskiej powstaje taras widokowy, będą tam też fontanny, przez co to miejsce ma szansę stać się bydgoską perełką.

 

Amfiteatr z jednej strony zasłania widok z Wyspy Młyńskiej na ten taras i Młyny, z drugiej zaś z tarasu na Wyspę Młyńską. Rozbiórka amfiteatru planowana jest jeszcze zimą.

 

Zastępca prezydenta Michał Sztybel odpowiada radnemu, że w jego opinii nie dojdzie do niegospodarności, bowiem poprawi się estetyka Wyspy Młyńskiej i jej połączenie funkcjonalno-estetyczne z Młynami Rothera.

 

Warte obejrzenia

  • Zawisza przybliża się do III ligi

    W sobotę grała 22 kolejka IV ligi, w której zobaczyliśmy kolejne pojedynki pomiędzy klubami z grupy mistrzowskiej, walczącymi o awans do III ligi. Najciekawiej zapowiadał się mecz we Włocławku pomiędzy Liderem i liderującym w tabeli Zawiszą Bydgoszcz. Miał być to mecz na szczycie, okazał się jednak dość jednostronny.

    Etykiety: piłka nożna
  • Chemik będzie próbował włączyć się w grę o III ligę?

    W sobotę 10 kwietnia rozegraną drugą kolejkę w ramach grupy mistrzowskiej – najciekawszym meczem był pojedynek lidera Zawiszy Bydgoszcz z Włocłavią Włocławek, ten mecz nie przyniósł jednak bramek, bliżej zwycięstwa byli gospodarze, ale pod koniec pierwszej połowy rzutu karnego nie wykorzystał Kamil Żylski. Przewaga Zawiszy nad Włocłavią oraz Liderem Włocławek to 3 punkty oraz jeden mecz zaległy w zanadrzu.

    Etykiety: piłka nożna

Wiadomości sportowe

   

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W walce o środki dla Bydgoszczy w ramach Krajowego Planu Odbudowy na drogi i pomoc przedsiębiorcom oraz likwidację zanieczyszczeń po Zachemie...

W walce o środki dla Bydgoszczy w ramach Krajowego Planu Odbudowy na drogi i pomoc przedsiębiorcom oraz likwidację zanieczyszczeń po Zachemie...

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Czwartek, 18 marca 2021

Wiadomości z regionu