Jesteś tutaj: HomeBydgoszczSymboliczne pierniki dla lekarzy

Symboliczne pierniki dla lekarzy

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz wtorek, 22 grudzień 2020 14:02
Symboliczne pierniki dla lekarzy Fot: Ryszard Wszolek

Okres, gdy społeczeństwo szyło maseczki dla medyków już za nami, obecnie sytuacja epidemiczna jest jednak trudniejsza niż wiosną, co mocno obciąża pracowników służby zdrowia. ,,Piernik dla Medyka” to symboliczna akcja której jest pokazanie lekarzom walczącym z epidemią COVID-19, że społeczeństwo o ich trucie pamięta.

 

Nie trzeba specjalnie chyba nikomu tłumaczyć, że praca personelu medycznego w ostatnim czasie jest szczególnie trudna, a także wiąże się z wyższym ryzykiem. Uniwersytet Technologiczno-Przyrodniczy, który wiosną na dużą skalę drukował przyłbice dla lekarzy, tym razem zainaugurował akcję ,,Piernik dla Medyka”. Pracownicy uczelni, studenci, a także zwykli mieszkańcy piekli pierniki, które zostały dzisiaj przekazane personelowi Wojewódzkiego Szpitala Obserwacyjno-Zakaźnego w Bydgoszczy.

 

Fot: Ryszard Wszołek

 

-Dziękuję wszystkim, którzy włączyli się w akcję dzielenia się słodkościami i dobrem z tymi, którzy w czasie pandemii niosą pomoc chorym. Pierniki dla medyków zostały przygotowane według wyjątkowych przepisów. Oprócz tradycyjnych produktów dodaliśmy dużo miłości, serdeczności i wdzięczności –mówi prof. dr hab. inż. Marek Adamski, Rektor Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego w Bydgoszczy.

 

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

 

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Fryzjerzy, kosmetyczki, restauratorzy, hotelarze i przedstawiciele innych branż, które zostały objęte obowiązkiem wdrożenia od 1 stycznia 2021 roku kas fiskalnych on-line, mogą wnioskować o indywidualne odroczenie tego obowiązku. Więcej - Fryzjerzy, restauratorzy i hotelarze w trudnej sytuacji mogą wnioskować o przesunięcie obowiązku wdrożenia kas fiskalnych on-line

Wiadomości z regionu