Jesteś tutaj: HomeBydgoszczPo kilku dniach od wznowienia RyanAir zawiesi ponownie loty do Bydgoszczy

Po kilku dniach od wznowienia RyanAir zawiesi ponownie loty do Bydgoszczy

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz poniedziałek, 21 grudzień 2020 11:23
Po kilku dniach od wznowienia RyanAir zawiesi ponownie loty do Bydgoszczy Fot: PLB

W ubiegłym tygodniu po miesięcznej przerwie linie lotnicze RyanAir przywróciły loty z Bydgoszczy do Dublina, na lotniska Luton i Stansted stolicy Wielkiej Brytanii Londynu oraz Birmingham. O północy (z poniedziałku na wtorek) loty z Wielkiej Brytanii do Polski zostaną zawieszone. W praktyce w Bydgoszczy nie będą lądowały samoloty rejsowe.

 

Zawieszenie lotów to prewencyjna decyzja rządu, w związku ze stwierdzeniem w Wielkiej Brytanii przypadków nowego szczepu koronawirusa. Wstępnie naukowcy ustalili, że rozpowszechnia się on szybciej, nie ma natomiast informacji o jego cięższym przebiegu. Już w niedzielę część państw Unii Europejskiej zawiesiła loty z Wielką Brytanią m.in. Holandia, Szwecja i Włochy.

 

Nie wiadomo jak długo będzie obowiązywał zakaz lotów z Wielkiej Brytanii do Polski. Niespodziewany lockdown na tej trasie przełoży się na pewno na finanse Portu Lotniczego Bydgoszcz, bowiem loty RyanAir były w ostatnich dniach jedynymi realizowanymi.

 

Rządowe wsparcie dla bydgoskiego lotniska wynieść ma około 200 tys. zł, poseł Jan Szopiński w interpelacji pytał ostatnio - Czy w związku z zaistniałymi skutkami oraz z niemożliwym do przewidzenia zakończeniem pandemii, Port Lotniczy Bydgoszcz S.A. może liczyć na dodatkowe wsparcie finansowe w 2020 oraz w 2021 roku?

 

Być może zamknięcie lotów przez rząd być może będzie nową okolicznością w sprawie wsparcia dla bydgoskiego lotniska.

 

Osoby, które przylecą z Wielkiej Brytani przed północą, mogą bezpatnie zrobić test antygenowy. Dodatkowo muszą się liczyć z obowiązkiem odbycia kwarantanny.

 

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

 

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Fryzjerzy, kosmetyczki, restauratorzy, hotelarze i przedstawiciele innych branż, które zostały objęte obowiązkiem wdrożenia od 1 stycznia 2021 roku kas fiskalnych on-line, mogą wnioskować o indywidualne odroczenie tego obowiązku. Więcej - Fryzjerzy, restauratorzy i hotelarze w trudnej sytuacji mogą wnioskować o przesunięcie obowiązku wdrożenia kas fiskalnych on-line

Wiadomości z regionu